Sadnice i seme za lavandu

ha ne znam kako,,,ali ja radim sadnice po 2.00kn komad!!
i sad sam u plusu što si mogu sam napraviti sadni materijal za svoje potrebe...tako da sam tu već ušparao 20.000eura!!

ako se pokažu jeftinije od 2,00kn... onda ću i ja naručiti 70.000 komada"
 
Meni su iz Madjarske nudjene sadnice u gelu za oko 0.2 eur po komadu, kad stignu rasadjuju se u kontejnere i drze u plasteniku uz veliku vlaznost vazduha na pocetku 100% vlage koja se polagano smanjuje i za oko 20 dana moze se prestati sa kontrolom vlaznosti. Ovu firmu iz Velike Plane mozes naci na netu zove se "SUPERIOR" na sajtu imaju i kontakt pa se mozes raspitati za cenu i dalji postupak sa sadnicama
 
Od pre nekoliko dana ponešto o lavandi, njenom uzgoju i upotrebi možete pročitati na našoj adresi www.lavanda.rs
 
medan je napisao(la):
Od pre nekoliko dana ponešto o lavandi, njenom uzgoju i upotrebi možete pročitati na našoj adresi www.lavanda.rs

Odličan sajt...

Je li vreme da se naruče sadnice ( mala količina, po dogovoru)?
 
@Jasna5
Hvala, drago mije da vam se svidja

Pravo je vreme, ove godine sve po malo kasni zbog zime. Najzad se otopio sneg, pa cemo ovih dana u plantazu po reznice.
 
Postovanje
Ja sam novi korisnik sa malo iskustva u poljoprivredi, trenutno sam u fazi prikupljanja informacija kako na najprofitabilniji nacin da iskoristim oko 6ha zemljista. U tom smislu me je privukla tema o gajenju lavande.
Zemljste je u ataru sela Dolova kod Panceva na obodu Deliblatske pescare, u pravcu prostiranja istok-zapad. Dosada su gajene kulture: kukuruz, suncokret i psenica i prema opisu navedenom u temi trebalo bi da odgovara i lavandi. Jedino me brine uticaj vetra, jer to je podrucje dejstva kosave.
Prema literaturi "Proizvodnja lekovitog i aromaticnog bilja" kaze se da tereni izlozeni vetru nisu pogodni za gajenje lavande.
Molio bih korisnike "nikolavera", sto zbog blizine Dolovo-Bavaniste, i "medana" iz Subotice da prokomentarisu. Kakva su njihova iskustva sa uticajem vetra na uzgoj lavande?
 
Потпишимо француску петицију, против забране употребе биљних лекова у ЕУ, то је борба свих нас, хитно је! „Потпишите петицију хитно да помогнемо Французима да зауставе лудило фармацеутске мафије, које је и пред нашим вратима. Крајем месеца ступа сулуди закон да ће биљке и травке које је користио још Васа Пелагић, бити стављене под контролу фармацеутских гиганата: само они ће моћи да их култивишу, дистрибуирају и преписују на рецепт – на кашичицу за велике паре. Ово је лудило!“ Петиција на француском језику:
Pétition à l’attention des députées et députés européens
http://www.defensemedecinenaturelle.eu/signerlapetition.php На овој француској петицији попунићете само ова обавезна поља:
Nom= Име
Prénom = Презиме
Pays = Земља = Serbia
Adresse courriel = Е-маил сдреса

Кад попуните петицију, после притисните „JE SIGNE LA PÉTITION“ да би потписали петицију, и то је то.
JE SIGNE LA PÉTITION = Потпишите петицију Следи петиција на енглеском језику, а ту ћете се већ лакше снаћи:

Петиција на енглеском језику:
Stop the Traditional Herbal Medicinal Products Directive
http://www.gopetition.com/petition/39757.html Линк ка видео прилогу на: http://www.youtube.com/ Потпишимо обе петиције, морамо добити ову битку против полуделе фармако мафије, јер боримо се за себе, за своју децу и будућа поколења, за нормалан живот нормалних људи, у противном ћемо постати франкештајни полуделе фармако мафије. До овог момента, француску петицију потписало је 82264 грађана, а на енглеском језику, петицију је потписало 120514 грађана. Потпишимо обе петиције и ми грађани Србије, и из свих других околних земаља који дођу преко интернета до ових петиција, јер то је заједничка борба свих нас, без обзира да ли смо из Енглеске, Француске, Грчке, Бугарске или Србије, јер ако се овај монструозни закон усвоји у ЕУ, ретроактивно ће ступити на снази и у Србији
 
@maximguru
Moje iskustvo je samosa hibridom koji uzgajam; Subotica takodje spada u košavno područje teren je izrazito alkalan i peskovit i zona sa nižim prosečnim najnižim temperaturama nego Pančevo
oa9grr.jpg

Moje misljenje je da bi lavanda uspevala, nisam primetio bitniji uticaj vetra i niskih temperatura na lavandu. Takodje sam bio zainteresovan i za ruzmarin medjutim varijeteti koje sam isprobao nisu podnosili zimu a vetar je imao presudno loš uticaj na njega.
 
@medan, hvala na odgovoru. Veoma sam ohrabren da zapocnem sadnju lavande. Jos da se odlucim za sortu. Ako imas nekog materijala o uzgoju lavande: priprema zemljista, plodored, predkultura i sl., da li mozes da mi posaljes na mejl.

@nikolavera, zavaljujem i vama na odgovoru, primio sam poruku.
p.s. potpisao sam peticiju i englesku i francusku. :cao:
 
Naravno da je potpisano odmah, Mislim da je bolji efekat okačiti na fejsbuku, videce vise ljudi pa ce valjda vise i potpisivati
 
medan je napisao(la):
Naravno da je potpisano odmah, Mislim da je bolji efekat okačiti na fejsbuku, videce vise ljudi pa ce valjda vise i potpisivati
Znam ja to komšija samo moram prvo da nateram klince da me malo više upute i obuče za rad sa računarom jer ja se još uvek učim sam a i ne provodim puno vremena za kompjuterom zbog posla . U svakom slučaju hvala :cao:
 
Mislim da je rano da se pocne proizvodnja za jesenju sadnju, biće posla da se održe sadnice preko leta a na jesen će biti povelike i velik posao da se posade. Za neku manju površinu može ali za veću bio bi ogroman posao kopati rupe prevoziti velike sadnice ....
 
Nazad
Vrh