Manjevic Slobodan

Manjevicu ako planiras u vozace eu, obavezno prouci AETR pravilnik, posla ima kolko hoces cak i za pocetnika bez prakse, trazis posao gde se vozi u paru, 2 vozaca u kabini i pored kolege naucis poso,para nije losa samo veliki minus ovov posla je sto si bez porodice, prijatelja... i kako mi jednom davno rekao jedan kolega, mi vozaci u medjunarodnoj smo kao kerovi, spavas u kucici(budi), jedes iz jedne cinije i pisas na tocak, tako da znas realnost ovog posla.
 
Citam sta pisete i mislim da kolega Manjevic ima pravo da sam odlcuje o svom zivotu kao i svaki drugi covek,nije lepo mesati se u tudj zivot ili dzep
Neko je napisao da bi voleo da ovrsi 100 hektara na jesen,i ja takodje delim to misljenje ali za ovu godinu a ne proslu jer je bilo dana kada bih izujedao sam sebe
Takodje mnogo clanova ne zivi samo od poljoprivrede koliko sam primetio,vec radi i negde u firmi ili se bavi jos nekim poslom tako da nema pojma sta znaci losa godina jer uvek od plate bude za zivot ali su naravno tu da osudjuju druge
Pustite coveka na miru.
 
Tomislave uglavnom je pisano u smislu da kolega Manjevic proba da se nagovori da ne odustaje i to iz najbolje namere.Nepoznajemo se licno ali predpostavljam da je mladji ,impulsivan i sve bi od jednom ali kao sto znamo u zivotu neide uvek sve po planu,mi kao kolege osecamo potrebu da pokusamo ali ce ipak on i njegova porodica odluciti sta dalje:ppozdrav:
 
Neko je napisao da bi voleo da ovrsi 100 hektara na jesen,i ja takodje delim to misljenje ali za ovu godinu a ne proslu jer je bilo dana kada bih izujedao sam sebe

Pa to je i sustina Manjeviceve odluke. Sada je kisa pala, a nemas nikakve garancije da ce pasti sledece godine. Ako sada zbog kise dodje do para (i to opet u poljoprivredi AKO, jer zavisi od cene soje, kukuruza i suncokreta) i te iste zive pare ulozi u istu tu zemlju koja mozda nece roditi sledece godine, onda cemu taj mukotrpni nesiguran posao? Ja sam tako Manjevica razumeo a on neka me ispravi.

Uostalom, i sam je tako napisao

Ove godine kako stvari stoje bice solidne zarade, pa je vreme da se odustaje dok jos ima para. I poceti nesto drugo.
Prosle godine pozitivna nula, ove godine kada bih uzeo kombajn od 20-25000e dao bih maltene celu zaradu.
 
Čovjek je jednostavno bacio sve na papir i izračunao da za sve ove godine nije zaradio koliko je očekivao, pogotovo kad tu uračuna svoj rad. Lomiš se, radiš sve najbolje, a čak i kad rodi više neće imati srazmjerno više čistog novca.
Ovako je bio na nuli, sad će vjerovatno imati solidnu zaradu i uz mašine koje je naumio prodati ima lijepu osnovu za novi posao kakav god bio.
Da je ovu godinu u debelom minusu pa treba prodati mašine ili zemlju da vrati dugove to bi tek bio problem i ja u ovom ne vidim ništa loše. To što ima svoje zemlje da u zakup da ne zarasta ili obradi pa izvuče još koju paru svake godine onako sa strane.

I za kraj, Slobodane, pošto su te stalno zezali da si preprodavac mašina možda nebi bilo loše krenuti u tom pravcu. Ide ti da nađeš dobru robu čak i kod nas, a vjerujem da bi sa gvožđem iz uvoza prolazio još bolje. :osmeh:
Ako te nekad ponese da se vratiš poljoprivredi da nemaš previše praznog hoda. :osmeh:
 
Veliki problem je u nasem mentalitetu svi se jako vezujemo za masine,zemlju,stoku dok na zapadu je to drugacije tamo su ljudi vezani za zaradu i kad u nekome poslu nema zarade oni napustaju i kao nomadi idu za boljom ispasom.Manjevic je mlad momak sebi zeli najbolje i treba da ide dalje ako sebe ne vidi u poljoprivredi ja sam isto dosao na ideju kao i on ali mi fali on sto bi nasi rekli m..da i da progutam svoj ponos i krenem ''trbuhom za kruhom'' mada sada je i porodica problem deca,supruga mnogo je teze odvojiti se od porodice i krenuti volanom po belome svetu i sto je najgore ja sebe tek za volanom ne vidim.Njemu zelim svu srecu ako je naumio neka gura kao sto je gurao u poljoprivredi i za kratko vreme ce opet on doci na vrh posla koji god pocne da radi.
 
