Traktorske kose

ma dosad sam uvijek kosijo sa bocnom dubravinom i bijo sam prezadovoljan sa njom i normalno kosijo sam sa 539 a i nije neka kolicina 2 hektara i to u komadu, medjutim ova kosa mi se svidjela onako kad sam je vidijo pa rekoh ajd da vidim kako ide a ako nebude valjala uvijek se moze prodat , ni prvi a ako bog da ni zadnji stroj sto sam prodo.
 
gde mogu da nadjem kucuste trubu gusani deo sto kroz njega ide osovina gore se srafi na sasiju i na donjem kraju ima lezaj na kome stoji donji disk
za poljakinju 165 dva diska i da vas pitam koja je to marka svi je zovu poljakinja i nigde nema plocicu
inace kosa nije moja vec drugarova do sada sam je ja odrzavao udario je u kamen medjas i otkinuo donji disk pukla je ta truba bas na lezaju a nebi hteo da je varim jer je gus i trpi dosta velike udare
mi inace koristimo striznu bocnu kosu olt gaspardo vec 35 god i imamo traktor samo za kosenje i prezadovoljni smo
ako neko ima zadnju ledjnu olt gaspardo mi bi smo da kupimo
 
Isto ti je to,radjene su po nekoj licenci.Vise se kupuju Poljakinje a nisam primetio neku razliku ovako na oko(menjao sam lezaj na dve Poljakinje)
Ja nisam radio sa nijednom,tako da o radu sa njima nemogu da komentarisem
 
jeste marka je zygmunt miotk akpil
bio bih mnogo zahvalan ako neko ima katalog poljske kose sa dva bubnja i cetiri noza zahvata 135 sa tri pogonska kaisa da ga okaci ili posalje na pp jer ovima iz goloboka nemogu da objasnim zahvalan unapred
 
Poslednja izmena:
Luka ,ako dilaziš u Bač svrati kod Penavin Marjana u prodavnicu traktorski delova ,od supa ideš samo pravo ka malom mosti nemožeš da pronašiš ,on ima taj katalog paga pitaj da ti da da kopiraš ako ti treba šta od delova može da ti nabavi
 
koliko vidim ove poljakinje su dobre, mozda i ja uzmem jednu, mislim da nisu skupe u onosu na polovne kose ..
 
Malo skrećem s teme, ali da li bi neko mogao da mi kaže koliko otprilike košta polovna kosačica sa točkovima za IMT 506 (očuvana ili ne)?Trenutno imam IMT-ovu zadnju i nisam baš zadovoljan. Teško se kači na traktor, čim naiđe na malo gušću travu ona otkači onaj sigurnosni mehanizam, iz kabine vidim samo 20 cm od vrha pa moram da kosim stojeći, a i uopšte nije prijatno sedeti u kabini na 35°C. Pošto uglavnom kosim sitne livadice od kojih skoro svaka ima poneko drvo ili stenu, plus neke su na takvim strminama gde 558 uopšte ne može da se zaustavi freza bi mi bila mnogo lakša za korišćenje.
 
Trebam kosu za Vladimirca, sta preporucujete? Ja se razmisljam o novoj poljakinji 165 dva diska, a na internetu sam pronasao dosta snimaka u ovoj kombinaciji i s obzirom na jednostepeno kvacilo i na snagu od 31 ks dosta lagano je nosi.
 
Koja stražnja strižna kosa je bolja, OLT ili IMT? Koja se manje kvari?

Olt kosu imam vec 25 godina. Godisnje kosim oko 30ha sa njom. Poleglu travu koja je zalepljena za zemlju ne moze kositi, ni krticnjake kao ni mravinjake. Prosle godine nisam mogao zavrsiti 1 ha a da se nisam morao vracati kuci da je popravim. Uglavnom sitnice. Sve ovo sto sam napisao gore mi je islo na zivce pa sam i placao kosenje rotocionom kosom tako da sam i sam resio da je kupim i odmorim se kosenja. Cinjenica da je oltova kosa ostala kod mene 25 godina govori o tome da ona i nije toliko losa ali ima i nedostatke kao i svaka druga kosa. E sad ako ne kosis mnogo sa njom onda ok, ako radis vise od 10 ha, nemoj se muciti uzmi rotocionu kosu. IMT nisam koristio tako da ti oko nje ne mogu pomoci.
 
Ljudi treba mi neka firma koja ima poljakinje na lageru, da mi posalju profakturu za jednu, ako neko zna neka mi posalje broj?
 
Da li je neko menjao dihtung na rotacionoj (redujtor)-šta je najbolje staviti i čime namazati
 
Nazad
Vrh