Traktorske kose

hehe kupio sam i ja kosilicu (mislim vecinu dijelova od kosilice) :haha:
marke WELGER tip ne sjecam se
rotaciona sa 4 diska , ima li je neko zna li kakve su

posto je nekompletna a bila je jeftina trebalo bi mi nesto dijelova od nje ,pitam se imaju li u rumi na vasaru dijelove za nju
konkretno treba mi 6kantna osovina , zupcanik na kraju nje onaj u reduktoru i jedan aluminijumski nosac tanjira, znaci onaj dio koji se okrece
inace nije u losem stanju ovi dijelovi zupcanik i nozac diska su izgubljeni od preturanja covjeku po garazi a glavni kvar je bio 6kantna osovina
 
88150.jpg

fella 195
 
Imam kosacicu kuhn neznam koji je broj moram procitati tablicu,inace daska je 1.60m sa četiri ovalna diska kupio sam je pre dve godine i dosad sam se nakosio sa njom.Kosio sam u danu po 4-5 hektara.Medjutim imam problem kada sam je kupio bila je remontovana negde u francuskoj i zaboravljeno je da se stave klizaci na dasku po kojoj ona klizi,i sad kada kosim imam osecaj da se kosacica greje tj daska gde se nalaze diskovi pa bih vas molio ako neko zna neki otpad poljomehanizacije ili nekog ko ima delove za njh da mi kaze.
 
@ Savoris
Jel ti onaj lim sa druge slike na kom pise Welger isto sa te kosacice? Ja sam imao pre istu takvu kosacicu ali nisam imao zastitne limove i nisam znao cija je! Ja sam mislio da je to IMT neko starije izdanje!
 
topalovic je napisao(la):
Imam kosacicu kuhn neznam koji je broj moram procitati tablicu,inace daska je 1.60m sa četiri ovalna diska kupio sam je pre dve godine i dosad sam se nakosio sa njom.Kosio sam u danu po 4-5 hektara.Medjutim imam problem kada sam je kupio bila je remontovana negde u francuskoj i zaboravljeno je da se stave klizaci na dasku po kojoj ona klizi,i sad kada kosim imam osecaj da se kosacica greje tj daska gde se nalaze diskovi pa bih vas molio ako neko zna neki otpad poljomehanizacije ili nekog ko ima delove za njh da mi kaze.

Klizači su ti da se korito (kućište) netroši, a to što ti se grije su ležajevi ili malo ulja ili kosa pri kraju...

Ja na bcs imam kućište pa korito u koje ide komplet kućište i tek tada klizači.
 
mityoo je napisao(la):
@ Savoris
Jel ti onaj lim sa druge slike na kom pise Welger isto sa te kosacice? Ja sam imao pre istu takvu kosacicu ali nisam imao zastitne limove i nisam znao cija je! Ja sam mislio da je to IMT neko starije izdanje!
da taj lim je od nje , kako ti se ponasala bez njega? ja razmisljam da ga ne stavim nekako mi komplikovano izgleda sa njime , htjeo sam da kupim onaj "dobos" sto ide na cetvrti diski da malo sakuplja otkos ali to sranje mi djeluje preskupo traze u Rumi za njega 70 evrova u termometalu :zli:

a neko je nekoga prekopirao dali WELGER IMTa ili IMT WELGERa :haha:
sve je isto ali ono sto je meni trebalo nije isto mamicu im , samo postavljeni kontra nagibi na zupcanicima
 
savoris je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
@ Savoris
Jel ti onaj lim sa druge slike na kom pise Welger isto sa te kosacice? Ja sam imao pre istu takvu kosacicu ali nisam imao zastitne limove i nisam znao cija je! Ja sam mislio da je to IMT neko starije izdanje!
da taj lim je od nje , kako ti se ponasala bez njega? ja razmisljam da ga ne stavim nekako mi komplikovano izgleda sa njime , htjeo sam da kupim onaj "dobos" sto ide na cetvrti diski da malo sakuplja otkos ali to sranje mi djeluje preskupo traze u Rumi za njega 70 evrova u termometalu :zli:

a neko je nekoga prekopirao dali WELGER IMTa ili IMT WELGERa :haha:
sve je isto ali ono sto je meni trebalo nije isto mamicu im , samo postavljeni kontra nagibi na zupcanicima

