Traktorske kose

kosio sam i ja al je bio jos zelen a i trava je bila slicna toj. samo malo podignes prednji kraj kose na toplingu. a sto se tice saveta CARE za pruznu sinu hvala koristice mi sigurno ako nista drugo ono za ono trece :ppozdrav:
 
cika_jova je napisao(la):
nude mi neki kukuruz koji nije polivan, ni bacano djubre - ali ima pabiraka, dal bi to moglo rotacionom da se pokosi, tu je otprilike muvar ko traktor, a negde - negde kukuruz poneki
uzmi samo ako nije zagrtan.
 
Pa ako je i zagrtan sto ima veze sve to roto poravna ali ces doci kuci kao dimnnjacar :haha: samo zubi bijeli ako nemas zadnjeg stakla.Salim se najbolje sam da odlucis.
 
neznam dal bih smeo da podignem jedno desetak cm u vis i da je nosim na hidrauliku, posto se i onaj donji disk okrece i da li da stavim nove nozeve ili neke stare da stavim
 
Najbolje da sam odlucis ali vodi brigu kad je drzis na hidrauliku da kraj kose uvijek"buce"po zemlji je se cinga pa ruka nece smijeti ici sa hidraulika.Stari nozevi su dobri jer novi nemaju potrebe ja mislim.
 
ako stavm nove manje cu da mucim kosacicu, al za te radnje bi i stari zavrsili posao

ja bi da se je*em, al da mi ne udje :haha:
 
@cika_jova
Meni je komsinka dala njivu od 20-ak ari sa postrno posejanim kukuruzom. Njiva nije prskana posle setve a ni folijarno. Korov je bio visok koliko i kukuruz, pokosio sam rotacionm kos. DF 165 i pokupio samoutovarnom prikolicom. To sam ispolagao kravama na zeleno. Tada je bilo suvo i lepo za rad a sada je nesto drugo. Sta si planirao sa time da uradis?
 
imam neku junad u jednom objektu pa sam mislio da provucem kroz njih, nisam bas sjajno prosao sa hranom, jos ako se okisa prolece....

ovako sam mislio da im ubacim toga jedan obrok u podne
 
Samoutovarna prikolica bi bila idealna za to jer i bez nozeva udrobi stabljike kukuruza na 30-ak cm. Za junad je to odlicna stvar ali te ceka puno fizikalisanja. Za rotacionu ne brini, odradice to odlicno i obavezno stavi stare nozeve.
 
stavicu stare nozeve, ali cu malo da ih naostrim, a samoutovarnu prikolicu nemam pa ce morati da radi vila
 
za @cika jova-da li bi moglo to da se upresuje?kad se osusi?
Ja sam probao da kosim ali letos zelen kukuruz i to "pravi"kukuruz.Samo uvratine.Sporohodnom i gas..... :cao:
 
Čika Jovo,kosi polako i ne boj se,samo da vreme da da se malo osuši-kada nemaš deteline još kako će dobro doći da ih prehraniš preko zime(znam da ti je dosta deteline propalo)
 
cika-jovo

primijetio sam to ali bolje da sam sebi kazes nego da ti ja ili netko kaze a to nije dobro je.en i posten neide zajedno nikako.
 
videcemo kako ce se vreme razvijati, prioritet je oranje i setva tritikala i psenice, pokosicu, ali najverovatnije ce to morati rucno da se kupi
 
procitao sam veci dio od komentara u vezi kosacice,nigde komentara za roto kosacice koi namesto kaise koriste kardan kao prenos ima li neko to iskustvo dali su bolji sa kardan ili kaisi.Imao sam linisku ,onda 165 i razmislam za 165 sa kardanski prenos..........
dsc01778.jpg
 
ljudi ima moj komsija kuhn sa 4 diska elipsasti tanjiri ja letos uzeo i zakacio za imt 533 ne oseca
je .pa pecam neku jeftinu a losu pa da je sredjujem ako neko zna gde imaju rashodovane neka kaze
broj .pokosio sam za dan 5 hektara deteline ihektar livade koja nije kosena 20godina,i nismo osetili nista ni ja a ni imt a i potrosnja je kao i sa bocnom
 
Dejanco je napisao(la):
procitao sam veci dio od komentara u vezi kosacice,nigde komentara za roto kosacice koi namesto kaise koriste kardan kao prenos ima li neko to iskustvo dali su bolji sa kardan ili kaisi.Imao sam linisku ,onda 165 i razmislam za 165 sa kardanski prenos..........
bolje je na kardan,nema proklizavanja.
 
Nazad
Vrh