Manjevic Slobodan

Nego da skratimo pricu, hoces prodavati sta od masina, daj da vidimo mozda nesto i pazarimo...:bravo:
 
Sve je od masina na prodaju, osim 539. Mozda ce i Zetor ostati. Posto cu raditi mnogo manje povrsine.
Kombajn posle skidanja useva, tamo na jesen.
 
Ne samo Manjević,mnogi su mislili da će da se obogate od Poljoprivrede e pa gospodo zajebaliste se da se živi solidno da a da se maže po dupetu ne...Kolega nema ljutnje ništa lično cenim te jer si iskren:ppozdrav:
 
Nisam ni znao za ovu temu kolege Manjevica . Jako zanimljiva i poucna , na njegovom primjeru bi se moglo teoretisati za komplet ratarstvo na ovim prostorima . Sa druge strane jako obimno , ko bi kucao toliko. Imaju ljudi koji su placeni za to , u ministarstvu poljoprivrede npr ali oni rade upravo suprotno . Daju nam laznu nadu i jos navlace pocetnike . Uglavnom posto mi se neda da kucam dva sata elaborat , a imao bi stosta da porucim ratarima pogotovo pocetnicima ..., sad dal sam u pravu ili ne ali u ovom momentu mislim da jesam . Elem, bar nesto: posto su u ratarstvu zarade relativno male ali relativno stabilne kljucno je par stvari: tip zemljista , visegodisnji prosjek padavina u tom mjestu i obim povrsine ali samo na visoko kvalitetnom zemljistu za ratarstvo.Sve ostalo je sviranje kurcu .
 
Cuo sam za primer citave porodice iz Rumenke kod N.Sada da su ljudi seli i dogovorili se dva brata sa porodicama i roditelji da prodaju sve sto imaju od njiva,masina i kuce i otisli ljudi u Grcku negde na Sitoniju i otvorili restoran sa sobama za izdavanje u letnjem periodu i kazu da se nikad vise ne bi vratili.
Tamo se bave turizmom i ni jednog momenta se nisu pokajali.
Druga prica koju sam cuo od svog kolege sa posla je za cuvenog Frigo Žiku.Nije imao covek pocetni kapital ali je imao ideju sta bi radio i dok mu se nije upokojio cale nije mogao da je realizuje.Kad je cale umro ovaj prodao sve i napravio ozbiljan biznis.
Tako da Manjevicu samo napred ako imas neku ideju u glavi bitno je samo istrajati.
Ovde moze biti samo gore u poljoprivredi pored ovih nasih naprednih strucnjaka.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Takvi su obicno naslednici pa prodaju to sto im ne treba. Neko ko se kroz par godina opekao na poljoprivredi i odustao od nje, tesko da se u istu vrati. Cira92 se jos uvek nije predomislio koliko znam.

Drug iz Race Kragujevacke, koji je u svinjarstvu vec par godina, i koji je ulozio oko 30.000e u opremu, dize ruke. Kaze da poslednji turnus prodaje i odustaje u potpunosti od poljoprivrede. Razlog kao i kod svih nas: nesigurnost trzista i konstantno varirajuca cena. A jos drzava posle godinu dana obradjuje zateve za tovne svinje da bi docekao subvencije.
 
Mnogi su u proslosti prodavali zemlju da bi imali prvo na deciji dodatak, da bi mogli da dobiju stan ili zaposlenje. Danas su takvi naj glasniji zbog neke socijalne nepravde i bogatih poljoprivrdnika. Nikad se ne zna sta donosi noc, a sta dan.
 
Nije Manjevic jedini promenio delatnost. Secate se naseg clana IMT-a iz Jabuke. Covek pre par godina resio, prodao sve i otisao u USA, vozi kamion tamo....
 
Nazad
Vrh