Sadnice i seme za lavandu

Izmedju makove sedmice i radanovca. tvoje sadnice te jos uvek cekaju ali nikako da stignem da ti donesem stalno neka guzva i jurnjava ali nisam zaboraavio.
 
Pozdrav svim clanovima foruma!
Mi smo bracni par iz Nisa i zeleli bi smo da zapocnemo posao sa lavandom.Imamo 1ha zemlje u okolini(Svrljiski kraj)i po onome sto smo ovde i po netu procitali ta pozicija bi trebala da bude veoma dobra za taj posao.Medjutim totalni smo laici u tom poslu i muce nas razne nedomuice :sta:.
Zato bi molili upucenije clanove foruma da nam svojim odgovorima i savetima pomognu u tome.Evo konkretno sta bi smo voleli da znamo
-Kao prvo koje se firme,otkupne stanice...bave otkupom lavande(suvi cvet ili ulje) i ima li tu racunice tj.koje su cene otkupa?
-Koja vrsta lavande se najcesce sadi?
-Koliko sadnica posaditi na 1ha?
-Koja je najpovoljnija cena za sadnice i gde kupiti?
Izvinjavam se ako smo bili malo preopsirni u pitanjima ali zaista nas muci mnogo pitanja pa se nadamo da cete nam barem na neka dati odgovor ::pomoc:;
Puno pozdrava od nislija!
 
Posto se odgovori na sva ova pitanja provlace kroz temu u prethodnim postovima evo samo ukratko; otkupne stanice nepostoje kada dodjete do suvog cveta ili etericnog ulja ponudite ga nekom preradjivacu uglavnom su zainteresovani jer se skoro sva lavanda kod nas uvozi, racunica postoji a cene su stvar pogodbe. Kod komsija u hrvatskoj najcesce sade hibrid Budrovka a u Francuskoj koja je najveci proizvodjac lavande Grosso. Po hektaru se sadi 8000-10000, a za poslednje pitanje mozete nam se javiti privatnom porukom da ne krsimo pravila foruma.
 
Pozdrav svima !
Ovaj forum je odlicna stvar!

Medan-e poslao sam ti privatnu poruku, ne znam da li si je dobio?
 
Pozdrav svima na forumu!

Takodje mislim da je ovaj forum odlicna stvar, mnogo se moze saznati!

Obzirom da postoje problemi sa serverom: Medan-e da li si primio privatnu poruku?
 
Pozdrav svima..... :cao:
Nasa lavanda je porasla i po drugi put cvetala.Ukoliko je zelite u svojoj basti javite se. ::namigivanje::
Slikano je polovinom avgusta.
2mi42t4.jpg

2rc1u7p.jpg

rj46dd.jpg

21jprt2.jpg

2wqshfq.jpg

30ubsw8.jpg
 
Nasa plantaza zbog ekstremno mnogo kise i malo suuncanih dana nije obilnije cvetala posle prve berbe. Ukupan prinos ove godine je nesto manji od oceivanog ali i pored toga zadovoljni smo rezultatima. oboljevanja grmova zbog preterane vlage koju ni uprkos drenazi nismo mogli odvesti nije bilo. naredne godine se nadamo suncu i boljem prinosu. planiramo i nove povrsine pod lavandom i mozda zalfijom i ruzmarinom.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=is3Tbd_Kvwc[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3mJqLOqeBX0&feature=related[/youtube]
 
pa Francuzi su to, oni ipak imaju dugu istoriju u gajenju lavande .

Pre par godina sam sa zenom prolazio pored plantaze , nisam je mogao odvuci u auto da idemo dalje :haha:
 
sima petrovic je napisao(la):
Od kog dele lavande se priprema caj.
Kako se koristi caj od lavande.
Pozdrav
Caj od lavande se pravi od susenog cveta,a priprema se kao i svaki drugi caj.


dzionik je napisao(la):
Ne vidi se kako greju, verovatno uvode paru ili tako nešto??

A kod destilacije,parni kotao zagreva vodu i stvara paru,ta para prolazi kroz biljku koja je u kazanu,pa se spusta kroz cev koja je u drugom kazanu u kome se nalazi hladna voda,i kako se para krece kroz cev,hladi se i nastaje od pare voda u kojoj ima ulja.Posto je ulje lakse od vode ono je na povrsini,pa se sakupi i eto etarskog ulja.
 
pozdrav svima :cao:

Ja sam toliko srecna sto sam naisla na ovaj forum i bas ovu temu ::svaka cast::

vec dugo trazim nekog ko se bavi lavandom u nasoj zemlji ali do dana danasnjeg nista nisam pronasla i evo upravo se radujem kao malo dete :ppozdrav:

meni ce trebati izvesne kolicine lavande za moje vencanje,pa bih zbog toga kontaktirala nekoga od vas,ukoliko je to u redu:haha:

i takodje bi mi mnogo znacila informacija o cvetanju lavande,odnosno kada se ona moze brati?kada izgleda najlepse?
posto izmedju ostalog zelim i da ona bude u vencanom buketu,unapred hvala na svim informacijama :D
 
Moze li neko da nam da okvirne podatke koliko ulja moze u prosecno dobroj godini da se dobije sa 1 hektara lavande ?
 
Videcemo na prolece ,prvih 5000 sadnica ulazi u trrecu godinu pa ako bude sunca vise nego ove godine.....
 
Mozda nekome treba :)

qx70qd.jpg

Makaze moraju biti ostre :)
10r0hl2.jpg


11h9e85.jpg


ohltf6.jpg


e9ua95.jpg


2iqzgo8.jpg


2qdsbwg.jpg

Post je spojen: [time]петак, 03. децембар 2010. 18:36:57 CST[/time]
_________________________________________________
 
Nazad
Vrh