gajenje ranog kupusa u plasteniku

Tokio to zavisi od mnogih faktora a narociti sta ti hoces od tog kupusa evo tinekih smernica
Kupus se razmnozava semenom,putem rasada,ali se moze sejati i direktno na stalno mesto,ali to kod vrlo retko ko radi.
U ravnicarskim predelima setva semena u tople leje ,predpostavljam da si na njih mislio kada si rekao podloga stajnjak,
dakle setva semena u tople leje za proizvodnju rasada ,ranog kupusa pocinje u rano prolece od polovine februara odnosno 40-60 dana pre rasadjivanja na stalno mesto.rasadjivanje se obavlja pocetkom aprila a berba sto mnogo zavisi od vegetacije sorte/hibrida i spoljnih uslova od juna-jula za jedan hektar kupusa treba ti oko 600gr semena u jednom gramu imas u zavisnosti od sorte/hibrida 300-350 zrna

---------- Poruka napisana u 22:07 ---------- Prethodna poruka je at 22:03 ----------

dakle sve ovo sto sam ti rekao prevedeno na srpski znaci

Sadnja 15.02 ; prva berba 25.03 ;poslednja-berba 01.04 prosecan prinos kom/kg/m2 = 400
 
Setva je već trebala da se obavi....ja sejem uvek 22 decembra rasadjujem u negrejane plastenike kad vreme dozvoli od 5-20 februara
 
evo nekoliko slika rasada ranog kupusa sijan 27 decembra u kontejnere od 104 rupe i iz njih se iznosi na njivu pod agril foliju..
fotografija0393.jpg
fotografija0394.jpg
fotografija0395.jpg
fotografija0396.jpg
fotografija0397.jpg
fotografija0399.jpg
 
Koju sortu ranog kupusa mi preporucujete u plasteniku a koju za na otvoreno polje?
 
niko ne odgovara na pitanje od kneza
a cinimise da je vreme , i ja cekam da vidim odgovor
kupio sam nozomi i sejem ovih dana
 
bratko nemam neko iskustvo ja sam relativno nov u svetu povrca
al sam cuo daje dobar pa probacemo
 
Ja sejem Pandion (glavice su od 1kg do 1,2kg) sredinom decembra, rasadjujem krajem januara u plasteniku sa dve folije a secem krajem aprila i pocetkom maja. Kupus dobro podnosi hladnocu ali ne vredi ga rasadjivati pre jer ne raste na temperaturi ispod +12 a moze i da se desi ako se rasadi ranije, npr u decemru, krene da raste pa ga presece hladno vreme tokom januara on kasnije umesto da da zavija glavicu krene da izbacuje cvet i onda nikakve koristi od ranijeg sejanja i rasadjivanja. To su bar neka moja iskustva..
 
15.12 sam posejao Nozomi i iznosim ga kraj januara-pocetak februara, u zavisnosti od temperatura. blok plastenik sa duplim folijama + unutra jos dupli agril. kupus u svom vegetativnom razvoju ako izbroji od 20-30 dana sa temperaturama ispod 5 stepeni, dolazi do procesa jarovizacije i nema glavicanja onda. prekosutra sejem 40 000 nozomija sa spoljunu proizvodnju pod tunel.
 
Srecan Bozic svima.Slike koje je semberac77 postavio uopste nemogu da otvorim tj vidim ih kao 6 malih istih slicica.ako moze pomoc.unapred zahvalan
 
Sajt sa kog su slike postavljene na forum vise nije u funkciji, tako da su slike izgubljene

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
15.12 sam posejao Nozomi i iznosim ga kraj januara-pocetak februara, u zavisnosti od temperatura. blok plastenik sa duplim folijama + unutra jos dupli agril. kupus u svom vegetativnom razvoju ako izbroji od 20-30 dana sa temperaturama ispod 5 stepeni, dolazi do procesa jarovizacije i nema glavicanja onda. prekosutra sejem 40 000 nozomija sa spoljunu proizvodnju pod tunel.
Rasadjujes ga u tunele tipa onih za lubenice?
 
Nazad
Vrh