Traktorske kose

Na mom kraju se kose sa vise malih diskova nisu dobro pokazale, ko god je imao brzo je prodao. Problem je u jako neravnim njivama, strašnom polijeganju trave u proljeće (obične trave narastu i po 1.5m i apsolutno uvijek olegnu od proljetnih kiša), lozi i graorici (kao neka divlja detelina koja ima sposobnost da se upetlja oko bilo čega). Za košenje lucerke i sličnih "kulturnih" trava na ravnim parcelama su super zbog velikog zahvata i slaganja trave na veliku površinu (rotacione sa dva diska skupe travu u relativno uske redove i to kod njih ne volim) ali za brdske parcele su se stvarno jako loše pokazale, bar na mom kraju. Znam sigurno 5-6 ljudi koji su ih posle rata nabavili (obično uvoz a bile su i dvije nove kupljene preko podsticaja, ne znam koje su marke bile jer to ne pratim) i svi su ih se riješili. Jedan od njih je baš tokom košenja na jednoj mojoj parceli odlučio da je proda (tada nisam imao svoju kosu) jer se zagušivala lozom, graoricom i polozima te zemljom najviše na svakih desetak metara (parcela je 1.5ha a kosio ju je praktično cijeli jedan dan).
 
Ljudi koju rotacionu da kupim za Vladimirca? Dali kupiti sa 4 diska ili sa 2 i koju sirinu kose odabrati 135,165...? prilicno brdovit kraj gde bi to koristio.
 
Ao ides na rotacionu sa 2 diska onda idi na 135cm, to je Vladimirca taman posebo na brdovitom terenu, sa takvom možeš da kosiš bilo gdje.
 
Na ravnom bi bez problema radio sa 165cm, Vladimirac je dosta težak traktor (s obzirom na veličinu) pa bi je nosio bez problema, ja sam sa 539 nosio 195cm (mada teško). Za brdo je najsigurnije 135cm, najviše zbog transporta kad ide uzbrdo i slično, u radu bi mu bilo gotovo isto sa 165 i 135 (kad je kosa na zemlji).
 
jel ovakva
rotaciona-kosa-poljska-slika-7604082.jpg
 
Fiat615 nije takva već kao one iza nje model Z-042.Alene možda ona sa metalnom zaštitom kao na slici gore dok ove koje imaju ciradu kao zaštitu nemaju toliko.Pogledaću baš na pločici pa ću javiti,možda i grešim.
 
kada pokosis sa ovim bubnjarama od 165cm moras ga razgrtati ako hoces da se osusi za 1 - 2 a sa diskovima ga ne skuplja u onako uzak a debeo otkos

---------- Poruka napisana u 17:07 ---------- Prethodna poruka je at 17:06 ----------

ma meni je najgore sto se sa ovim bubnjarama od 165 pokosi i ostane onaj debeo otkos pa se mora razgrtati a sa diskastom ne mora i brze se susi ....
 
Sa 165 kosis sa traktorom od 50ks a ovu treba vuci,verovatno traktor bez prednje vuce zanosi. Malo nizu travu i nemoze da lepo da pokosi ja sam radio sa KLASS. i ona je radila ali malo malo nakupi pa izbaci kad je velika detelina tako da je napravila samo gomilice pa se ni to nije puno brze osusilo.To je ozbiljna kosacica samo se sporije radi snjom i dreba jaci traktor nego za 165 sip. ALI neka te sluzi 100godina.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh