Traktorske kose

ovaj nosac aluminijumski
2yzg3fs.jpg

2n0rfy0.jpg

e1d8jr.jpg
 
Svim vlasnicima ovakve kosacice zelim da ih se sto pre oslobode. Gledam ove slike i jezim se od secanja na ista iskustva. Ne znam ni sam koliko sam kucista promenio i lezajeva takodje. Najvise sam dobio kad sam stavio u kuciste 4 lezaja umesto dva koliko ide fabricki a to i savetujem vlasniku ovih slika. Jos nesto vrlo pozeljno bio bilo da se promeni i sestougaona osovina jer sigurno ima lufta tj pojedjena je.
 
osovina nemora da se menja,jedan kraj se produzi a drugi se skrati da se pomeri sa mesta gde je vec bila.na mojoj kosacici za 14 god. menjan jedan lezaj i varen ram na dva mesta
 
Tako je. Postoji mnogo zadovoljnih korisnika. Samo treba da se vodi racuna. Ko je kriv mom caletu sto sedi rasturena kod majstora godinama, jer je lager zardjao, zato sto ju je on ostavio bez ulja, da bi nakon toga, bez ovih delova, opet sedela bez ulja, na kisi, vetru itd... Izvadio sam je tako sto sam tri sata krcio prilaz da dodjem do nje :sta:

Takodje, sad mi pricaju ljudi, posto vide da je sredjujem, da je lik krompiriste (dva metra) njome kosio.

Takodje, cev dva cola pokosena... . .. . . . i kako da ne strada kuciste i sl. To bi na svakoj stradalo.

Ako su lezajevi dobri, sve lepo podmazano, i ako se postuje u granicama normale, kao i svaka druga stvar..... . . .. ja jos uvek nisam cuo kod mene u kraju da neko nije zadovoljan, vec nasuprot.

Mom caletu je jednom pukao ovaj disk, ali kada je zario u panj. Sve ovo sto sada radim je od stajanja bez ulja i u uzasnim uslovima, plus majstor koji gubi delove.
 
ljudi,imao sam ovakvu kosacicu,rodio sam se kad sam je prodao.isao sam dva puta po delove u imt u boljevcu,tamo se je proizvodila...pricali su mi njihovi majstori da se u kucnoj varijanti tesko moze remontovati i bili su u pravu...
 
ljudi,imao sam ovakvu kosacicu,rodio sam se kad sam je prodao.isao sam dva puta po delove u imt u boljevcu,tamo se je proizvodila...pricali su mi njihovi majstori da se u kucnoj varijanti tesko moze remontovati i bili su u pravu...
:haha::haha::haha::haha: a sto mislis da se nemoze remontovati?da bi oni imali posla,koju god su radili ti iz boljevca nije dugo trajala
 
Jel ima neko CLASS rotacionu sa dva diska od 1.65,konkretno me interesuju delovi za istu.Da li delovi pasu sa FARA ili PZ,komsija kupio pa u zadnjem tanjiru ima malo lufta...
 
Može da se poveća nije problem samo morate da vidite koji je seriski broj kosačice da bih znao koji crtež da Vam dam.

Ovde je spisak svih delova po onoj slici ali ne znam da li je taj model.
Uploaded with ImageShack.us
 
koju bi ste mi kosu za traktor preporucili, imam ursus c360 i VTZ 2048A, terenn je dosta brdovit .. ??? :osmeh: mislio sam neju diskastu od 165 cm .. sta vi mislite ..
 
Kod mene sa C355, C360 i sličnim traktorima svi koriste 165cm rotacione kose (sa dva diska), isto brdovit kraj (čak i jako brdovit mjestimično). Ima samo par manjih (135cm) i jedna od 195cm (moja), inače su sve redom 165cm zahvata.
 
Nazad
Vrh