Traktorske kose

Zdravo svima,imao sam bocnu ali je bila losa i dotrajala tako da je otputovala,pa sad jurim neku noviju i sposobniju.Apsolutno sve na svom imanju sam radim,a sad sam upisao i fakultet pa vremena nikad manje,tako da moram uzeti neku sposobniju i brzu masinu,najradije bi dupleks ali previse mi je dati skoro 1000e za nesto sto ce pokositi 4,5ha godisnje,a u ponudi imam par rotacionih za po par stotina e u pristojnom stanju.U ponudi imam sip 135 i 165 i imt diskaru sa 4 diska,ta imt mi se cini preveliko za mog ferkana,a mozda i gresim,ako se neko razume u njih svaki savet bi mi dobro dosao,dal uzeti neku od ovih ili neku trecu:sta:


Daj stegni se za 1.000 evra i kupi novu roto poljakinju da se ne patiš i da te Bog vidi.

Novo je novo i tačka. Ybmti krpež-trpež.

A ove poljakinjice su dobre kose. Vidim da ih teraju pa ne haju, ihaa...

Mali posed, ful odnos cene-kvaliteta-efikasnosti. Ja sam računao i račun je činjenični, da ne obrazlažem u sitna crevca.

Aj uzdravlju... Srećno !
 
Ja uzeo proletos novu poljakinju 970e(povrat 40% jos nisam dobio i ko zna dal ce biti) zakaci i ne okreci se za moje potrebe vise nego odlicna,i ja sam za novo naravno ako komsija dozvoljava.
 
Nova ne dolazi u obzir,zato sto kod mene nijedna masina ne izdrzi duze od 2 god,naivkao sam stalno da ih menjam iz nekog licnog zadovoljstva ili kad naleti neka dobra musterija,posto je kod mene sve na prodaju(naravno odma kupim bolje),a i nemam reg domacinstvo da bi mogao povracaj da ostvarim a pare koje dam za novu nikada povratiti ne mogu a otplatiti je necu,a svakako ce rotaciona biti privremena dok nevidim ocu li bataliti skroz kosenje ili prosirti i u tom slucaju uzeti dupleks.
Hvala na savetima onda sad znam sta trazim.
Imam u ponudi jednu sip 165cm,kojoj je pukla pogonska osovina,pretpostavljam od udara,dali je pametno uzeti to i promeniti osovinu,dali moze da se desi da trese il nesto slicno:sta:
 
Ovdje je neki momak, udario isto sa sip 165, u panj, i zveknula pogonska osovina, zupcanici, svasta nesto. Iako je sve stavio poslije novo, cak i vertikalne osovine, nikada vise to nije bilo to, kaze da je uvijek radila sa vibracijama, tj nesto pravilo debalans.
 
Znaci ipak bolje da je zaobidjem,a kakva je situacia sa onima koje su puno radile i dobile puno luftova,koliko se tu moze nagomilati za remont.
Kosio sam sa obe kose i rotaciona kosa mi se ne svidja ni kako kosi ni zbg potrosnje,jednostavno nije po mom ukusu,ali uzimam je iz potrebe,dok mi je dupleks nesto savim drugo,za uslove u kojim kosim i za trave koje kosim je neprevazidjena.
 
Uzmi ti rodjace diskastu..lakse se pogoni od bubnjare, lakse nosi, nema trave koje se boji.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Znaci ipak bolje da je zaobidjem,a kakva je situacia sa onima koje su puno radile i dobile puno luftova,koliko se tu moze nagomilati za remont.
Kosio sam sa obe kose i rotaciona kosa mi se ne svidja ni kako kosi ni zbg potrosnje,jednostavno nije po mom ukusu,ali uzimam je iz potrebe,dok mi je dupleks nesto savim drugo,za uslove u kojim kosim i za trave koje kosim je neprevazidjena.
Koja je razlika u potrošnji.
Porediti rotacione i travarice je uzaludmo.Jedima prednost travarice je brže sušenje i ništa više druže.Svi smo mi radili sa travaricama.
 
Dupleks ili obicna, sve je to naspram rotacione NULA. Tko nije probao moze samo pricati bajke da je dupleks bolji od rotacione, bilo diskaste bilo bubnjare... Ovo o potrosnji necu ni komentirati...
 
Marko, relativno skoro sam stavio tacku na kupovinu kose, a pre toga su potraga i raspitivanje jako dugo trajali, ovo ti pisem iz licnog iskustva u realnom vremenu i prostoru.
Ako imas sitnog kamena po parcelama koje kosis, onda te savetujem da zaobidjes kose tipa Gaspardo ili IMT dupleks(IMT dupleks zaobidji i ako nemas kamena). Pored toga, ako je bas polegla trava, dosta preskacu. Sad ce da se jave vlasnici i reci ce da dupleksice briju polog, ali to mogu okaciti macku o rep, vise verujem svojim ocima. Prednost je sto je lagana, lako se ferga nosi sa njom i sto uglavnom nije neophodno iza nje rasturati otkos. Mada, ako posmatramo stvari iz drukcijeg ugla, pozeljno je iza svake kose bez kondicionera ili gnjecilice rasturiti otkos. Jos jedna prednost polovne dupleks je sto je sve na izvol'te, pa mozes bolje da vidis sta kupujes.
IMT 4 diska sam se nagledao i naprobao jako puno. Moze 539 da radi s njom, nemoj da te plasi sto deluje onoliko masivno. Ne uskuplja otkos kao bubnjara ali je neznija svakako i pitanje je koliko ces dobar primerak uspeti da nadjes i koliko si spreman na igranke s njom.
Polovna bubnjara SIP ili FAHR je dobar izbor sto se pouzdanosti tice, naravno ako nadjes dobar primerak, sto ce ti daleko lakse poci za rukom nego sa IMTom. FAHR bih gledao samo 135cm za 539 da sam na tvom mestu, one su pravljene da traju pa je sa 165 ferga cesto na dva tocka.
Nova poljakinja je odlican izbor, ako ti ne procuri posle 1ha kosenja, kao mojoj sto je. :veseljak::Doduse, to je brzo reseno i posle je jos kosila. Naravno, tu je i faktor garancije(neka sigurnost). 165cm nosi ferga bez problema po blagim brdima.
KUHN/VICON sa 4 diska i 165cm je ono sto bi tebi najlepse leglo, siguran sam, bolje nego dupleks. Ali one kostaju 1200+e i pitanje je sta je unutra. Ne kazem, mnogo je zadovoljnih vlasnika, ali ima i onih koji su nagrabusili.

Travarica ima jednu odlicnu osobinu. Kad je skinem a ostane ploca odozdo na sredini traktora sa nosacem i kukom za kacenje kose za transportni polozaj. E taj nosac je dobar da na njega stanem levom nogom a desnom na prednji tocak kad sipam dizel u rezervoar.
 
Svi koji porede dupleks sa travaricom ocigledno nikada sa njom radili nisu,kosio sam vise puta sa obe,dupleks fergo tera drugom brzom na leru,dok roto trazi dobrog gasa pogotovo pri kretanju i samim tim i potrosnja ide gore,takodje kod rotacione mi neodgovara njena tezina a i transpirtni polozaj pri kojem ume da propinje traktor,takodje ne svidja mi se sto nakon kosenja trazi rasturanje otkosa.Tako da moj glas uvek ide za dupleks,naravno kad pricam o dupleks mislim na one novije sa nozem i cistacem,pre svega mislim gaspardo.
 
Nazad
Vrh