Traktorske kose

Ne samo sto detelina pomera ceradu, nego i sama bubnjara usisava pa je podize. E sad te teske cerade kako se ponasaju ne znam. Na poljakinji ima ona gumena traka koja sluzi kao kontrateg, a mozda je bolje da prisijem jos jedan sloj cerade iznutra, da je ojacam i otezam, pa da vidim kako ce se ponasati onda.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Kosjerac, a kako ce se navoj koji su samoresci urezali ponasati posle 10 odvijanja i zavijanja? Lepo si uradio ram i mrezu.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Комшика затего ону зелену мрежу за пластенике.. Каже да га служи како тереба

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Najbolje onda skineš kabinu i ne misliš na staklad a onda možeš da dobiješ po glavi.
Meni je razbila vrata sa ceradom i od onda ne otvaram desna vrata.Ovde ne možete izmisliti toplu vodu:ppozdrav:
 
Kosjerac, a kako ce se navoj koji su samoresci urezali ponasati posle 10 odvijanja i zavijanja? Lepo si uradio ram i mrezu.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока

Mrezca koja se razvlaci nece ublazit udarac...ja da imam te probleme uzeo bi lim i iskruzio kako pase na vrata i samo kad kosim privrnem,najjednostavnije,najjeftinije najprostije
 
Razvlačeni metal 'mrežica' je napravljena od lima 2mm, Petakrsmanović neskida taj ram lepo deluje na vratima a kada sam vario okrenuo sam mrežu da može da se vidi lepo napolje kroz prozor.
 
Ja sam ovako napravio zaštitu jednom drugaru na 549. Ovo je onaj razvlačeni materijal i ram sam zašafio samorescima, kada nekosi samo odvije tri šafa i skine, pola minuta posla.
Druze ja odem na njivu ujutru da sejem I bila mi vrucina I ja skinem vrata i ostavim u komsijskoj njivi I tako s njive na njivu i posejao taj dan jedno 5-6 njiva mozda 10ha i zahladi vreme a nigde mojih vrata sa kabine ja dodjem kuci skroz zaboravio da su na prvoj njivi pita moj matori gde su vrata reko nem pojma valjda kuci?
Kaze jutros si ih odneo na traktoru I ja razmisljam I setim se odem autom I donesem!
A ne da zaboravim mrezicu za staklo!
Neznam mozda od previse posla umora ili senilnosti ako me nesto ne zanima odmah zaboravim, tipa nosim spiskove za prodavnicu 6 artiklova, pin code vise desetina puta
Zaboravim karticu u bankomatu
Zaboravim da usput u NS pokupim drugara da ga povezem u selo I odem sam, registraciju auta,

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Inace kupio sam danas dve kose
1 VICON 165 dva tanjira od dole pogon
2 GASPARDO OLT 165 ledjna zubara
Sad ce te reci da sam zaboravio da sam kupio prvu pa otisao I kupio drugu cene su bile povoljne
Uskoro dok probam Vicon kako ude, ako mi se svidi prodajem malu POLJAKINJU 135, A gaspardo sam uzeo zbog malina I odrzavanja uvratina, oko vocnjaka i mozda budem I detelinu sa njom kosio, nekad sam imao 533 Cabrio I GASPARDO bocnu kosu, koliko sam pokosio s' njim to Bog zna koliko livada i nasipa na Dunavu I kanalu DTD, sudanske trave, detelina,

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Inace kupio sam danas dve kose
1 VICON 165 dva tanjira od dole pogon
2 GASPARDO OLT 165 ledjna zubara
Sad ce te reci da sam zaboravio da sam kupio prvu pa otisao I kupio drugu cene su bile povoljne
Uskoro dok probam Vicon kako ude, ako mi se svidi prodajem malu POLJAKINJU 135, A gaspardo sam uzeo zbog malina I odrzavanja uvratina, oko vocnjaka i mozda budem I detelinu sa njom kosio, nekad sam imao 533 Cabrio I GASPARDO bocnu kosu, koliko sam pokosio s' njim to Bog zna koliko livada i nasipa na Dunavu I kanalu DTD, sudanske trave, detelina,

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Hahaha Luka kad si vec pomenuo malinu...
Pokazi ljudima kako hladis pivo u malini
(Ja sam video na slici, na tvom fb nalogu)

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Hahaha Luka kad si vec pomenuo malinu...
Pokazi ljudima kako hladis pivo u malini
(Ja sam video na slici, na tvom fb nalogu)

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Jos da im odam tajnu zasto nocu zalivam uz prometan asvaltni put


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Drugari, imam u ponudi da uzmem rotacionu sa 4 diska marke IMT, tu u selu, jako povoljno. Pa me zanima kako su se pokazale? Naime, drug mi je jedan pricao za tu kosu da ti ljudi sto je imaju nikako nisu uspevali da je nasteluju, u opste im nije dobro kosila. Kazu da su neku livadu nekih 20 ak ari kosili I po 3-4 h. E sad me zanima da li ima tu neka caka ili im je traktor slab ili sta vec? Pozdrav

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Traktor nije slab sigurno, ne treba tu neka snaga. U mom kraju jos je niko nije pohvalio, lose se skroz pokazale.
Los materijal, nema tvrdocu, kvari se dosta.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nije bas diskasta imt za livade i u njima ide sporo, a ako se namazu i naspanuju kaisi i stegnu onda skrca prenos . Takva je .
 
Kod mene imaju dvije u selu, ljudi rade samo sebi. I jedna i druga su rasklapand po 4-5 puta, mijenjani zupcanici, osovina, tanjiri mijenjani, itd. Ja sam s Vicon pokosio za 2 god koliko te dvije nece za cijeli svoj vijek...
 
Kod mene imaju dvije u selu, ljudi rade samo sebi. I jedna i druga su rasklapand po 4-5 puta, mijenjani zupcanici, osovina, tanjiri mijenjani, itd. Ja sam s Vicon pokosio za 2 god koliko te dvije nece za cijeli svoj vijek...

Hvala majstore, ni ova se nije nesto nakosila... a sa druge strane, jedan caletov drug ima tu sa 4 ili 5 diska (nisam siguran), nosi je sa Ursusom c360, kosi sa njom vec godinama...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh