Manjevic Slobodan

Vidim u temi da si ti relativno skoro i počeo da se baviš ratarstvom, od 2011. i za kratko vreme dogurao do dosta mašina i velikih površina. Svaka čast za to. To je kratak period da bi se u ovom poslu osetila neka zarada, u takvom povećanju i ono što pretekne ide u dalje ulaganje u mašine i širenje proizvodnje, tako da razumem tvoje negodovanje.

Donekle si u nezgodnom položaju zbog svoje lokacije, prevoz robe od tebe je prilična stavka. Ali sa druge strane imao si izuzetno niske kirije za zemlju. Što se tiče tvojih useva, ne znam i ne ulazim u to kakvu si agrotehniku primenjivao. Na tako velikoj površini se mora ozbiljno raditi. Ulaganja su ogromna da bi se igralo.

Tvoja odluka, srećno ti bilo.
Ali kakva su vremena, svaki vid posla je postao težak i nesiguran, sa sve manje zarade. Nigde nije bajno, a u poljoprivredi ponajmanje.
 
Brzo nesto se ladis.... Nema poljoprivrede bez padova. Puno prasine i znoja treba da se nesto stekne... Tvoj izbor...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Manjevicu nemoj misliti da te zezam, ali ja tebe smatram za jako uspesnog poljoprivrednika. Za 7 godina stići do toliko hektara i te mehanizacije nije malo...

Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
 
Pa nije druze malo.
Ali novac koji je zaradjen od poljoprivrede nije diran za trosak, nego samo dalje ulagan u masine i repromaterijal. Nije bas sav novac, ali 80%... I dalje nema kraja, treba hangari, prikolce ,kombajn........ I tako dalje.
 
Tako je non stop nesto treba, kad se sve izredja onda opet ono prvo menjamo, ali ja to gledam na to ovako, ako odem raditi drugima sluziti sto mogu odma sutra, onda se opet skuplja za auto pa za more pa za namestaj pa opet auto pa opet namestaj i svodi se na slicno, ovde ipak ostaje nesto za potomke...
 
Nemam ideju, inace bih odavno odustao ili se mozda ne bi ni bavio ratarstvom.
Mozda cu pokusati na kamione po inostranstvu, ali jos uvek nisam nista cvrsto odlucio
Kao vozač ili vlasnik?
Trenutno se vozači traže svuda tako da će uskoro biti isto plaćeni i ovde i u EU.
Ako slučajno planiraš da se baviš prevozom ,to je jedna od retkoh oblasti KOJA JE GORA OD POLJOPRIVREDE.Veruj mi jer sam imao šleper kada se nije mogao registrovati u Srbiji,a odustao sam pre tri godine (posle 30 godina)kao ti sada ,u zadnjem momentu.
Želim ti sreću ,ali ako kupiš kamion nećeš je videti.Jedino da ti radi u poljoprivredi:ppozdrav:
 
Kao vozač ili vlasnik?
Trenutno se vozači traže svuda tako da će uskoro biti isto plaćeni i ovde i u EU.
Ako slučajno planiraš da se baviš prevozom ,to je jedna od retkoh oblasti KOJA JE GORA OD POLJOPRIVREDE.Veruj mi jer sam imao šleper kada se nije mogao registrovati u Srbiji,a odustao sam pre tri godine (posle 30 godina)kao ti sada ,u zadnjem momentu.
Želim ti sreću ,ali ako kupiš kamion nećeš je videti.Jedino da ti radi u poljoprivredi:ppozdrav:
odustao si kad je taman krenulo nabolje :ppozdrav:
 
Kao vozač ili vlasnik?
Trenutno se vozači traže svuda tako da će uskoro biti isto plaćeni i ovde i u EU.
Ako slučajno planiraš da se baviš prevozom ,to je jedna od retkoh oblasti KOJA JE GORA OD POLJOPRIVREDE.Veruj mi jer sam imao šleper kada se nije mogao registrovati u Srbiji,a odustao sam pre tri godine (posle 30 godina)kao ti sada ,u zadnjem momentu.
Želim ti sreću ,ali ako kupiš kamion nećeš je videti.Jedino da ti radi u poljoprivredi:ppozdrav:

Za pocetak kao vozac. Pa cemo videti mozda mi se ne svidi. Ili mozda nisam za tako nesto.
 