Ok svako neka radi kako misli da treba ,uvek i svugde je tesko kad se pocinje to treba imati na umu i moliti Boga za zdravlje i samo napred:ppozdrav:
 
Bar neko od clanova zna lepo I razumno da procita moje postove.
Sve sam lepo napisao I objasnio.
Bas kako je Marko ponovio moje postove.
 
veliki problem je u nasem mentalitetu svi se jako vezujemo za masine,zemlju,stoku dok na zapadu je to drugacije tamo su ljudi vezani za zaradu i kad u nekome poslu nema zarade oni napustaju...............................................................................................

;d};d};d};d};d};d};d};d};d}
 
Lako je trgovati pa kupiti traktor za 8000E pa ga preprodati za 10000, tanjiracu za 1000 pa prodati za 1500.Zaraditi par stotina eurica nit luk jeo nit luk miriso. Ima takvih ljudi i kod nas posle mu mala zarada od ratarstva. Pa kako i nebi bila kad je naviko na cesci obrt sredstavaa bez kapi znoja.
 
Bar neko od clanova zna lepo I razumno da procita moje postove.
Sve sam lepo napisao I objasnio.
Bas kako je Marko ponovio moje postove.
Ti si uleteo u ovo i ocekivao si milione eura.Mi te uglavnom podrzavamo da nastavis sa ovim poslom.Mada citajuci tebe na forumu ako lane nisi uspeo da zaradis na suncokretu na najboljim terenima jos od rimljana,onda sa tvojim gazdinstvom nesto nije u redu :ppozdrav:
 
A ti daleko od mene 400km. I znas kako radja suncokret kod mene u kraju. Pa da te informisem malo.
Prosle godine je suncokret kod nas rodio od 800-1500kg po ha.
Ja sam licno imao 1400kg po ha prosek.
 
Ma nista danas nije lako, ali gledam ove nase trgovce, deda umre, a posle par dana evo ih kod babe sa pitanjem da li bi nesto prodala od mehanizacije. Ili kad sud nesto prodaje eto ih prvi u avliju kod mucenika. To je od coveka do coveka nismo svi isti.
 
Мањевићу то што хоћеш да урадиш то уопште није у реду ти хоћеш да пљунеш на све што су наш Аца и наша Ана урадили за нас сељаке Зар сад кад стиже ипард са парама кад смо отворили тржиште Кине и Индије вероватно и Бурме за свиње и говеда И албанско за јагањце јариће зечеве сад кад су арапи нас научили како се гаје урме и наравно Београд на води исто велико тржиште Ти сад хоћеш да напустиш пут у бољу будућност који је зацрто наш Аца и наша Ана неможеш ти мањевићу тако да оставиш на цедилу нашег Ацу и нашу Ану размисли шта чиниш што би Маја рекла ко изда ....
 
Ma nista danas nije lako, ali gledam ove nase trgovce, deda umre, a posle par dana evo ih kod babe sa pitanjem da li bi nesto prodala od mehanizacije. Ili kad sud nesto prodaje eto ih prvi u avliju kod mucenika. To je od coveka do coveka nismo svi isti.
Ajd to al naslednici i uža rodbina umrlog,čovek se pošteno ni ne ohladi a već sve je na prodaju mnogo stvari kod nas tu ne štima , ali došlo tako neko doba...
 
Ajd to al naslednici i uža rodbina umrlog,čovek se pošteno ni ne ohladi a već sve je na prodaju mnogo stvari kod nas tu ne štima , ali došlo tako neko doba...

Pa kad narod jedva krpi kraj sa krajem i posto vecina nema ustedjevine kad umru rodbina se vata za sta ima da plati troskove sahrane i malo njima {za pretrpljenu dusevnu bol}
 
Мањевићу то што хоћеш да урадиш то уопште није у реду ти хоћеш да пљунеш на све што су наш Аца и наша Ана урадили за нас сељаке Зар сад кад стиже ипард са парама кад смо отворили тржиште Кине и Индије вероватно и Бурме за свиње и говеда И албанско за јагањце јариће зечеве сад кад су арапи нас научили како се гаје урме и наравно Београд на води исто велико тржиште Ти сад хоћеш да напустиш пут у бољу будућност који је зацрто наш Аца и наша Ана неможеш ти мањевићу тако да оставиш на цедилу нашег Ацу и нашу Ану размисли шта чиниш што би Маја рекла ко изда ....
https://giphy.com/gifs/LYDNZAzOqrez6/html5
 
Nazad
Vrh