Traktorske kose

Javi prve utiske.
Ceradu nisam montirao jer ce relativno brzo da se pocepa,a sto se tice samog rada kosi odlicno(jbg nova je)sa zetorom 4 ide bez problema i detelina je bas jaka,na nekim mestima polegla,e sad sto se tice buke tu i tamo nije tiha da se necuje ali nije to ni tako strasno.Ja sam do sad kosio sa drugarovom Nju holand 185,i ova je tisa od nje,ali ona je imala xxx ha pokoseno.
 
Jako bučna u radu.Jeste napravljena po licenci Deutz-Fahr-a ali je razlika između nje i originala kao nebo i zemlja.D.F koju sam imao pre nje je bila limuzina ali bukvalno.Nije se čula u radu uopšte a kod mene je došla kao polovna sa x radnih sati i pokošenih hektara dok ova nova zvecka,lupka...
Kod mene se Poljakonja uopste ne cuje, kada kosi cuj se samo zujanje dok kosi, a ako je pustim na prazno ne cuje se nista, nikakvo lupkanje i zveckanje...
 
U selu ima baš dosta Poljakinja i ničija se ne čuje u radu sem moje.Kažu novo je novo a eto ipak su zeznuli stvar ne kvalitetnim ležajevima koji zavijaju.
 
Ja sam kupio prvi u okolini poljakinju negde 2000g kosila je godisnje oko 150kj od svih kvarova koji sam imao otisao lezaj na konusnom zupcaniku pa je zbog toga pukla osovina kvar je kostao oko 2000din.Moja kosacica je tisa od bilo koje druge u selu.
 
Novice doteraću je ujutro na sabajle kod vašeg majstora.Plašim se samo da ne pusti Bravo na nju. :osmeh:
Posle detaljnog razgovora sa prodavcem-serviserom kosačica je danas rasturena.Od mogućih 8 ležaja 5 su završili karijeru a nakosila se strašno,celih 15 k.j.
07052012895.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li neko poseduje ovakvu kosu? Marke je Fella 185 ako ne gresim. Ima je covek u susednom selu i kaze da je pogoni jedan kais duzine 6m ili tako nesto i da nov kais za nju kosta 350 eura. Da li je to istina?


kosayk1.jpg





I sta mislite o ovoj kosi:


slika-348420-2012-02-1329982118-velika.jpg
slika-348420-2012-02-1329985582-velika.jpg
 
Kupovina polovne kosačice je mačka u džaku.Može da bude savršena a može i da bude kršina koja zahteva velika ulaganja.
 
Ja sam se sa kosom obezbedio. Uzeo sam poljakinju. negde na forumu sam kacio slike. Samo me zanima misljenje o Fell-i jer stvarno mi deluje nelogicno sistem pokretanja i cena novog kaisa 350 eura :sta:. Inace isti covek je juce uzeo PZ kosu a nju nisam nikada ranije vidjao pa me zanimalo kako se pokazala. Slike nisu originalne vec sam ih nasao na netu ali stanje ovih kosa je kao na slici. Fella je u mnogo boljem stanju od PZ ali mislim da pokusava da je se resi.
 
Nazad
Vrh