Traktorske kose

Milose,mozes kositi polog na jednu stranu kad je poleglo na jednu stranu,al jako cesto to vetar uz kisu povalja na sve strane i onda od te rabote nema nista.Lako je tebi jer imas i rotacionu pa kad nece ova udri s drugom.I meni su njive ciste al ako ti se odlomi neka zica sa skupljaca eto belaja nikad ne mozes biti 100%siguran plus sto imam dosta njiva oko reke pa nikad neznas u prolece sta ces naci u senu.Dobre jesu al bas savrsene i nisu:ppozdrav:
 
Kod nas koliko god da su njive ciste zenlja je takva da imam kamencica koji se nalaze u krticnjacima i lomilo bi duplex. Posto imam samohodnu i znam koliko malo kosim sa njom od kad sam rotacionu kosu uzeo opet uspem da slomim neki nozic, tako da kod nas ne bi mogla. I rotacionu zbog tog sitnog kamenja ostrim po par puta dnevno.
 
Mnogo raspravljamo bez potrebe.Ko ne radi sa rotacionom bolje da ne komentariše.Mi koji smo radili sa travaricama dobro znamo njihove mane a duplex je malo bolja.Rotaciona je za 3 koplja bolja,naročito bubnjara jer ovi što imaju diskaste se malo žale ali i one su mnogo bolje od duplexa a i manji su joj odkosi.Misli da je bubnjara bolja za održavanje.
 
Ma ne valja nista....Uostalom cena nove dupleks sve govori sta je bolje a moze da presece i plast sena...
Ja sam lepo napisao kakav je teren kod mene i u kojoj travi se koristi rasturac i koliko puta ali dzabe kada neko namerno nece to da procita (drzavni posao ep:250)
Ja sam okacio video i napisao kako je seno suvo kao barut posle kosenja sa imt 506 ali sam ga svejedno prvrnuo kada sam vec dosao kod njive a i da komsija isproba rasturac-skupljac jer nije smeo da pozajmi od mene jer ga nisam ni ja probao.Na video se vidi njegov traktor sa rasturacem a on kosi sa fahr km 22 ili 24 ne znam tacno..Ja sam kasnije deteline samo pokosio i skupio po rosi zbog lisne mase.
Takodje sam napisao da kod mene ima dosta rotacionih pz 165 i 185 i da se u prvoj travi kosi 1 i 2 spora (kisno prolece kao ovo) a skoro svi ciste farmu pilica pa se menjaju i ferga kada ide da rastura otkose slajfuje po blatu.Takodje svi koji imaju rotacione imaju i rasturace.I nije tacno da se detelina sporije susi od npr. engleskog ili italijanskog ljulja jer sam gledao koliko je to mase i koliko puta se mora prevrnuti da ne bi zaglavljivalo u renault presi..Posle to seno ide na plevlje (tavan) ispod crepa i ako nije dobro osuseno sigurno se pali,a ja sam detelinu zelenu i pokupljenu po rosi stavio na plast-stog-kamaru i nema sanse da se upali.
Reklama.za rasturac nije jer lopovima nisam hteo da platim 195 000 din (bio je 157 000) al toliko brinu za potrosace pa su resili da ugrabe taj povracaj od 40 % i digli na 195 000.Kupim polovan (sezona i po) za 973 € .
Sledeca kupovina je diskasta (jer odmah rastura otkos,a ne kao rotaciona kojoj treba snaga da masu skupi,a posle treba snaga da to sto je skupila da se rasturi) ili dupleks ali pre ce biti diskasta jer je dosta jeftinija od dupleksa,ali i tu se gubi dosta jer je dupleks bolji za deteline i lucerku koje planiram da posejem na svim svojim parcelama a za kukuruz da zakupljujem..
Ovo za polog je po meni cista glupost jer treba samo napasti polog sa prave strane i onda masa sa jednog kraja kose prelazi na drugu stranu.
Ne znam gde se kupuje te nitne i nozevi za rezne letve i koliko je to isplativo?!
Letva za imt 506 kosta 2 000 din..Kao nemacki materijal
 
Nama je letva fabricka a kos je kupljena 2005 mozda i ranije. Nitne i zilete imas po pijacama.i vasarima. Ja ne kazem da je osa bolja ali za mene je ona u blagoj prednosti u odnosu na roto.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
U prodavnici ili na pijaci cena kompletne letve je 2 000 a pitao sam da li se isplati skidati stare zilete,kupiti nitne,zilete,sve to namestiti...Ako su zileti i nitne 500-1 000 din onda se isplati cukati po nakovnju..
U prednosti je sto stedi gorivo,obim posla,cuva lisnu masu,ne cupa korenje..Padne neki dinar na kosenju lucerki,detelina,nagiba,sljivaka-vocnjaka..
Ali ima i mane a to je da moras malo i da budes u formi,cizme (zmije (udubljenja,nagibi,blizu suma)..Najlakse je sedeti u nekom raspalom traktoru npr.vladimirec,dati gas do kraja,zagadjivati zivotnu sredinu,izlomiti kicmu i to sve ponoviti pri razbacivanju i prevrtanju..
 
