Traktorske kose

Ako je nova Termometalova 1600 do 1700 E,a uvozne polovne u pola cene pa ko kako reši.Ja sam rešio moju da prodam i da kupim novu Termometalovu,ja sam zadovoljan tim SIP-ovim sistemom.Razbucaš je i sastaviš za toliko,ako sve ide kako treba a u reduktoru ima 1 osovinu i 4 tanjirasta zupčanika
 
Uzmite novu Poljakinju.Nova 165-ica je 1150 eura a o kvalitetu imam samo reči hvale.Kolega je ima,kupljena pre 6 godina dosta kosi sa njom što svojeg što uslužnog,voze je kao osvetnici a ključ nikada nije stavljen na nju što se tiče kvarova.
 
Licenca Fahra je Poljakinja.Laka je,nije teška za nositi kao Sip ili Fahr.
Pa nije bas ni laka..... ja sam mislio da je laksa od IMT rotacione,ali kad sam kupovao video sam da poljakinja ima 350kg,a IMT manje,mozda oko 280,zaboravio sam......ali sto kaze Matic,mislim da je zahvalna.Samo menjam nozeve i gas.....
A sto se tice cene kosenja,kod nas 1000-12oodin po jutru.Mislim da je @KR kompetentniji o cenama usluga. ::novac:::ppozdrav:
 
Pa nije bas ni laka..... ja sam mislio da je laksa od IMT rotacione,ali kad sam kupovao video sam da poljakinja ima 350kg,a IMT manje,mozda oko 280,zaboravio sam......ali sto kaze Matic,mislim da je zahvalna.Samo menjam nozeve i gas.....
A sto se tice cene kosenja,kod nas 1000-12oodin po jutru.Mislim da je @KR kompetentniji o cenama usluga. ::novac:::ppozdrav:
Nek' mu crkne zamrzivac ko radi po selu za te novce.
 
Budale...kod nas se takmice ko ce ici jeftinije...sad je jedan skoro kupio 6 redi sejalicu,placena je oko 15000e i ide usluzno seje po 1000din od kj!
Sta reci...
 
Komšija danas imao havariju, puklo mu vratilo u dobošu kosačice (Fella 165cm). Kosio na sasvim ravnoj i čistoj njivi i jednostavno puklo. Na slici se vidi da je inicijalna pukotina veoma stara, a uzrok je udar koji je ko zna kada deformisao klin i započeo lom (ne znam dal se vidi na slici bas najbolje). Šteta je nekih 50-100E, ne zna još koliko će ga koštati da mu neko napravi novo vratilo.

2m2jgup.jpg


Evo i link za veću sliku pošto je ovdje resize automatski:

http://i52.tinypic.com/2m2jgup.jpg
 
pozdrav,znal neko sta bih moglo bit nekidan kad sam kosio sa IMT diskastom kosom udarim u kamen i sad kad upalim pocne da bruji?.Znal ko sta bih moglo da bude,dal joj nije sta unutra popucalo ili se iskrivilo.?Nisam udario celim diskom vec je samo zakacio i pukao je jedan noz.hvala unapred pozz
 
Nazad
Vrh