Traktorske kose

IMAM PROBLEM SA ROTACIONOM KOSOM MARKE KUHN GMD 44,pri radu se greje treci disk,u cemu je problem.Zelim da cujem vasa misljenja,ja mislim da je lager u pitanju.Moram to pod hitno da resim pocinje kosidba.U napred hvala na savetima.

Resio sam problem.i danas pokosio hektar bez problema nije se grejao.Posto sam kosu kupio zimus,prethodni vlasnik kad je menjao semenik preko stavio platnu pa se ona pri trenju grejala.Skidao sam sve tanjire i na nijednom nije bilp platne sem na trecem koji se grejao.
 
ja u rotacionu tj u glavno kućište sipam sae 30 plus masti stavim tj mast i ulje se izmešaju u nekoj kanti da nebude ni jako retko ni jako gusto
 
Danas sam isao u Vrsane da pogledam kosacicu i dvoumim se da li kupiti Rotacionu IMT sa 3 diska ili IMT bocnu sa dve rezne letve(tj.sa dve kose).Sta vi mislite koja je bolja?Cijena rotacione sa povratom od 40% je 1900 km a cjena ove bocne isto tako sa povratom je 1700km,naravno bez kardana.Ova rotaciona nema ono hidraulicno dizanje vec se ono mora zakrenut za traktor i kao takva jel teska za 539?Unapred hvala
 
Bane,rotacionu bez dvoumljenja,ovo što sam ja danas kosio može samo rotaciona da pokosi-detelina je visine 1,1m i plus 10-ak cm strnjika,kad deca budu dobre volje stavljam slike i video,plus još polegla
 
Hvala Zoka,jel i Vi koristite ovu rotacionu sa 3 diska.Kakvog su kvaliteta?Ja sam prije vidjao ove sa 3 diska IMT sto hidraulika dize kosioni aparat a danas kad sam pogledao ovu isto IMT al nema hidrauliku da se dize vec se zakrece za traktor isto kao one rotacione sa bubnjevima.Imal to kakve veze?Mnogo Vam hvala jos jednom.
 
Ja imam sa 2 diska ili bubnja,Lifam po SIP licenci,isto se mehanički zaokreće ali to nije problem i mislim da su bolje sa 2 diska za sve uslove košenja,videćeš kad postavim video
 
burazova lely splendimo 280 TC s kondicionerom

187c8a6f.jpg


20479a46.jpg


6d88cdfa.jpg


71a552e1.jpg


e10f5431.jpg




i fela KM 187 , nju koristi vecinom za prirodne livade jer su one kod vecinom sa dosta grmova i drveca pa mu je s ovom velikom tesko manevrirati izmedju tih "prepreka"

44e8d7a1.jpg


d829050d.jpg
 
Slazem se i ja sa tim,samo one skupljaju travu u otkosima(Ono suzbijaju otkose) pa se trava teze susi dok ova sa 3 ili 4 diska ne skuplja travu i lakse se susi(ona bas dobro rastrese travu).Hvala
 
Osuši se ne boj se

Nije bas tako al ajde , nit hvalitet kosenja nit otkosa , ujak mi kosio detelinu i trogotku da mu ja zauzvrat izbaliram - kao da se ja nemucim da kacim .
Dva dana sam ga psovao i 6 dan skupili u redove i vlaznu izbalirali i danas se vec pali neznam sta da radim. Sledeci put kosim ja mojom IMT sa 4 diska i ujaku naplacujem baliranje
 
Kolege jedno pitanje u vezi roto kosa.Moze li 533 da nosi ovu sa tri diska ili ipak mora sa dva diska, nemam iskustva sa roto kosama pa neznam koju da kupim.Vidim da ova sa dva diska gomila travu pa je teze za susenje.
 
Nazad
Vrh