Traktorske kose

Lifam-SIP licenca-Reduktor gde su konusni zupčanici i osovina,
 
Ne crveni silikon.Istera ga pri stezanju svog napolje.Uzmite plavu ili sivu diht masu one rade svoj posao savršeno.
 
Pozovite firmu iz Goloboka.Oni su generalni zastupnik Poljskih kosačica i imaju najpovoljnije cene.Prošle godine u Avgustu nova 165-ica je koštala 108.000 dinara.
 
Moj komšija je nabavio ovakvu kosu.
Kosa ima dva diska i gnječilicu trave.

Ima li neko iskustva,kako se pokazala u radu.


Zet kupio istu takvu prošle godine, samo je morao da skine gnječilicu jer radi na velikom brdu pa mu bilo teško za traktor (MF od 50KS bez prednje vuče). Izvanredna kosa, nije imao nikakvih problema sa njom a radi na stvarno veoma teškom i nezgodnom terenu, kosi i parcele koje godinama nisu dirane. Njena prednost je što ima u sebi jednosmjernu spojnicu pa može da se radi i sa običnim kardanom (naravno malo jačim) koji ne mora ima spojnicu na sebi. Izdržljiva je preko svake mjere, pokosila je šipražja i kojekakvog malog drveća i žbunja koliko i trave (kosi neka 3-4 ha u bezbroj parcela) sebi i uslužno. Uvezena je iz Švajcarske a kupljena je u Bijeljini za čini mi se 1100 ili 1200KM, nisam siguran. Pisao sam o tome nekad na ovoj temi pa ako te ne mrzi možeš prelistati unazad i naći tačan podatak.
 
Danas stigla prinova.................



scaled.php





scaled.php





scaled.php
 
Koliko je sad para i od koga si je kupio ,kolega hoće da kupi takvu

Agro Jela Mojsinje 10 km od Cacka. Placena je 120000 din. U cenu je uracunat kardan, rezervni nozevi, konstrukcija sa zastitnom ciradom koju cu naknadno montirati na kosu.

---------- Poruka napisana u 23:13 ---------- Prethodna poruka je at 23:12 ----------

Vladj imaš li uz nju ceradu i zaštitni ram?

Naravno, to cu naknadno namontirati.
 
Jako bučna u radu.Jeste napravljena po licenci Deutz-Fahr-a ali je razlika između nje i originala kao nebo i zemlja.D.F koju sam imao pre nje je bila limuzina ali bukvalno.Nije se čula u radu uopšte a kod mene je došla kao polovna sa x radnih sati i pokošenih hektara dok ova nova zvecka,lupka...
 
Nazad
Vrh