Traktorske kose

Moja Poljakinja je kupljena 2008 god i teska je 365 kg,tako pise na plocici!
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko je Poljakinja teska, ali 400 kg nije sigurno, jer je Sip tezak 392kg.Mislim na 165-ce.
 
Car123 :
Za fergu i brdovite krajeve samo 135 cm zahvat ako ne zelis da patis sebe i traktor.
11 godina sam koristio ovu kombinaciju i pokosio hektara i hektara, da je ravnica mogla bi 165- ica ali za brdo jok.
 
Ja sam je probao sa 539, moze ali nije to to. 549 bolje ide i ne skace toliko. E kad sam je probao sa Rakovicom 65 onda sam video kako se zapravo kosi. Narocito ako parcela nije ravna.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Rasa 91

Kod mene isto sa poljskom kosom 165

Ranije je Imt 539, sa tegom od rakovice napred, radio ok skoro svugde.
Kada je nagib bio veci Imr 65 je kacena i ne oseca je.
Da bi od 2013 od kada smo kupili Imt 549 dv bila za njega vencana !
 
Nasao sam jednu rotacionu kosu, polovnu, cerada, limovi, lezajevi, znaci sve tip top... jedino tanjiri krivi pa me zanima ko se razumije da li ona moze da dobro radi sa tim tanjirima i koliko dugo, kao i cijena zamjene tanjira? Inace potinger je.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
80b8e277375f6cff8cd1ba64ec23eeb5.jpg

Evo slike tanjira

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Moj savjet je begaj od toga.Diskove nove ces tesko naci, a ako ih i nadjes bice skuplji od cijele kose.Misljenja sam da to ne moze tako raditi, bar ne dugo, zbog axijalnog debalansa.
 
Cijena Kosa je 500e, 180cm... Nije skupa ali kad je takva stvar za diskovima necu uzimati...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Kod rotacionih kosačica je jako bitno ne menjati obrtaje kad se uključi tj ne smanjivati i povećavati gas na traktoru,jer tu stradaju kajle i zubčanici.Ja kad kosim sa poljakinjom i ranije sa Sipom na nekih 1400-1500 obrtaja motora i ne smanjujem dok ne pokosim parcelu kod mene je Poljakinja od 2010 ni jedan kvar nisam imao osim menjajna noževa kosi godišnje oko 5-8 kj u košnji nije to nešto puno ali dobro se pokazala.
 
Kod rotacionih kosačica je jako bitno ne menjati obrtaje kad se uključi tj ne smanjivati i povećavati gas na traktoru,jer tu stradaju kajle i zubčanici.Ja kad kosim sa poljakinjom i ranije sa Sipom na nekih 1400-1500 obrtaja motora i ne smanjujem dok ne pokosim parcelu kod mene je Poljakinja od 2010 ni jedan kvar nisam imao osim menjajna noževa kosi godišnje oko 5-8 kj u košnji nije to nešto puno ali dobro se pokazala.

Ovo važi ako imaš samo običan kardan (da nema sklopku,koja i služi da neutralizuje udare )
 
I ja planiram da uzmem poljakinju, neki je hvale neki kude a meni za jutro deteline ima da traje,novo je novo a i bice valjda povracaj tako da nije skupa.
 
I ja razmisljam o novoj poljakinji ali cuo sam da znaju stradati sajbe jer baca kamencice i svasta na traktor...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Dobije se uz novu kosilicu i cerada koja se namontira i nema problema s kamenjem. Sajbe se razbiju onima koji ili skinu ceradu ili koji ju ne zamjene ili ne pokrpaju kad se podere.
 
Poljakinju sa ciradom kao zaštitom ne uzimajte jer je ram koji nosi ciradu napravljen od čačkalica za zube i redovno se raspada,lomi i puca.Poljakinja koja ima metalnu zaštitu nema tih problema.
 
Koliko para-toliko i muzike. Malo se lakse tera i durat ce cerada jako jako dugo kao i njezin ram. Ako imate neke vece povrsine za kositi i jos vozite sto se brze mozete ne bi li ustedjeli al svi znamo da "tko ustedi na mostu na cupriji placa", za to nije poljska kosilica. Za velike povrsine i voznju "kao da je tudja" idu puno kvalitetniji i skuplji strojevi.

I ta cerada s tim klimavim ramom je opet bolja nego nikakva zastita oko kosilice...
 
Nazad
Vrh