Traktorske kose

Noz mora imati ivicu i cosak pohotovo za druge trave jer su one ljuce pa ih kosa teze odsijeca. U prvu stavljam stare nozeve od prosle godine a za drugu stavljam nove ali naravno ostrim ih jer ih medje dosta uniste
 
Gde mogu da kupim novu ili polovnu malu remenicu ( gonjenu) za imt rotacionu kosu sa 4 diska. Gde god sam zvao nigde nema.
 
Drustvo, imam u planu zameniti moju rotacionu sa dva diska Pz zweegers 1.65 za Pottinger cat economy 170, takodje dva diska. Na moju i nemam neku posebnu zamerku osim sto je jaaako bucna, mada i ferga je prilicno tesko nosi. Nisam siguran za razliku u tezini izmedju ove dve kose, takodje na cijoj je strani kvalitet. Pottinger bih prvo probao pre nego sto donesem odluku. Sta mislite, da li menjati?
 
Evo i ja da se ohvalim :osmeh:. Kupio tata rotacionu Poljakinju 165cm. Sa kardanom izasla oko 120.000 dnara i dobili povracaj od drzave oko 47.000 dinara. Nemam puno trave za kosenje ali mi dojadilo da moljakam ljude da pokose ledine a oni kojima dam njivu da kose pokose lepu travu a ono losije ostave. Naravno moze da bude i po koja usluga da se uradi. Nije na odmet:ppozdrav:.
 
Hvala kolega. Tako nekako. Pa IMT i SIP rotacione kostaju malo manje i to polovne. Bice slika kad dodje u avlije :osmeh:. A tata uhvatio zadnji dan vazena subvencija. Bili su lepi podsticaji. Mnogi su kupili masine. Samo ne znam da li ce biti i sledece godine.
 
Cestitam na kupovini,ja sam je kupio 2008 god isto sam imao lep povracaj,za te pare polovna dobra nema,a novo je novo ipak,ja nisam imao nikakvih problema do sad,a kosim oko 20ha godisnje!
 
Pozdrav svima ! Koristim na IMT 539 bočnu kosu, vrijeme ju je pregazilo pa stalno zeza kad god odem u njivu. Pa planiram kupovinu rotacione kose, našao sam poljakinju novu 165cm za 1000e, teška 320kg. E sad kako će IMT 539 da se nosi sa tom kosom, da li je cijena realna i kvalitet tih kosa ? Pa ako neko ima neki odgovor ili savjet da mi pomogne, slabo se razumijem u rotacione jer je nisam nikada koristio.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Pisano je vec puno puta..cena opravdava kvalitet..rade ljudi godinama bez problema..165 ti je za 539 teska za transport,hoce da mu dize prednji kraj,resava se sa tegom napred..kupuj i ne zali..
 
U total trejdu turska 3800KM tako nesto je komsija platio prosle godine. Dobio kardan sa jednosmijernom spojnicom uz nju. Dosta kvalitetnija od poljakinje. Zavisi koliko ces radit sa njom. Ako je za tvoje potrebe moze poljakinja glat. Ako dosta usluga radis onda ipak idi na kvalitetniju varijantu.
 
Skoro pa bukvalno.Imam je.Izrađena je od flis papira i lima za tepsije.Jedino je jeftina za održavanje a kupovina mačka u džaku.U garantnom roku menjani ležajevi na kućištima tanjira a pokosila 30 k.j...Nužno zlo.
 
E pa ta poljakinja je mozda iz kine :) Mi smo nasu novu kupili 2014-e ,znaci kosi 3 sezone sve i svasta,nasih 10-12 ha i par ha usluga. Hvala bogu samo nozici i teraj dalje. Ima ih par u selu i niko se ne zali.
 
Ja godišnje gosim oko 15ha... vjerovatno ću uzeti poljakinju i tegove na 539 staviti, imam dosta jači i teži traktor ali bih volio sa 539 raditi te lakše poslove jer je dostaaa okretniji od većih traktora i malo troši.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Ja godišnje gosim oko 15ha... vjerovatno ću uzeti poljakinju i tegove na 539 staviti, imam dosta jači i teži traktor ali bih volio sa 539 raditi te lakše poslove jer je dostaaa okretniji od većih traktora i malo troši.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
Ni ja ne kosim više od toga,za kvalitet za sad nemogu ništa da kažem jer je kratko vreme,a što se težine tiče oseća je 539 itekako,pogotovo ne prelasku preko sklada,diže mu nos ako nema teg,ja sam napravio nosač i teg od nekih 65kg je dovoljan.

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh