Koj traktor bi bio idealan za obradjivanje 40 hektara?

Zato sam i postavio pitanje. Imt je dosta star i skup. A rus mladji, jeftiniji i udobniji. I onda ne znam šta bih uzeo.


http://www.polovniautomobili.com/oglas4188690/belarus_820_euro_lux/ ovakvo nesto bi ti bilo odlicno za te masine koje imas, a mozes sa njime i da beres.. mozda mu das rakovicu i doplatis, pise da moze zamena... ili ovakvo nesto za ove pare mislim da je odlicna masina: http://www.polovniautomobili.com/oglas4258202/belarus_892_turbo_ravan_most/
 
Poslednja izmena:
@Manjevic
Precenjeni traktor je Rakovica, koj nije ni do kolena 577. Moj predlog,prodaj Rakovicu i uzmi dva 577.
Jedan novi, a drigi stari tip. Sa starog tipa skineš kabinu i sluzi za lakše poslove,a mpze da pomogne i za teze.
Priključke već imaš.:ppozdrav:
 
Manjevic.
zasto se zanosis kupovinom577,nevidim razlog ako imas Rakovice,pod uslovom da su u dobrom stanju,razlika izmdju 577 i rakovice nije mnogo velika,prakticno nista nebi dobio,577 osim hidraulika nista bolje nema od rakovice,mozda je malo manji potrosac ali to su sitnice,ubedjen sam da nije trajniji i da nemoze duze da radi.ovo pisem iz iskustva promenio sam vise traktora,moj savet je ako vec kupujes nesto,kupi bar od 100ks neki kvalitetniji strani traktor i da te glava ne boli,nasi traktori su mozda malo i precenjeni,mislim na one u dobrom stanju a ne na krseve.
 
Ja sam isto bio u dilemi šta da uzmem, 577 ili rusa. Srce je govorilo IMT, a svi drugi rusa. I odlučio sam se za IMT-a, ponajviše zato jer sam imao u najavi da bi mogao biti na prodaju 577 od mog komšije sa zemljom. Traktor znam, ne izgleda baš reprezentativno ali je malo radio. Čekao sam ga skoro godinu dana, svaki put kad bih sreo komšiju pitao ga kad ćemo trgovati, al' se on još nije rešio da ga proda. I u tom čekanju iskrsne solidan rus i ja ga kupim.

Tako i ti, gledaj oba pa koji bolji pre natrči - tog uzmeš. :osmeh:
 
Manjevicu nacices ovde dobre savete ja sam dosta dobrih informacija prikupio. Ali na kraju ces morati sam da odlucis kao sto sam i ja odlucio. Ja sam se odlucio za 577 dv jer mi je potreban traktor sa duplom vucom (imao sam par dobrih komada bez dv ), pristupacnost delova, lakse pronalazenje majstora koji se razume da popravi. I za rusa 82 sam mogao lako da nadjem majstore i delove ali nisam mogao da nadjem ispod 11000e nista u solidnom stanju. A to mi je bilo mnogo u ovim trenucima kad imam druga ulaganja. A zapadnjaci isto nisu mogli da se nadju sa manje pare, a i delovi su skuplji i sto najvaznije teze ih nabavati juznije od Beograda. A i nema mnogo majstora koji bi mogli da se upuste da popravljaju.
Generalno ja sam prezadovoljan mojom sedmicom za mojih 18 hektara (za sad) je odlicno, ali necu da se zalecem da preporucujem jer ima kolega koji imaju vise iskustva sa tim modelom ja sam tek 110 sati odradio sa njim i ko zna sta se moze desiti u bliskoj buducnosti.

Ali moje misljenje je da se neces prevariti ako uzmes rusa ili 577, jer su obe masine kao stvorene za nase uslove i oba su bolja od rakovice. Ali posto radis 60ha slobodno mozes i da razmislis o nekom 90-120ks. Samo sto bi morao da dokupis vecinu prikljucka sigurno. Ali za tu povrsinu bi ti sigurno treba, bar bih ja tako uradio. Sa jednom rakovicom i jednim od 100ks mozes mnogo bolje i brze da odradis :ppozdrav:
 
uzmi lepo nekog losijeg torpeda od 90 konja,sam ga sredi,nek ti izadje i 9000,ali imaces dobar traktor..
 
