Traktorske kose

Oko 2000din detelina I trava
Sudanka I vika +zob nesto skuplje,
Maline 2500 po kj
Mislinger 300kj
Ambrozija 4000kj
Dzungla 5000kj

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Treba da kupim kosačicu,a nemam pojma o njima, pa me interesuje koliko vredi ova kosačica u ispravnom stanju sa kardanom poljaska proizvodnja zahvat 165 cm.


72yfmh.png
 
Nove su 1050e,po meni vise od 600e ne vredi,pod uslovom da ima krila i ceradu,mada cisto sumnjam jer se to iskida u 2-3 sezone.Za malo vece pare moze da se uzme zapadna kosa u dobrom stanju koja ce sahraniti 3 poljakinje...
 
Za kupovinu polovne kosačice treba imati i malo sreće da bude dobra. Evo ja bih iz ličnog iskustva preporučio Sip 165 sa četiri diska. Mada, za tako malu površinu, mogla bi i manjeg zahvata, neka od 135 cm.
 
Da,da ne zna bas svako kako se kaci kosacica na traktor, a kamo li da je koristi. Nova poljska me sluzila godinu dana a vec 7 godina kosim sa polovnom PZ kosom bez i jednog kvara, a ko zna ko ju je sve terao 20 god. pre nego sto je dosla kod mene. Tako da vise je do kvaliteta.
 
Imam i ja Poljakinju a iz sopstvenog iskustva mogu slobodno da kažem koliko para toliko i muzike.Da je situacija bolja uzeo bi novu kosačicu zapadnog proizvođača bez ikakvog razmišljanja i bio miran jer je Mercedes,Mercedes i možeš ga .ebati.
 
Ne znam koliko su delovi za zapadne kose.Neko se od forumaša žalio u vezi toga.Po meni Je SIP za naše uslove br.1,ima i delova,nisu ekstremno skupi.
 
Ja imam talijanku garibaldijevu a ovi što kupe nov gramip se raspanu prije nego polovna ova.
Nemaju kvalitete sve je iz Kine na gramipu
 
Pre par dana ja sam se ponovio sa novom poljakinjom 135 cm, 119000 din sa kardanom. Idealan spoj sa fergusonom. Nakon 4 godine patnje sa dubravom ovo je milina, samo gas ! :ppozdrav:
 
Kosio sam neki dan sa travaricom prvi put detelinu i jecam . Jecam sam morao Ursusom u prvoj jel otvara kosu koja je to masa dok detelina ide kako hocu brzo . Malo je utegao i radi posao za neko vreme ok .
 
Kosio sam neki dan sa travaricom prvi put detelinu i jecam . Jecam sam morao Ursusom u prvoj jel otvara kosu koja je to masa dok detelina ide kako hocu brzo . Malo je utegao i radi posao za neko vreme ok .
Godinama sam imao travaricu bocnu OLT GASPARDO na 533 kabrio kosili smo I do 30kj u kosnji Isla je kao besna, kosio Sam razne korove siblje,kukuruzovinu, kudelju, bas svasta uvek 2_3brza prodao sam njega sa kosom I kupio 539 sa kabinom I polovnu POLJAKINJU 135 dobra je bila ali teze susi, malo hvata,
Sad sam kupio olt gaspardo zadnju travaricu I mogu reci ide odlicno samo se tesko navici da je pratim na ogledalu, Ali ide opet 2brza 1200-1400 obrtaja
Uzeo sam I VICON 165 dva diska pogon od dole dobra je

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh