Manjevic Slobodan

Jos samo kombajnera da nadjem.:osmeh:
 
Posto me je nekoliko clanova pitalo preko pp zasto odustajem od poljoprivrede. Pa evo objasnjenja da ne bi kopirao poruke svakom ko me pita.

Bio sam prosle godine u minusu sa kukuruzom 130e po ha.
Ove godine je tukao grad, dali su nam samo za jecam 12%, za psenicu nista. Inace u pitanju je Dunav osiguranje. Dok je Ddor dalo 20% stete.
Komabjn imam 142 za 103ha. Vozim samo ja, prasina me ubija, a da kupim nesto bolje treba minimum 20.000e I to staro 35 godina.
Prosle godine nije ostalo nesto mnogo zbog suse, a ove godine da dam celu zaradu kako bi kupio kombajn nije bas dobro. Tako da mene nema nigde.
Ove godine kako stvari stoje bice solidne zarade, pa je vreme da se odustaje dok jos ima para. I poceti nesto drugo.
Mozda cu samo posejati na strnjike suncokret da izvucem djubrivo sto sam djubrio godinama. I toliko od mene.
 
Sa 103 ha tebe nema nigde???
Pa kako vi to ekonomisete?

A ti to znas kakvi su prinosi psenice i sucokreta kod mene ili kako? Suncokret u najboljim godinama ne prebacuje 2500-3000kg po ha. Prosle godine je suncokret rodio 1400kg po ha ne po jutru.
Lepo sam napisao i objasnio. Prosle godine pozitivna nula, ove godine kada bio uzeo kombajn od 20-25000e dao bih maltene celu zaradu.
 
A ti to znas kakvi su prinosi psenice i sucokreta kod mene ili kako? Suncokret u najboljim godinama ne prebacuje 2500-3000kg po ha. Prosle godine je suncokret rodio 1400kg po ha ne po jutru.
Lepo sam napisao i objasnio. Prosle godine pozitivna nula, ove godine kada bio uzeo kombajn od 20-25000e dao bih maltene celu zaradu.
Ti mislis da je samo kod vas bila susa?
 
Ja ovaj posao radim zato sto sam lud, pomalo i volim jer sam odrastao na salasu,a i neznam sta bi drugo radio u ovoj drzavi
Sto kaze Nedeljko kad bi poceo da racunam verovatno bi pomisljao o pajvanu....:sjasi:
 
Ljudi i ja volim da radim ovaj posao, ali jednostavno necu raditi na nuli ili sa minimalnom zaradom.
@kishrobert Svako ima svoje misljenje, tebi ako se isplati, izvoli pa radi. Kod nas svake druge godine susa i radis na nuli.
@nedeljkosavic Oduvek sam racunao, ali sam verovao u bolju buducnost, a sada vise ne verujem.
 
Ljudi i ja volim da radim ovaj posao, ali jednostavno necu raditi na nuli ili sa minimalnom zaradom.
@kishrobert Svako ima svoje misljenje, tebi ako se isplati, izvoli pa radi. Kod nas svake druge godine susa i radis na nuli.
@nedeljkosavic Oduvek sam racunao, ali sam verovao u bolju buducnost, a sada vise ne verujem.

Ti druze nemoj odma bataliti skroz nego batali arendu i radi svoju zemlju,u svakom poslu ima uspona i padova treba samo biti uporan:ppozdrav:
 
Ne treba ga kritikovati, video je da posao nije na njemu zadovoljavajucem nivou i izabrao pogodan trenutak za izlazak iz poljoprivrede, ostace mu odredjeni kapital za pocetak novog posla, ja licno postujem takve odluke, problem je kad ljudi prestanu se baviti necim a ostanu duzni na sve strane.
 
@ CetojevicM Bravo, druze. Tako I ja razmisljam.
Samo da uspem sa prodajom masina.
 
Јеси ентузијаста,али и као такав борац,неможеш победити све недаће.Пољопривреда све више постаје,немогућа мисија.
 
Pa nemozemo svi ni odustati jel?Ima dana kad bi sve otero u tri lepe m... ali to prodje pogledam decicu i nekako nadjem volju za dalje ,ja mislim da se ovo desavalo i mnogo jacim {ekonomski}paorima od mene,takodje i bilo koji posao ima uspona i padova a nemozes celog veka nesto manjivati i ponovo pocinjati bar ja tako mislim :ppozdrav:
 
More misljenje je da ne treba ici glavom kroz i zid....
Prvih 3-4 godine, jedva sam izasao iz dugova I kredita, ne bih da opet prolazim kroz to.
 
Nemam ideju, inace bih odavno odustao ili se mozda ne bi ni bavio ratarstvom.
Mozda cu pokusati na kamione po inostranstvu, ali jos uvek nisam nista cvrsto odlucio
 
Nazad
Vrh