Ja predlazem da u prolece dodju kod mene po jedan predstavnik bubnjara, diskastih i dupleks kosa sa traktorima i kosama, pa se na licu mesta takmicite u lucerki i livadama koja je bolja.:osmeh:
A moze i Za dve godine da dodje sa rasturacem da udarimo po reklami. :ppozdrav:
 
U prodavnici ili na pijaci cena kompletne letve je 2 000 a pitao sam da li se isplati skidati stare zilete,kupiti nitne,zilete,sve to namestiti...Ako su zileti i nitne 500-1 000 din onda se isplati cukati po nakovnju..
U prednosti je sto stedi gorivo,obim posla,cuva lisnu masu,ne cupa korenje..Padne neki dinar na kosenju lucerki,detelina,nagiba,sljivaka-vocnjaka..
Ali ima i mane a to je da moras malo i da budes u formi,cizme (zmije (udubljenja,nagibi,blizu suma)..Najlakse je sedeti u nekom raspalom traktoru npr.vladimirec,dati gas do kraja,zagadjivati zivotnu sredinu,izlomiti kicmu i to sve ponoviti pri razbacivanju i prevrtanju..
Nisam razumeo ovaj deo oko udubljenja i zmija?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Sledeca kupovina je diskasta (jer odmah rastura otkos,a ne kao rotaciona kojoj treba snaga da masu skupi,a posle treba snaga da to sto je skupila da se rasturi) ili dupleks ali pre ce biti diskasta jer je dosta jeftinija od dupleksa,ali i tu se gubi dosta jer je dupleks bolji za deteline i lucerku koje planiram da posejem na svim svojim parcelama a za kukuruz da zakupljujem..
Opet daješ neke izjave za krivolovačke novine...
Kakva snaga treba da bi kosio rotacionom kosačicom?
Pa ti ko da kosiš rukama,a ne traktorom?:haha:
Taj tvoj "ferdža" je nosi i pogoni bez ikakvih većih teškoća....I to uglavnom u transportu....Ali,staviš dva tega od Rusa napred i teraj...Još bolje ako imaš "duplo" kvačilo kao ti,uhvatiš zalet,ubaciš u brzinu i fino kreneš da kosiš....
Ja kosim s Vladimircem(jeste trošim prerađeno ulje u njemu i zagađujem životnu sredinu :ppozdrav:),jednostepeno kvačilo,pa radim s rotacionom bez problema...Šteta što nemam snimak košenja jedne livade u strani brega gde je bilo toliko strmo da sam morao da kosim uz breg i niz breg...I opet ponavljam,nisam imao većih problema...
I batali više da plašiš ljude sa pričama o rotacionoj kad nikad nisi s njom radio....
 
Poslednja izmena:
Fora je u tome što on hvali svoje (prevaziđeno) što ima, a kudi ono što nema i nikad s tim nije radio. ..A nikad ni neće ako nastavi sebe 'vako ubeđivat'...
Ajd'što ubeđuje sebe, ali druge,što je još gore,da je to njegovo bolje i pametnije...
Yebaj ga....Što ću mu ja ako tako nastavi,nek' je živ i zdrav i nek' se zabavlja...
.[/QUOTE=Za dve godine?!;1314764]Najlakse je sedeti u nekom raspalom traktoru npr.vladimirec,dati gas do kraja,zagadjivati zivotnu sredinu,izlomiti kicmu i to sve ponoviti pri razbacivanju i prevrtanju..[/QUOTE]
A evo mu i nek "pari" oči s sliku mojega "raspadnutog traktora" zvanog Vladimirec koji piči evo već pola veka...
20170323_094346.jpg
 
Poslednja izmena:
Sve je bolje od samohodne. Imam dupleks Gramip 1.85m,mozda je bubnjara bolja,ali za mojim 5ha livade zavrsava posao.
Sto se rasturacanja tice,prvi otkosi u maju se rasturaju jer ocigledno da se brze susi,a kasnije u zavisnosti kakva je trava.
Takodje treba uzeti i temperaturu i nadmorsku visinu kad je susenje u pitanju. Ne susi se istom brzinom trava kod mene i kod Zorana u Kikindi,jer ovde zadje sunce za brdo 2h pre.
 
Koja poljakinja će više odgovarati za imt 539 , 135 ili 165 ? Kosim crvenu detelinu i livadu , nemam velike površine,ravno je i neću raditi usluge . Do sada sam koristio olt češljaru ...::samo bes::
 
Ako imaš bregova, onda 135,a ako ti je sve uglavnom na ravnom onda 165...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Kažem,nije problem ni jedna ni druga,samo je u mene problem da kad kosim s 135-com gazim otkos jer su mi "rašireni" zadnji točkovi...
I normalno,lakše kosi 135 jer je zahvat manji,a i tanji je otkos nego sa 165...
A cena i jedne i druge (MISLIM) ista?
 
Slobodno 165. Nema problema i da ima blagih uspona. Ista je cena. Meni je unutrasnja mera izmedju tockova cini mi se 114cm i sa 135 se gazi otkos po sred. Gledao sam i jedan IMT 542 kako kosi sa 135 - takodje gazi otkos. Evo Dobrodol isto gazi sa Vladimircom.
 
Nazad
Vrh