Traktorske kose

Dejanco
hvala na savjetu, nikad nisam radio sa roto kosom pa mi svaki savjet dobro dodje
znaci, ipak je preporuka sa 2 diska zbog lakseg i boljeg kosenja :bravo:
 
jedino je problem transport sa manjim traktorima (imt-533 539)moraces da nabacis neti tert naprd ili da skines zastitni lim od kosacice
 
Nisam siguran, ali mislim da Sip sa cetiri diska ima tek sa zahvatom od 185cm.Po mom misljenju jedina prednost 4 diska, u odnosu na 2 bubnja, je brzina susenja mase. Ostalo je na strani bubnjare.
 
dsc01778.jpg

evo kako sam ja to resio kad sam imao 165-sip napred samopravski teg nazad skinuta zastita

- - - - - - - - - -

kada sam je vuko sa IMT-560 onda nisam skidao zastitni lim t.e.pola zastitni lim
0040.jpg
 
nosice je ursus 355 ili 360, tako da mislilm da nece biti problema oko tezine
jos se dvoumim, oko bubnjare kao vi rekoste ili ove sa 4 diska....upravo zbog susenja mase.
nadam se da cu do proljeca naci najadekvatnije reseneje, naravno uz vasu pomoc :ppozdrav:
 
kakva je kosacica bubnjara -niemayer-
Posto niko nece da napise koju rec o ovoj kosacici,ja cu posto sam dosta radio sa njom.Kosacica NIEMAYER je vrhunska kosacica,ima podesavanje visine kosenja pa moze da obrije njivu.Podesava se jednostavno na sraf u sredini bubnja.Moj stric je ima vec 7-8 godina ali 135-ca,to je pokosilo sacuvaj boze,celom selu kosi,kvar je jedino navarivanje tanjira jer su se pojeli,inace ima prenos preko reduktora,nema kais.Kosacica za milion godina!!

Imao sa Lifam 165-ca,tad kad nisam oboleo nikad necu.:sjasi:
 
Preporucujem,Sip (skuplja varijanta), ili Poljakinju(jevtinija varijanta).

Mislim da je Poljakinja mnogo skuplja varijanta jer je SIP daleko kvalitetnija kosa. Imam Poljakinju i znam sta pricam. Kosa je lepo resena, ali meka. Sve unutra je nezno i zupcanici i vratila. Zatim horizontalno vratilo koje prenosi obrtni moment sa prvog diska na drugi je predugacko i moze doci do krivljenja, mada to se resava medju lezajem. Ali j.bes masinu koju kao novu moras prepravljati. Na nekoj od predhodnih stranica imate slike onoga sto to vratilo moze uraditi sa zupcanicima posle godinu dana koriscenja.

- - - - - - - - - -

nosice je ursus 355 ili 360, tako da mislilm da nece biti problema oko tezine
jos se dvoumim, oko bubnjare kao vi rekoste ili ove sa 4 diska....upravo zbog susenja mase.
nadam se da cu do proljeca naci najadekvatnije reseneje, naravno uz vasu pomoc :ppozdrav:


Drugar ima PZ kosu, 185 cm zahvat sa 4 diska. Vuce je sa ursusom 355 bez problema. Kaze da je prezadovoljan sa njom.
 
Sa Kuhn-om ima zajednicku reznu letvu koja je u velikoj meri iskopirana, a ram mislim da je domaca ideja. Pogledaj na 05:57.


diskaste_kc_detalj3.jpg
 
Nemoj me drzati za rec, ali mislim da je cena za 2, 4 metra(6 diskova) oko 4000-4500 eura. Ali postoje dve varijante, sa Comer reznim aparatom I sa Kuhn Select(stari model).
 
planiram da kupim roto kosu,kosio bi sa IMT 549,ividim da vas dosta ima iskustva pa da mi predlozite sta da kupim,koje su prednosti i mane i kako za dijelove,nasao sam jednu na piku PZ 165 hidraulicno sklapanje cijena 750 eura,ako ko ima iskustva sa takvom kosom neka da par savijeta?
 
Dobre su ti to kose pisano je o njima ovde na forumu,ima je jedan moj poznanik vec 4-5 godina i nema problema a nije ni ta cijena od 750 nesto opasna .
 
Da li neko ima ovakvu kosu i sta mislite o njoj? Da li je moze nositi traktor od 60 ks bez gnjecilice ? Kosa je PZ, bocno hidraulicno sklapanje, zahvat 1.85m, bubnjara.




Image022.jpg
 
Imao sam slicnu rotacionu kosu,takodje marke PZ zweegers,mozda malo stariji model od ove na slici,takodje bocno sklapanje,zahvat je bio 165cm,i nije imala gnjecilicu,ali je prilicno masivna bila odradjena imala je pozadi vucnik za kacenje rasturaca otkosa i duplo kardansko vratilo,tako da sam misljenja da je slicne tezine kao i ova kosa,nosio sam je sa rakovicom i radila je bez problema (traktor je nije osecao)
,takodje mislim da joj je plus taj sistem sklapanja, na neravnom terenu.Trebalo bi da je nosis bez problema.
 
PZ je zakon, ima moj susjed takvu i radi bez ikakvih problema, samo znam da svake godine oštri noževe, a nikad nije moral mijenjati djelove jer mu se nikad nije potrgala.
 
Nazad
Vrh