Traktorske kose

Vredi li kupiti zadnju IMT kosu u solidnom stanju za 100e rodjak hoce da mi proda ja mslm da vredi to kupiti :)
Ali planirao sam da kupim Poljsku roto kosu ali posto sada nemam para za nju mslm da i ovo nije losa ponuda :) Moze li neko da mi kaze koja je razlika u kosenju sa roto kosom i sa obicnom,cuo sam da se sa roto kosom brze se susi otkos :D :D

Brze se susi za obicnom kosom trava nego za rotacionom (osim u slucaju da ima kondicioner), svejedno po meni su te kose prevazidjene i moze doci do velike nervoze kada ima krticnjaka ili kad je polegla trava dok rotaciona ne pravi pitanje samo kosi, ali su takodje "kazu" dosta neznije za korenov sistem biljke! Radije bih ti preporucio da kupis neku polovnu rotacionu...
 
Tu sto oce brat da ti da za 100e kazi bratu hvala , ali ta kosa ne vredi ni ako ti brat da sa njom jos 100e. Uz tu kosu dok budes kosio treba ti i jedan radnik da trci za traktorom vilom i da pomera otkose u odredjenim situacijama , nece da kosi kad je poleglo , kad je uvijeno kao sto je graorica , zaglavljuje kad nije izvaljana njiva itd.

- - - - - - - - - -

Imas polovne rotacione u Jasenovo kod Srdjana , a tebi to nije daleko da ides i pogledas.
 
Nije brat nego deda koji je rano ostao slep i prestao je da radi poljoprivredu o daje mi je za dzabe do decembra da isprobam pa ako mi se svidja da uzmem i decembra da dam pare a ako ne da je vratim do decembra :) I ja sam za roto ali nzm koliko su dobre polovne roto kose ko zna koliko je ona pokosila a ja sam suvise mlad da se razumem jos uvek ucim :D Dragance da li je taj Srdjan clan foruma i znas li njegov broj i gde se nalazi u Jasenovu hvala Dragance :)
 
@Mladi IMT nije rotaciona kosa kombajn pa da se ne zna u kom je stanju, podigne se u vazduh, jedan disk drzis drugi okreces levo desno da vidis koliko ima lufta po zupcanicima, klimas levo desno da vidis da li ima lufta u lezajevima, ukljucis kardan i slusas da nije previse bucna i da nema nekih cudnih zvukova, vizuelno je malo zagledas da nije negde kriva varena... To ti je to!!!
 
Malo vise od 1,5ha :) Jos jedno pitanje desilo mi se ovo pokosio covek roto kosom parcelu od 70a savrseno obrijao je sto bi rekli u nasem kraju susila se 2 dana i sa komsiom otisao da prevrnem suncem on je prevrtao i lose je prevrnuo tako kaze moj deda i seno se osusilo a dole je malo vlazno prethodne noci je prskala kisa kao ii sinoc i danas sam bio i odlucio rucno da okrenem da se to prosusi i da baliram sa komsijom da li ce faliti nesto senu nije pocrnelo nista lepo se osusila gornja strana :)
 
Tako cu i da uradim :) Sta mi predlazete sunce ili traku malo sam povucen losim iskustvom sada sa suncem a balerina mi je previse skupa cak i polovna :)
 
Ja imam imt zadnju i muke jesu kad ima mokrih krticnjaka. Polog, ako je po duzini parcele, ostane vislje pokosen ili mozes da kosis na jednu stranu njive, ako je preko i ne smeta nesto mnogo. Inace ima i prednosti, ostavlja sirok otkos i seno se uglavnom osusi bez rastresanja ili prevrtanja a i dosta lakse je motor tera. Obe stavke smanjuju potrosnju goriva i vremena.
 
Ma resio sam uzecu je pa kako bude jedino sto me plasi jeste ta polegla detelina ako polegne sta da radim da li da platim nekom sa roto da odradi kao sto sam do sada radio ili da probam ja pa kako bude.
 
Evo jedne slike sa ovogodisnjeg sajma u N.S. sa zakasnjenjem.


img6616.jpg
 
Ova kosacica na slici koju je @vladj postavio,dosta lici na SIP 165

Brze se susi za obicnom kosom trava nego za rotacionom (osim u slucaju da ima kondicioner)...
Sa ovim se ne bih slozio u potpunosti.Ne moze se ovo bas reci za sve rotocione kosacice.Razlika je u susenju posle kosenja sa kosacicom sa dva i sa cetiri diska.
 
Te Imt od 100e ne bih ti preporucio,vise ces da popravljas nego da kosis.Od zadnjih samo Dubrava Gramip ili Gaspardo dupleks.
Ne zaboravi da za gaspardo traze para koliko i za roto-kosu,u tom slucaju bi se odlucio za roto-kosu. Teca je juce kupio kosu,isao sam s njim da gledam,on nece sam da ide kao da tu ima ne znam sta ne jasno,razgledao je duplekse i oko 700 evra su mu trazili,i okrenemo potragu koja je trajala dve nedelje na roto kose i nasli smo jednu sasvim slucajno dok smo sedeli u jednoj kafani u nekom zabitom mestu s malim ulaganjem kunovu 44 za 500 evra bez kardana. Od ulaganja ima jedan donji lezaj da se zameni. Kosa je sinoc rasturena i nista joj vise ne fali od tog,ali kako je vec rasklopljena i lezajevi ne kostaju mnogo,bice svi zamenjeni da je ne bi opet rasklapali posle kraceg rada. Sutra cemo je sklopiti i probati.
 
Na mojoj bcs ponovo otišao lezaj prvog diska. Mislim da je problem sto su oni bubnjevi na prvom i četvrtom disku pravljeni ručno pa nisu dobro balansirani
 
po podacima iz kataloga 68 ks na kardanu, brat ima 280 cm s gnječilicom i 90 ks traktor je taman ali u prvom otkosu ljulja se znao gušiti sad radi sa 105 ks i nema tih problema.
 
Nazad
Vrh