Sadnice i seme za lavandu

imamo pod lavandom 30ha lavandula vera,pitanje za medana imas li gasnu za ulje ove sorte koju gajis
 
Gajim samo imtermediju "GROSSO", uradili smo analizu da bismo znali kakav hemotip ulja ćemo dobiti na ovim prostorima .
 
i jeste li trgovali sa tom robom.Ja sam ove godine kupio neko ulje uiz Subotice (Moravica) od trgovca mozda je vase.Mislim da ste vi probali i helicrizy ital. da li vam je uspelo mi ga imamo na 7ha i najzahvalnija je roba,radimo i sadnice i seme za smilje i jos puno toga.Ako treba info. ili savet tu smo poz.
 
Pozdrav nole
Bilo je tražnje iz Moravice Ali nismo trgovali. Poslao sam ti PP da ne idemo ovde u off topic.
 
koju vrstu lavande, imamo semena za cetiri vrste i koliko kvadrata sadite dobicete na poklon od nas seme saljite adresu poz.
 
Imam nekoliko grmova lavande, isključivo kao ukras. Prošle jeseni osušio mi se najveći i najljepši grm. Primijetila sam da nisu svi grmovi isti, razlikuju se po boji cvijeta...pa bih pitala vas koji se profesionalno bavite lavandom: koju je lavandu najbolje saditi kao ukras?
 
pa za ukras zavisi kolike velicine bi zelela da budu, ako Vam odgovara velicina koju imate sad je dobro vreme da se ozili
hibridi su uglavnom veci (bujniji) dok naturalna iz semena varira sa velicinom... velicina iz semena varira, reznicama se prenose varijatetne osobine ( u ovom slucaju velicina )
 
hvala na odgovoru. volim da su grmovi veći. uglavnom sadnice kupujem u rasadnicima, a tu može svega da se nađe...ne bih uzgajala iz sjemena.
 
hvala na odgovoru. volim da su grmovi veći. uglavnom sadnice kupujem u rasadnicima, a tu može svega da se nađe...ne bih uzgajala iz sjemena.
Прошле зиме сам покушао из семена, експериментално, за моју душу. Од двадесетак посејаних у стиропорском контејнеру само 2 су изникла и данас у лепи грмови. Нека ме неко исправи, али мислим да се резницама преносе исте особине а семеном није баш поуздано.
 
Која сорта лаванде има најлепши и јак мирис? Као из природе да буде леп и пријатан. Видим има много врста па не знам које да изаберем. Каква је ова Lavandula angustifolia?
 
Која сорта лаванде има најлепши и јак мирис? Као из природе да буде леп и пријатан. Видим има много врста па не знам које да изаберем. Каква је ова Lavandula angustifolia?
Bas ta Vam treba :osmeh:
To je prirodna lekovita lavanda
 
Nazad
Vrh