Traktorske kose

Ja sam svoju novu poljakinju lepo na startu ispopravljao i sad sluzi kao zmaj.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Valjaju li cemu poljakinje od 135cm?Razmisljam da uzmem novu,sad imam Fella od 165cm i preteska mi je kosa,neka polja moram da kosim sa Zetor 7045 jer je preteska za IMT539,ne moze ni da je uzvuce uzbrdo (strasan nagib).Zbog toga mi je 135cm jedina opcija,gledao sam poljakinje i lijepo izgledaju naoko no slabo se ovdje spominju,koje su im mane?

Sent from my A6 using Tapatalk
 
A izgleda sve zavisi na kakvu naletiš. U mene rođaci iuzeli poljsku 135-icu za IMT 533, prije 5,6 godina. Onda je plaćena 2500 Km. Godišnje kose s njome oko 300 duluma. Nisu imali nikakavih kvarova, jedino secerada sva pocijepala.
 
Ima kum poljakinju i sa njom je do sas pokoseno preko 1000 jutara sto lucerke, sto livada i nasipa. Kose radnici, znaci na nju nikad niko nije pazio . Jedino joj je pukao bolcni za kacenje i ni jedan drugi kvar nije imala. Samo menjaju nozeve i voze. Nedavno je promenio fabricke kaiseve i pootpadali su mu svi oni limovi od zastite. A prosle godine sam kod dvojice video kako su im se poljakinje raspale u prvoj godini.
 
Šta mislite, kako bi se IMT539 nosio sa nečim ovakvim?

https://www.olx.ba/artikal/30650311/rotociona-kosa-vicon/

Prodao sam moju Fellu sa dva diska (165cm), bila mi preko svake mjere teška i nisam sa njom nikako mogao da kosim u brdu. Gledao sam 3-4 poljakinje u mom kraju stare od 2 do 4 godine i ono je čista žalost. Ne znam jel se ovdje potrefila neka loša serija ili su uslovi rada malo teži ali su se sve redom bukvalno raspale. Od ležajeva, pucanja donjeg diska, raspadanja zupčanika, spadanja remenica, kod jednog se razvalila jednosmjerna spojnica (krckalica) u pogonskoj remenici, puštaju mast i ulje na sve strane, pucanje na zavarenim spojevima...Strašno. Na osnovu toga što sam vidio definitivno odustajem od nove poljakinje. Dobio sam par preporuka sa diskaste kosačice sa 3 ili 4 diska, svi tvrde da su veoma lake, posebno jer se sklapaju i nose bočno. Kakva su vaša iskustva? MOja polja su čista, nema kamena ni panjeva, usluge ne radim no nagibi su veliki tako da masa kose igra veoma važnu ulogu.
 
Ja skoro prodo Fellu sa 4 diska baš zbog težine. U brdu kad kosim traktor zanosi kao kad ores sa lošim plugom pa ima kosu vuču. Uzmem Duplex i fergo je i ne osjeti. Nosi je svugdje bez problema a snage trosi gotov kao i sakupljac.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Ja sam kosio dve godine sa 539 i bcs 4 diska i isla je lepo a kosio sam i u brdu i u ravnici. Nije bila toliko teska, smeo sam svugde u brdu da je podignem i kosio sam na svakakvim terenima.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Vredi li kupiti neku od prutara iz oglasa za 100e? Trebala bi da kosi samo lenije, maximalno oko 1-2km godisnje. Jel ima neka marka koju obici, a koju potraziti ?
 
Zombi ova Vikon cm165 sto si okacio je zver od kose. Uopste nije teska za fergu.
NA, za toliko ce odraditi svaka bez obzira na marku, samo da je u iole funkcionalnom stanju. Gledaj da bude sa zadnjim kacenjem, gde da se zlopatis sa kacenjem i skidanjem bocne zbog malo komunalnih radova.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh