Traktorske kose

Zakon je cisti servo kao sto je na malo novim traktorima nemate problema oko curenja ulja na cilindru i nema one spone u koje lako oce da pšukne u sunmi kugla na kraju!!
 
Evo ja hocu moju da prodam, naravno prvo da je remontujem (uz Ratkove instrukcije:osmeh:) i ofarbam, ima da bude lutka, pa ko je zainteresovan..
 
evo ja sad idem da kosim rotaciona kosa imt 4 diska i mtz 820 i iden brzinom 16-17 km h pa ću da javim
 
koliko kosta takva imt roto sa 4 diska danas me ova bocna zubara iznervirala malo malo pa nabije blata pa stani pa ocisti pa sve tako.

Zubare(bocne kose sa zubima) to su najgore kose samo ako naidjes na krticnjak moras sic pa ocistit pa ajd dalje pa opet nabije blata pa cisti prava zajebancija a ovako uzmes rotacionu i ona nepita za krticnjake samo brije...
 
bogami mi vam se štoperica pojebala 1ha djeteline i to slabe prosječna brzina 14 km trebalo je punih 47 minuta a pitao sam prijatelja koji kosi sa 539 i kaže ako je dobra detelina i kosi dugom ne može da vata kosom čitavu širinu
 
Ratko, kako se otprilike krecu cene za ovakve kosacice, kao sto je nasa (znaci imt-4 diska, samo je moja mehanicko podizanje)? Polovna, ali da je u dobrom stanju?



Brate, jel ovo ide radapcigerom napolje? (ovo je ispod vecih diskova)

30c7hud.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
ma zbog blata i mravinjaka najvise bi mi valjala rotaciona, mada i sa zubarom ide dobro ako je zemlja suva onda samo prodje kroz mravinjak
Zubare(bocne kose sa zubima) to su najgore kose samo ako naidjes na krticnjak moras sic pa ocistit pa ajd dalje pa opet nabije blata pa cisti prava zajebancija a ovako uzmes rotacionu i ona nepita za krticnjake samo brije...
 
Zainteresovan sam za roto kosu marke FELLA slična je kao kod člana tibor samo što umesto tog pogona ima odozgo iznad rotora remenice i šestougaoni kaiš koji pravi osmicu i dugačak je oko 5000mm ,ovo su odokativni podaci iz priče sa ljudima koji su tu kosu viđali
mene zanima izgled (slike ako neko ima) ,njena učinkovitost u radu ,održavanje i da li bi mogao da je nosi moj vlatkoT-25 i naravno ako neko može da mi da neku cenu koliko te kose vrede otprilike


pozdrav , zašto mi niko ne odgovara , zar niko nema iskustva sa ovom kosom?
 
Nazad
Vrh