Mene na bcs-u je jebavalo bez tog ''doboša''. Na moju ide na prvi i zadnji disk, palstični su i svaki je koštao jebenih 100e. Bez onog zadnjeg mogu, ali ovog kod reduktra ne, nabaci mi trave na reduktor pa pravi nanose. S oba nema problema ni u travi od 1m, ljep i čist otkos a i vidiš točno dokle si pokosio. Stari je pravio metalni i nevalja to, bio težak i sjebo ležaj... On to zove čunjevi :D

Dok sam imao strižnu u takvoj travi prođem i neznam kuda sam prošao, pa štopa, jebe, mrda, pa odgrni...
 
jel ima neko IMT ili WELGER kosu treba mi jedan detalj sa nje fali mi onaj iskakac kada se udari u prepreku , moram to praviti :sta:

a petar mogo bi slikat svoju pa okacit sliku razmisljao sam i ja na taj nacin
ova ima neke limove sa strane , ima limarije mozes autobus sklopiti od toga :haha:

ja mislio to sve izostaviti i staviti cunke ali me jebe cijena , previse bajo za takvu glupost ajde da kazem dati 100 evrova joooooooooooooj :zli:
 
Dajte ljudi malo nekih brojeva firmi ili linkova sto proizvode delove za rotacione .Ovu sto ja iimam kuhn agromehanika iz boljevaca ima delove ali nejavljaju se na telefone dali ta fabrika uopste i radi,a termometal ima izgleda samo za sip i poneki zupcanik za IMT.A evo kosenje se priblizava.
 
Imam sliku samo jednu i ta je na prvoj stranici ove teme, nisam kod kuće, ali bude još koja slika.. Ovaj lim kod reduktora nemoj skidat, imam i ja nešto slično ali mnogo manje cca 300x300mm aluminij 4mm..
Dasku na kraju je isto imala ali nema potrebe za njom kad imaš zadnji čunj, koji uradi bolji posao od nje u visokoj travi..
Ta moja nije stara, ali se je nakosila nasipa i sl. jer je bila 2 godine u firmi za održavanje potoka, nasipa.. Znaš kako to ide, dok još valja rashod pa za male novce kući.. Inače su išle te tri kosilice pa jedna generalna na TD 7506..
 
hmmm pa ne bih rekao da TM ima samo poneki zupcanik za kosilice :nono:
ja bio na vasaru u Rumi zadnjem i ponuda dijelova za kosilice je bila zadovoljavajuca
http://www.termometal-ada.com/index...category_id=45&option=com_virtuemart&Itemid=1

@PETAR
u mene imaju svi oni zastitni limovi i cudesa okolo sa ceradama ali mi to sve nekako pregabaritno izgleda
neznam ni ja sta da radim , vidjecu dok je sklopim i pustim u rad
volio bi da ostanu cerade a bilo bi dobro da ima i dobose ali su skupi nek idu u tri lijepe materine
 
kombajner je napisao(la):
kod nas se tako kaze!! hvala na ispravci umro bih glup salim se naravno za to nisam cuo samo tarup :D
imaš kondicioner(metalni flahovi) i gnječilicu (2 gumena valjka) koji idu jedan nasuprot drugom i tako gnječe detelinu
 
brže sušenje deteline i sva je zelena ja sam juče presovao tako zelenu ali je suva
 
Stavi neku sliku da imamo predstavu(mi gluplji) i ako moze sliku kako izgleda kad nacnes balu! :cao:
 
Nazad
Vrh