Nega koza

Car je tacno i precizno rekao posto je sa kozama tako, Ja sam licno morao prepraviti sve sto sam imao od drveta, kompletna stala mi je od tvrdog materijala i od jasala pa do hranilica i dr., sve je od kutija, armatura i lima. Inace svega imam 5 koza sa rogovima sou prave za razliku od 25 bez.
 
Koza po svom prirodnom karakteru nije štalska životinja, pa ne treba očekivati da se ponašaju kao krave u štali. Bitne su navike koje koze imaju, a nebitno da li imaju ili nemaju rogove. Koze su za livade, brst-pašnjački način uzgoja. Naravno ponašanje životinja zavisi od domaćina i njihovog tretmana.Sa kozama treba znati. . .
 
U vezi skidanja rogova da podsetim na jednu prepisku između Brundala i Spensija
B: - Je prijatelju bija je abortus a uzrok udarac...doslo mi jucer iz zg...
S: - Kako san ti vec naveo cesti uzroci abortusa kod koza traume, odnosno udarci...............Ubuduce one u visokom graviditetu, bar jedno misec dana prije poroda, odvoji.

!

Ima gubitaka i kada se skinu rogovi. A tek sa njima!
 
GOCE-MK je napisao(la):
bas me interesuje to kako moze da se skine rogovima i ja imam nekoliko dobrih koza ali smetaju mi to sto imaju rogova zasto kad su u drugom stanu "izvinite mozda lupetam ali neznam kako se kaze kod vas to u drugom stanu kod nas je to skozna ali nema veze'' i desavase da mi povredi neka koza ba da izgubim jare i za to ih ne volim pa be zeleo da znam ako ima neki nacin da im sklonim rogova
Post je spojen: [time]1298218052[/time]
_________________________________________________
samo im stavi gumice za repove u koren roga gde se sastaje sa glavom za 15 do 20 dana ce sami da otpadnu
 
Postovane kolege,tema je nega koza.Ja u odstranjivanju delova tela ovih plemenitih zivotinja ne vidim nikakvu negu,naprotiv to je po mom skromnom misljenju cisto maltretiranje.Udarac glavom u stomak (sa ili bez rogova)moze a i ne mora izazvati pobacaj.Ja sam protiv tih "kreiranja " ako ona nisu neophodna kao kod ovaca(repovi) ili kastracija(jarad i jagnjad).Ali kao sto malopre rekoh,skrenusmo sa teme~NEGA KOZA. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh