Traktorske kose

Kako da se ugledamo na njih kad u nasoj drzavi samo gledaju kako da naprave neku kombinaciju da zajebu seljaka i da ovajde od njega. Razlika u cenama nasih proizvoda i preradjenih proizvoda koji se mogu naci u trgovinama je abnormalna. Meso, mleko itd...
Politicarima su trenutno najbitniji "koridori", "Beogradski mostovi" "Beograd na vodi" itd..
Pre neki dan bas nesto bio do Bg, posle duzeg vremena, ljudi moji postao je Drzava u Drzavi!
Nasa mehanizacija u proseku stara 30 godina, sigurno ne zato sto volimo da radimo sa krsevima i starudijama!
 
Jeste Marko, ali vidis li kakav im je razvoj, ne stoje na jednoj tacki. Umeju da nadju trziste, da upakuju sve fensi da izgleda, imaju marketing. Napravise bre od SIP-a brend.
 
Imamo extra dobre kosacice iz Boljevca ali im je i cena super,rezna kosa im je kuhn.Možda nije ultra moderna kao sip ali je sigurno kvalitet.

Sent from my C6603 using Tapatalk

I IMT je proizvodio traktore, koji nisu bili ultra moderni, ali sa super cenom i sigurnim kvalitetom.
I kad je crklo, pola foruma u tom vidi zaveru ili više njih, a niko se ne pita kud su otišle pare kad sa zaradom od 800.000 prodatih traktora nisu bili u stanju napravit jedan jedini novi model traktora. A sve što su promenili u 539 je bilo ugrađivanje toliko loših delova, da je bila cena lepog polovnjaka viša od cene novog traktra tih serija.
 
Imamo extra dobre kosacice iz Boljevca ali im je i cena super,rezna kosa im je kuhn.Možda nije ultra moderna kao sip ali je sigurno kvalitet.

Sent from my C6603 using Tapatalk


Kupio proletos, cena i nije zaguljena, za sada nemam primedbi, nosi je rus od 80 konja uglavnom 7-8 brzina na 1.200-1.300 obrtaja, gde je baš grbavo 6. da mi sic ne odbija bubrege.

A kosio sam sve i svašta letos i lucerku i ljulj i sudanca i kukuruz i trstike i livade i nekakve trnjake i bagremare i kroz topole...

Lepo raširi otkos, brže se suši, bar dva dana sam u prednosti u odnosu na komšijske poljakinje.

Ako i zagužva kroz trstike i bagremare zaustaviš traktor, isturiraš malo gas i rešen problem.

Dobro kopira teren, ne zadire u međe zbog konstrukcije koja je nosi.

Da je Bog poživi.
 
Imam traktorsku bocnu kosacicu olt standard kaci se na poteznice ali su mi otisle one gume sto se na njima okrece konstrukcija gdje mogu da ih nadjem
 
Pozdrav, u dilemi sam oko kupovine roto kose u pitanju Vikon sa tri noža po tanjiru i Kuhn. Obje su diskaste. Dali neko ima Vikon kako se pokazo?
 
Polovne, Vicon izgleda bas mocno sa tri noza. Mada imam Kuhn rotacioni sakupljac sijena koji me sluzi vise nego odlicno, brz je i nema da ostaje za njim, tako da ne sumljam i u Kuhn-a
 
i imt je proizvodio traktore, koji nisu bili ultra moderni, ali sa super cenom i sigurnim kvalitetom.
I kad je crklo, pola foruma u tom vidi zaveru ili više njih, a niko se ne pita kud su otišle pare kad sa zaradom od 800.000 prodatih traktora nisu bili u stanju napravit jedan jedini novi model traktora. A sve što su promenili u 539 je bilo ugrađivanje toliko loših delova, da je bila cena lepog polovnjaka viša od cene novog traktra tih serija.

није баш тако. за време санкција многе фабрике су скоро престале са производњом. кад су укинуте требало је поново покренути производњу. бомбардовање, поправке путева мостова пара за фабрике нема. од 5. октобра 2000. се само затварале и уништавале фабрике , под изговором да су стране машине и производи бољи. а суштина је да је држава намерно уништавала фабрике . имт је на рачун дуга угашеној банци затворен , гашен полако , држава није давала паре, и гасила га . а страним фирмама давала субвенције по радном месту а држанве фирме терала у пропаст. није само имт у питању. застава, да је држава уложила у заставу колико у фијат и да су направили нов јефтин модел или да су мало осавременили кеца и југа више би се куповали од 500 л или пунта. џабе што 500л има климу , абс, и остало кад 70 % људи не може да плати 14-15 хиљада евра. исто је и са имт тракторима. у на крају , да ли ти колега производиш годишње као пољопривредник у немачкој? истог квалитета и исте количине ? кад би ти неко рекао да не умеш да произведеш и нећеш да уведеш најсавременије у производњу шта би му рекао ? и теби држава даје.субвенције од 4000 динара по хектару да се такмичиш са европским пољопривредницима . тако су и имт и остале фабрике помагане . и на крају , за мене су све власти и сви политичари од 2000. исти. сви уништавају и сви лажу а стање се не мења , остаје исто као 2000.

- - - - - - - - - -

да ли су дискасте косачице лошије од бубњастих што се тиче кошења полегле траве, граорице, бољег сушења откоса? код мене комшија има z042 други дискасту и један и други котисте своје косачице и ниједан није променио.
 
Zdravo svima,imao sam bocnu ali je bila losa i dotrajala tako da je otputovala,pa sad jurim neku noviju i sposobniju.Apsolutno sve na svom imanju sam radim,a sad sam upisao i fakultet pa vremena nikad manje,tako da moram uzeti neku sposobniju i brzu masinu,najradije bi dupleks ali previse mi je dati skoro 1000e za nesto sto ce pokositi 4,5ha godisnje,a u ponudi imam par rotacionih za po par stotina e u pristojnom stanju.U ponudi imam sip 135 i 165 i imt diskaru sa 4 diska,ta imt mi se cini preveliko za mog ferkana,a mozda i gresim,ako se neko razume u njih svaki savet bi mi dobro dosao,dal uzeti neku od ovih ili neku trecu:sta:
 
Nazad
Vrh