Traktorske kose

18110558_1366956543350961_1209708024_n.jpg

I moja stigla danas ostalo samo da se namontira ta cerada,stegnu svi sarafi(za svaki slucaj) i da se proba cim dodje vreme.
 
Kad je suvo ne smeta nista,kad se kosi po vlaznom hoce malo tockovi da ugaze pokoseno u u zemlju al jbg,ne mozes sve uvek izbalansirati da ti bude savrseno, ako se rastura seno opet nece smetati.Petre s obzirom da ces najverovatnije kupiti poljakinju ja bih ti toplo savetovao 165cm zahvat u radu nije skoro nista teza za pogoniti a od 135cm zahvata teza je za samo 10kg!,imam obe kose pa znam sta pricam a kosim i ja po svakakvim cukama s njom.Inace ja ne bih smeo docekati godinu kao sto je prosla bez rasturaca otkosa pogotovu prvi red kad se kosi,bukvalno su bili sati u pitanju da se osusi i odnese s njive.
 
@petarkrsmanovic kolega 4 diska kosu uzmes za 539 i miran si. Bez cerade, konstrukcije (laksa je ) sa hidroklipom i Bog da te vidi. Imam Kuhn 4 diska, 5 godina bez kvara, bez kapi ulja vani. Samo gas. Nosim sa jacim traktorom ali 539 radi s njom bez problema.
 
Truya, ima drug 165 Poljakinju i 533. Ono po meni nije posao. U kosenju nekako, ali u transportu cim je nagib ili dzomba eto ferge na dva tocka.
Rasturanje nije problem, u godinama kao prosla bilo je potrebno i iza zubare, a kamoli iza rotacione sa dva diska(tu je uza u prednosti, jer ako je na granici za rasturanje pre ce se bez njega provuci otkos od 135 nego 165) .
Prednost poljakinji u odnosu na polovnu sa 4 diska dajem zato sto je nova i zato sto poznajem ljude koji se nisu usrecili sa njima. Nemam ja puno za kosenje, 10-12ha godisnje a max do 20 ce ici. Osim toga, Boze zdravlje, radice se senaza, a iza bubnjare ostaje idealan otkos da u njega direkt uleti kombajn.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока
 
Petre jel si imao prilike da vozis fergu u transportu sa kosom od 135cm?Propinje ga i ona jer je ferga lak a kosa mu pravi veliki prekrt pozadi,a sto se rada tice maltene se isto vuku,jbg kad je teren zahtevan svaka ce po malo praviti probleme tu dobre gume najvise dolaze do izrazaja da traktor s njom u radu moze svud izaci da ne proslajfuje i ne bezi u stranu.Ti ces na kraju odluciti sta ti bolje odgovara i to ces kupiti,samo hocu reci da je razlika u tezini i radu izmedu 135 i 165 jako mala al se puno brze uradi s vecim zahvatom.To sto ga propinje ne boj se,gde god hoce da ga propne ti je spusti na 10-ak cm od zemlje i ako krene traktor zaustavice se cim tanjir dotakne zemlju,nema sanse da ga propne.:ppozdrav:
 
Znam gdje je, onaj matori drži mašine, nikad nema ovog mladjeg koji to dovozi. Težak i zaje*an taj matori, neće ni kako on hoće, lupa cijene kao maksim po diviziji, kako mu se ćejfne. Ja išao da gledam plug prošle godine, na netu piše 1400, slao poruku tom liku u Ch da provjerim cijenu, isto mi rekao da je 1400, došao da pogledam plug a matori traži 2400KM...
 
Zvao sam ga i ja prosle godine za onaj lemken plug. Cuo se preko pika, kaze covjek moze se dogovoriti jer je ona cijena cista fantastika, dosadilo mi preko pika, okrenem broj javi se stariji covjek, NENORMALAN jednom rijeci. Tako i zaobidjem.
 
... Bez cerade, konstrukcije ...
Ипак мислим да ово није тачно и да у фабричкој изведби не постоји таква косачица....
петаркрсмановиц: што се гажења тиче са 165 и 539 газим једино на крају ако не остане за цео откос...нзнм колика ја ''страна'' где су ти те њиве,ја сам 539 са тегом од 60кг по носу препитомио тако да сад транспорт није проблем а у раду сам пробао и 135 и нисам приметио разлику осим у брзини.
 
Ja pricam o polovnoj kuhn kosi sa 4 diska. U prilogu imas sliku kose bez konstrukcije i nju 539 nosi bez ikakvih problema zbog polozaja u kojem je sklopljena. Naravno svako ima svoje misljenje o kosama, ali misljenja sam da polovne Kuhn su daleko bolje od novih Poljakinja itd.
3670736112b99892bf5f4ef4c8cb5aed.jpg
64f4facabae52c6ef3dfa5ec5d1afbf9.jpg


Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Наравно свако има право на мишљење али нисмо се разумели у потпуности ,нисам ја изнео став да ли је или није боља кухн од пољске,мој коментар је био на Вашу констатацију да узме ''са 4 диска без цераде и конструкције'' зато што је лакша...то што је неко све то поскидао то је већ нека друга тема...
 
Nisu to ne znam kakvi nagibi, ali ima ih. Mislim da cu ipak ici na 135.
Hazzee, kako baratas tim hidrosklapanjem s fegom? Ubodes crevo i izvod za kipovanje, i kada podignes do kraja, nakon sto podigne poluge, sklopi i kosu?
Ustvari, ne moze tako. Kada digne poluge do kraja pocinje da gura ulje u cilindar na kosi i otvara ga.
 
А ставиш разделник што иде уместо оне мале плоче на десној страни испод седишта па да деулје само на прикључак а полуге мирују
 
Kao sto rece kolega Dejan, obicni razvodnik i dizes. Doduse, kod mene je MF ali isti je princip. Rodjak kada posudi moju kosu sa fergom (nema ventil), preklopi rucno i lancom se zakljuca u transportni.
0fa58e6ee28e0e503050a6c8fc1af8b6.jpg


Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
А ставиш разделник што иде уместо оне мале плоче на десној страни испод седишта па да деулје само на прикључак а полуге мирују
@hazzee i @dejan_americ jeste li nekada videli kako to funkcionise u praksi na 539 koji ima jednu pumpu za hidraulik i ulje pocinje da gura gore u otvore na poklopcu tek kada su poluge u krajnje gornjem polozaju?
 
Nemam iskustva sa fergom, jednu pumpu imam na MF, kulise i ventile sam koristio od IMT 560. Imas i opciju blok ventila na crijevo kose, takav princip komsija ima na 542 i preklopnoj bubnjari.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
@hazzee i @dejan_americ jeste li nekada videli kako to funkcionise u praksi na 539 koji ima jednu pumpu za hidraulik i ulje pocinje da gura gore u otvore na poklopcu tek kada su poluge u krajnje gornjem polozaju?
Без овог разделника ради тако да прво подигне полуге па тек после иде у прикључак а са њим ти одређујеш путању уља,полуге стоје где и јесу а уље одмах иде у прикључак.Ја сам га уградио због берача али смисао је исти.
 
Nazad
Vrh