и ево га зомби666 број 2...кренуло је.....
Pa ja mislim da ovaj forum služi za savete i razmenu iskustva.

- - - - - - - - - -

@Manjevic
Precenjeni traktor je Rakovica, koj nije ni do kolena 577. Moj predlog,prodaj Rakovicu i uzmi dva 577.
Jedan novi, a drigi stari tip. Sa starog tipa skineš kabinu i sluzi za lakše poslove,a mpze da pomogne i za teze.
Priključke već imaš.:ppozdrav:
Druze, pa i hocu da prodam Rakovicu i da kupim 577, ili neki drugi traktor.
 
MAnjevic- Ajde i ja da se ukljucim u diskusiju... JA i ti radimo gotovo isto toliko zemlje... Ja sam dogurao skoro do 40h sa Rakovico, Imt 539 i Vladimircem... Posle toga mi se javio problem zato sto su svi polako prelazili na tanjiranje za Psenicu a ja nisam imao traktor za tako nesto... Prvo sam gledao Belarusa (do 6000e), IMT 5106-5136.pa zatim 577.pa Rakovicu 120,pa sam se odlucio da malo povecam cenu do koje cu da trazim i tako stignem do 10-11.000e.. Poceo sam iskljucivo da trazim Belaruse u toj ceni,ali iskrsne mi moj Belarus sasvim slucajno sa dosta jakom cenom ali je opravdavao cenu,imao je jako malo radnih sati i gotovo da nije ni radio u polju...
Sad sa njim radim Oranje,Tanjiranje i Spremanje po nekad transport.. Imam 4 traktora i radim isto toliko zemlje kao i ti (sad mozda malo manje oko 50-52h jer sam neke njive manuo)..

Belarus mi je iskljucivo za teske poslove,Rakovica pomaze u oranju,drljaci i radi transport uglavnom, IMT 539 radi setvu,spartanje,baliranje i branje a ostalo sve radi Vladimirec..
U transportu teramo iskljucivo Rakovicu i Vladimirca... Moje prikolice od 4-5t i Vladimirec odlicno vuce tako da nemam potrebe da ih vucem sa Belarusa... E ako kupim neku vecu prikolicu tek tad...
Kupi najbolji traktor na kojeg naletis,a pre toga gledaj sve i svasta... :ppozdrav:
 
A kako bi bilo da se kupi ursus od 120 konja. Ja sam se zainteresovao za 1224, imam belorusa 82 ali mi treba jaci traktor za tanjiranje.
 
Poslednja izmena:
ja bi ti preporucio Mahindru 595 ako ces sa njom da vuces presu, prskalicu,spartac... nema prednju vucu,ali za te novce odlican traktor..
 
Koji nov traktor bi bio idealan za obradjivanje nekih 20kj sa tendencijom postepenog povecanja? Da bude solidno udoban, zvucno izolovan, znaci da se ne polomim posle celodnevnog sedenja u njemu...naravno ne trazim neki zapadni traktor, budzet je do nekih 20-22k evra.Ili je bolje za tako malu povrsinu da uzmem neki polovan traktor?
 
Ja ti ne bih govorio koji traktor,jer su ukusi razliciti i zavisi sta ko voli,ali ti nikako ne savetujem da u ovom trenutku uzimas nov traktor,a narocito za kolicinu zemlje koju obradjujes.Ako pratis druge teme,primecujes kolko je (ne)dobro stanje sa cenama ratarskih useva i pitanje je sta ce uopste biti za koju godinu.Moj ti je savet uzmi nesto polovno do max 5000 e,a za ostatak para bolje nadji zemlju u arendu ako ima da se nadje kod tebe.Ukoliko ti bude islo dobro,najmanji je problem prodati polovan traktor i uzeti nov.
 
Nazad
Vrh