Traktorske kose

sve zavisi kolika je masa sto kosis i da li gnjecis. mojih 65ks se igra sa njom. vukao je i 549 ali gnjecilica nije bila stisnuta.
 
Fella 192
kkkk.jpg
Ovakvu istu sam ja imao, prodao sam je prosle godine za 250 evra...
 
Evo i moja Deutz-Fahr KM 22, zahvat 165 cm, kupljena negdi 2007. godine polovna sa manjim kvarom, doma sam ju rasklopio u šeraf, komplet remantovao, obojao i sastavio, na kraju me izašla oko 800€, a 600€ sam ju platio. Od 2007. do sad bez ijedne jedine greške, a kosi i boga i vraga, stvarno puno, pogoni je IMT 565.
aNaNa086.jpg

Slika2023.jpg

Slika2028.jpg
 
Pocerina bila je u oglasima skoro godinu dana.Zvali su mnogi ali kada im kažem da je 185 i da treba traktor od minimim 60 ks za nju prekinu vezu odmah.Čovek kome sam je prodao je baš hteo takvu i nisam smeo da ga ispuštam kao potencijalnog kupca.Nema šanse 185-ica za 539.Svoju 185 sam nosio sa 577 DV pa je čak i njemu ponegde bila ne zgodna pogotovo ako su atarski putevi loši pa imaju mnogo vagaša a znala je i dobro da ga ugreje kada kosi ceo dan.Tačno je da se sa njom mnogo brže pokosi ali skrati traktoru radni vek poprilično.
 
Ja sam radio sa takvom kombinacijom pre neki dan , ali na ravnom terenu. 539 je vuce bez problema , ali zapinje u masi i onda je potrebno da se prebaci u trecu sporu. Ovu kombinaciju nebi vama preporucio . Ja sam probao , jer mi bila zelja da probam. Ali bi preporucio 185-190 za 560 ili bilo koji traktor te jacine.
 
Dragane ja sam u ravnici gde je najveće brdo bundeva.Zet je imao Sip 165 i nosio je sa 539 ali je morao napred da okači 2 tega od 577 da ne bi dizala traktor.Mogu tek da zamislim kako može da nosi 185 sa kompletnom zaštitom i ciradom na sebi.
 
Prilikom kosenja ovom Kunovom kosacicom koja ima zahvat 240cm , plus eklarator , ali neznam na koju brzinu se eklarator okretao da li na 540 ili na 1000 obrtaja , pri brzini od 10.5km/h. Upalina nam se upozoravajuca lampica za temperaturu.

 
Maticu moja nije nista imala na sebi , ni plek ni ceradu. A moj pokojni komsija do prosle godine je vozio sa 539 SIP 165, a prvi u selu ju je jupio, jos 1985god. Ja sam poljsku od 165 terao 4god , bez problema , jeste da usput oce traktor da se digne , ali ja sam naviko na to , inace u njivi 539 caruje sa 165.
 
Nazad
Vrh