Radman i kolicine mesa od ovaca i koza

Učlanjen(a)
5 Feb 2009
Poruka
1.339
Lokacija
Krusevac/Beograd
Skoro sam prodavao jarad zive vage od 12, 20,5 i 19,5kg. Izaslo je da su ocisceni trupovi bez glava, sa bubrezima i pripadajucim lojem bili 6 kg , 12 i 11,5 sto je 50% i naravno to su topli trupovi. Zanima me kakva su vasa iskustva i koliko vam jarici i ostale kategorije budu kada se urede.
 
Pozdrav drugar.Iz ovog tvog teksta,odnos kilaza zive vage i "lubine" vidim da imas dobru jarad i da ih dobro hranis.Bilo da su u pitanju jarad ili jagnjad 50% cistog cereka od zive vage je odlican procenat.Da li moze bolje?? Naravno da uvek moze bolje ali to su vec segmenti modernog uzgoja(farmskog) gde se radi iskljucivo sa suvom hranom i koncentrovanom.Znaci sve sto uredjeno i ocisceno od zive vage da 50% je izuzetno dobro.
 
Da bas im se posvecuje paznja i ove godine nisu jeli nista sem lucerke pa su manje mase ali je zato ukus odlican. Ovaj mali od 12kg bio iz trojki od 13.3.2011 a klan i meren 7.5.2011
 
wp20150104001.jpg
wp20150104004.jpg
nepunih 10 meseci. Bergamo x Sarole
 
ja sam proletos zaklao par moih jaganjaca ljudima za djurdjevdan i merio ih zive i uredjene .kilaza je bila od 30-45kilograma,a procenat od56-61postomesa .uredjeno sam merio sa glavom bez iznutrica,samo unutri malo loja i bubrezi bez srca ,bele i crne dzigerice.kome god sam prodao samo su imali reci hvale.
 
ove godine sam zaklao za djurdjevdan tri kom ,a resto prodano zivo.kod ova tri zaklana radman je bio 53.jedno 54 trece 55posto mesa bez iznutrica.
 
Da li neko zna tačno šta spada u radman mesa kod ovaca ? Zenska ovca IDF, stara 13 meseci, mislim da je jela, žive vage 65kg. Zaklana sa glavom nešto preko 45kg plus iznutrice sa maramicom preko 2kg. Ukupno preko 47kg.
 
Nazad
Vrh