Traktorske kose

Čitam par prethodnih postova i vidim da jedni hvale kuhn, a jedan kolega koji je bio u radu sa obe hvali vicon. U planu je da se za sledeću sezonu uzme jedna od te dve sa 6, eventualno sa 5 diskova (ako ispadne neka u baš dobrom stanju), pošto ima dosta vremena do tada i mogu lagano da razgledam, zanima me koja je stvarno bolja, pa da joj posvetimo malo više pažnje?

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Skakvim mastima podmazujete kose koristim ininu litijevu mast ali džaba topi se u kanti a iz kose odmah iscuri.
 
Pravo da ti kazem nisam ni provjerio imal ista u reduktoru, dobro ai me napomeno a ja stavim totmast i ulje sto gusce

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Ja svako malo provjeravam a na mazalica svaku parcelu podmazujem griju se ti strojevi.
Sad samo moram mast uzet kakvu bolju ,inače je za reduktore dobar hipenol 140 gust je neki dan sam kupio, ionako samo po toplom rade ti strojevi.
 
Koja je razlika izmedju poljakinja Z042 i Z001 ? Izvinjavam se ako je vec pisano o tome, tema ima 120 stranica a ja ne bas toliko vremena.
 
Čitam par prethodnih postova i vidim da jedni hvale kuhn, a jedan kolega koji je bio u radu sa obe hvali vicon. U planu je da se za sledeću sezonu uzme jedna od te dve sa 6, eventualno sa 5 diskova (ako ispadne neka u baš dobrom stanju), pošto ima dosta vremena do tada i mogu lagano da razgledam, zanima me koja je stvarno bolja, pa da joj posvetimo malo više pažnje?

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока

pozdrav ja imam vicon 6 diskova i dobra je kosa radi odlicno a kolega kuhn 4 diska isto dobro radi znaci obe su odlicne kose i nisu teske za terati sve zavisi o stanju kose ali kod mene je problem za dijelove za kuhn ima ali za vicon u mom kraju nema
 
jesu kaisevi naspanovani,kaisevi se okrecu kako treba,meni lici da je glavna osovina otisla,dao sam mu veceras moju da zavrsi kosenje,a sutra ce da rastura njegovu!
 
Jel imao neko problem sa imt rotacionom kosom da pravi vibracije i na manjim obrtajima kad radi traktor ona kao da hvata zalet, ali vibracije su sve vece.
Kad sam je uzeo remontovao sam je celu nista se ne cuje da lupa ili da krci, ali ce se raspadne.
Hvala
 
Skini ih i na stolnu brusilicu a ako nemas na obicnu rucnu sa plocom za brusenje i popravi ostricu nemoj pretjerivat sa pritiskanjem prilikom ostrenja da ne hi spalio nozeve
 
Nazad
Vrh