Traktorske kose

Usuto ulje SAE 90 iopet se greje ,tovat ne dolazi u obzir
 
hvala na savetima narucio sam je dobicu do petka inace sa kardanom me izlazi 115.000din :ppozdrav:
 
:udri: :udri: eno,cuvene jeftine "poljakinje"...... kolegi posle 3 god.rada "zevnula"piramida.Jedna obicna cevcuga,suplja,sa tankim zidom i tek nesto malo ojacanja.'Bem ti 350kg se nosi na tu mizernu cev. :udri: :udri:
E da,i jos mu kaze taj njegov prodavac Karlo Braun iz Vrbasa:"da,to im je mana.....".
Znaci vlasnici z-o42,z-069 i z-173(ja),eto cemu da se nadamo..... :udri: :udri: :udri:
 
I ja imam kifamovu na prodaju (sipova licenca),Kosačica ispod 1500E (nova) je veliko znak pitanja :sta:
 
Jebeš piramidu,puca ona i na markiranim kosačicama.Dođi da vidiš koleginu Poljakinju kako je izvarena i piramida i sve ostalo ali nikada otvorena nije a siluju je do besvesti!
 
Moja poljakinja je zavarena na jednom mestu na piramidi i to zato sto je vozim brzo po letnjaku pa skace ko luda,pukla mi je jedna osovina pre dve godine zato sto je otisao lezaj pa ju je zupcanik non stop gurao.Godisnje pokosim oko stotinjak jutara i prezadovoljan sam sa njom nebi je menjao ni za jednu domace proizvodnje,kupljena 2001g,prva u okolini :ppozdrav:
 
bobe ako je kosacica cija mislim da je nije ni cudo evo mojoj treca godina radi ko prvi dan :D
 
Evo i mene posle dužeg vremena. :ppozdrav:
U maju sam uzeo poljakinju 105 000 din, bez kardana. Do sada pokosio 32 ha bez ikakvih problema. Ovih dana očekujem 35000 povraćaja što će raći da je sebe već odradila...
 
evo i ja da kazem povodom tih prikljucnih masina ( kosa )!
u aprilu ove godine sam trazio rotacionu kosu ko lud, jer su prve trave bile jake i polege. trazio polovnu! nalazio sam sve i svasta,
i na kraju nadjem PONTINGER od 1,65m, u KRUSEVCU.
imam bocnu IMT, ali sam hteo rotacionu. ovu platim 750€, ljudi moji, brija!!!!!
nozeve kupim nove 100 din, komad ( povoljno nema sta ), i evoovih dana sam sa njom cistio deteline pre slane, tj. 5 kosenje!
i nezalim date pare, svaka cast!! mislim da e nikad dati necu, i ferga peva sa njom :D :ppozdrav:
 
probao sam ija moju poljakinju imam traktor 558 i u radu mi se desi da kardan izbaci sam dali neko ima tako iskustvo ili zna bog cega mi se to dogadja kosim prvom brzokodnom?!
 
to nije do kosacice nego do traktora neuzubi dovoljno zupcanik kada ukljucis vidi kako ti stoji rucica da nije pukao osigurac pa nemoze dovoljno da gurne zupcanik pa na vece opterecenje izbaci :ppozdrav:
 
mene je zezala rakovica, prvo sam je pridrzavao nogom :udri: , posle sam ga vezivao kanapom :udri: , a kad je i to pocelo da kida ima jedan sraf koji sluzi kao granicnik pri ukljucivanju rucice - bar ima kod mene - i njega sam skinuo tako da uzubljuje do kraja kad povucem rucicu, al opet mora pomalo da se pridrzava :udri:
 
Da,to je samo do traktora.Proveri tu rucicu.I meni se pojeo taj osigurac dole,pa kad sam stavio deblji sraf,evo stoji knap.
Moja "poljakinja"je danas oprana i u "zimovnik"... :D
 
Evo i od mene malo iskustva. U Prolece sam kupio Felu A166 sa dva diska i mogu da vam kazem da je sila, nosim je sa imt 539 kosim u drugoj brzoj na 1200 obrtaja MA LUDUJE imam osecaj da bi mogla i u trecu al je neizvodljivo. Samo je preteska za 539 kad dam gas u transportu dize se na dva tocka.
 
Ucvrstis za traktor napred pruznu sinu poduplas je i kad nosis kosu nemas problema jednu skines ako ides u kukuruz da bude lakse da nederes gume a negrebe ti farbu napred.Ako se negdje napijes i udaris opet ce dobro doci. :ppozdrav:
 
nude mi neki kukuruz koji nije polivan, ni bacano djubre - ali ima pabiraka, dal bi to moglo rotacionom da se pokosi, tu je otprilike muvar ko traktor, a negde - negde kukuruz poneki
 
Nazad
Vrh