Traktorske kose

carapan37000 je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
kako ne može mora da ima transportni i radni položaj-uslikaj ako možeš.
Videcu da uslikam pa da postavim!! A problem je sto kada treba da se postavi u transportovanje, da bi osigurac osigurao kosu, nas 5-oro (ponekada i vise) treba da opsluzuje kosu i gura kosu dok osigurac ne uhvati onaj deo koji osigurac osigurava!?!? :sta:
A sto ne bi koristio jednu drvenu cetvrtku? ::namigivanje::
 
Probali smo je nocas u jednoj zapustenoj njivi kako radi i kako sta funkcionise!! NAsli smo joj mustru kako radi i kako se postavlja u rad!! Koriste se i podizanje poteznica i prikljucak za kiper, t.j klip koji se se aktivira putem kipera!!! Prvo se podigne do karaj u visinu poteznicama, pa se onda sa kiperom spusti kosa do karaja pa se spuste poteznice!! Kods sklapanja okrenutim putem!!
Vrlo lepo i solidno kosi ono sto se po mraku moglo videti!!
Ali i dalje ostaje problem kod osiguravanja kose u pokertu!! Moraju tri osobe kurati kosu prema unutrasnjosti dok se osigurac ne aktivira!! Videcu kad budem imao vremena da je ulikam iz vise uglova pa da postavim.......
 
Gde moze da se kupi nova poljska z042 165cm zahvat,po mogucnosti da mi je u blizini, i koliko je para? :cao:
 
Prošlog proleća moju platio 105 000 bez kardana inače traba da je ima svugde. Imam broj ako ti Šabac nije daleko.
 
da se pohvalim kupio sam vicon cm165 plato sam je 750e,treba da servisiram klip i kupim noževe
pa me interesuje koja je cena noževa .staviću i slike kad slikam pošto kad sam je dotero bio je mrak
 
a jer su oni standardni ili imaju za svaki model drugaciji
i kojom brzinom cu moci da kosim sa njom sa 540 a kojom sa 533
 
Pa nisu za svaku kosacicu isti, ima nekih malih razlika, naprimer promer rupe, da li je krivi ili ravni noz. Pa ja imam isto 165cm ali sa 560 idem prva ili druga brza. Sad za ta dva traktora ne znam, ali oni su priblizne snage tako da ces otprilike istom brzinom ici. A kada pocnes da kosis videces kojom brzinom ces moci da ides. Zavisi koji je otkos po redu, gustina, visina trave, kakav je teren njive, ima tu jos ali to je veci deo faktora koji uticu na brzinu kosenja
 
ma ovu rotacionu sam kupio jer mi se bočna dubrava smučila prošla sezona je bila teška za košenje polomio sam 5 reznih ptutova trošio i po 15 l po hektaru košenja ko da sam oro ,a o krtičnjacima i da ne pričam
kad sam je zakčio i uključio prosto sam se uplašio kad je počelo pišti
 
pocerina je napisao(la):
Sa rotacionom samo gas. Za nju krticnjaci nisu nikakav problem. Ako nemas kabinu ima kosa da ti bude puna zemlje nakon kosenja :D
zavisi ako ima zaštitnu zavesu što je kod nas kao neobavezna oprema onda mu kosa neće biti puna zemlje
 
noževe sam uzimao od TERMOMETAL i od MIKRON čini mi se , nema razlike , oba proizvodjača su jednako dobra ::svaka cast::
 
ja sam kupio pre 2 dana plato 750e fabricko stanje sam klip da srvisiram i smenim nozeve
nego je su to trouglasti diskovi ko na mojoj
 
velja imt 540 je napisao(la):
ja sam kupio pre 2 dana plato 750e fabricko stanje sam klip da srvisiram i smenim nozeve
nego je su to trouglasti diskovi ko na mojoj
Da diskovi su trouglasti,ima hidrauliku,ceradu,ram je varen.Dosada sam kosio sa bocnom Dubravinom tako da nemam nikakvog iskustva sa roto kosama.Sta mislis da li je bolja roto kosa ili sa siljcima koji se pomeraju?
 
Nazad
Vrh