Nemoj da gubis vreme vec odmah polazi za ADR vozaca sa cistom CE kategorijom trenutno ima ko pleve i tu vec odavno nema para kao pre, ovako sa ADRom su ti vece sanse i bolja je zarada.

Ako nemas iskustva pomiri se sa cinjenicom da ces da dobije neku mrcinu na kojoj su se mnogi ucili da voze i u koju se slabo ulaze.

Dobro poruci zakon o radnom vremenu posade i prdrzavaj ga se kao crvenog slova kazne i kod nas odavno nisu male, a tek u EU.Magnete i ostalo zaboravi odmah u startu jer ako te nagaze pozdravi se sa voznom po EU.

Najbolje ti je da pocnes ovde da vozis ako nikad nisi seo u kamion, pa jos ako nikad nisi vozio tegljaca.Prvo zbog sebe jer ipak tvoja glava je u torbi, a onda i zbog masline jer niko nece vozaca koji kida Masini i brzo se procuje.
 
Upoznao u CH jednog čoveka švaba imao pekaru sa 45 zaposlenih radilu u tri smene i propao otišao u minus preuzeo drugi kaže zaposluo je još 10 radnika smanjio obim posla i poslovao u plusu.Kaže taj švaba da nije znao ekonomiju džabe što je više radio sa manje radnika kada je ovaj što je preuzeo bio bolji ekonomista.
Tako i ti Manjeviću pre nego što se definitvo odlučiš prvo preispitaj svoje ooslovanje razmisli da li grešiš i gde pa da vidiš kako dalje.Tvoja ofluka je tvoja i ne mešam se u nju samo kažem da ni u dtugim oblastima nije lako .Da bi bio profi u nekoj oblasti moraš to voleti imati puno prakse i velika muda tek onda dolazo zarada sve do tafa je sviranje k.
 
Ne bih da ulazim u raspravu,ali da neko sebe ne moze da nadje u 100ha sa svom potrebnom mehanizacijom,e to malo losa racunica

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Manjevicu citam ove tvoje postove i zakljucujem da si ocekivao od Poljoprivrede da se obogatis to kazem u pravom smislu te reci...samo me zanima kako si poceo da se bavis Poljoprivredom tj odakle ti pocetni kapital jer od dede nije da jeste ne bi ti to tako batalio ili mozda bi jbg...
 
Za poljoprivredu celu treba imati zivce debele,ako se ti ne nalazis u ovome mlad si imas jos opcija svuda je generalno tesko samo je bitno gde se nalazis.
 
Nije ni ovo lose, mogu samo da zamisljam sta bi bilo kad bih na jesen imao 100ha cistog da ovrsim i kazem sad dosta malo da se banjam. :osmeh:
 
Mislim da niste baš razumeli čoveka i da nije bitno odakle početni kapital,ako neki posao u koji se ulažu velika sredstva,skupe mašine a donosi bednu zaradu ili gubitke normalno da čovek razmišlja o napuštanju istog ili nekim promenama.Ove godine ja slavim 31 sezonu rada u poljoprivredi,preživeo sam Miloševića,sankcije,ratove,subvencije...Prošle zime sam bio u ozbiljnoj dilemi da prekinem sve ovo,dam zemlju nekom mentolu u arendu po 300 evra i radim bilo šta.Ne smeta mi ni suša,ni krediti,na to sam se navikao,izludjuju me budale koje ne znaju da broje do 10 koje mi iznose svoja mišljenja i ideje.Država nastavlja da favorizuje kriminalce,mafiju i tajkune i kad tad to ljudima mora da prepuni čašu.Najbolje situaciju objašnjava jedan moj drug kome pamet nije baš jača strana,inače daje zemlju u arendu po 220 e/kj.Pitao me da mu napravim matematiku troskova i prihoda u tropolju,kad je video da mi radimo arendu za -100 do + 30 evra po jutru pitao me da li smo mi normalni.Poljoprivreda je kao poker,sve teorije su ispravne...
 
Nazad
Vrh