Traktorske kose

Znamo da su pare uvek problem i ograničenje.

A da li iko stavlja u kalkulaciju i trošak svog vremena?

Čitam stalno tu kako je stočarstvo ropstvo, pa nema sveca itd.

A hiljade bačenih sati koji se unište sa korištenjem neadekvatnog (premalog itd.) alata niko ne računa?

Što ne koste ručnim kosama?
Ne troše naftu, ulje itd., trebaš samo kamen za oštrenje i vodu.
 
Ja sam za moju SIP-195 dao 600E i moju 135-u Lifam( cenili smo je 300)-što je oko 900E.Za te pare možeš skoro kupiti novu poljakinju ali je SIP ipak marka.
Termometalove su slične Sipu ali su i one skupe
 
Najbolje je kupiti novu rotacionu kosačicu jer je polovna mačka u džaku.Kvalitetna kosačica košta dosta a isto tako vredi i opravdava sebe.Poljakinja je kako koga potrefi.Neko će nagrabusiti sa novom(kao ja na primer)a nekoga će služiti bez ikakvih problema.
 
Ja sam dva puta kupio novu Sipovu jednom 135 jednom 165. Obje kod mene poderale donje tanjire, 135 prodo tetku i on radi evo par sezona bez kvarova, moja 165 isto poderala donje tanjire , povarena idemo dalje. Po meni ima finih uvoznih kosacica ali se i one moraju platiti lijepo. Imam zelju kupit one deutz fahr kosacice cine mi se dosta jake. Ako imas pare kupi novu miran si do kraja zivota ako ne onda polovnu pa sta bog dadne
 
Ja sam dva puta kupio novu Sipovu jednom 135 jednom 165. Obje kod mene poderale donje tanjire, 135 prodo tetku i on radi evo par sezona bez kvarova, moja 165 isto poderala donje tanjire , povarena idemo dalje. Po meni ima finih uvoznih kosacica ali se i one moraju platiti lijepo. Imam zelju kupit one deutz fahr kosacice cine mi se dosta jake. Ako imas pare kupi novu miran si do kraja zivota ako ne onda polovnu pa sta bog dadne

Donji tanjiri su oko 100E i miran si jedno vreme.Kod svih kosačica se trcaju donji tanjiri.
Za jednu SIP-ovu možeš kupiti skoro 2,5 Poljakinje.To sve govori.
 
Kod nas u bosni 130 e jedan a ja sam uzeo lim 3 mm za 35e i napravio kalup na donji, razbusio mjesta gdje su ona tri sarafa i povario ga po ivici i ide :D

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Kod mene na D.F kosačici donji tanjiri su imali pod tanjire.Lepo zamišljeno jer čuva gornje tanjire ali kada su se pojeli par puta je ubacivan drugi lim i vareno ali jako kratkog veka.Onda sam rešio da kupim nove pod tanjire.Niko kod nas ih nije imao niti je hteo da pravi po uzorku pa smo se okrenuli originalnim delovima ali komad beše 385 eura na kućnu adresu pa je dodato još malo i kupljena nova Poljska.
 
Да ли је неко скоро купио косачицу,занима ме каква је процедура што се тиче папирологије за повраћај средстава,и да ли осим регистрованог домаћинства постоје још неки услови који морају да се испуне?
 
Kako se na SIP-u skida osovina.Konusni zupčanici su ispravni ali noževi se sudaraju pa moram 3-i disk da pomerim.Ne znam šta se desilo.Na Lifamu su bila kućišta iz dva dela pa se lako skidala osovina.Ovde mi je poprilično nejasno.
 
Na sip 165 se osovina izvlaci na onu rupu gde ima onaj cep sa strane...davno sam menjao zupcanike pa se bas ne secam sta i kako treba da se skida ali znam da idi na rupu sa strane.
 
To vidim ali kako se prvo skine taj ležaj jer koliko vidim kućišta su fiksirana.Ne vidim kojom tehnikom bi se skinuo.
 
Kako se na SIP-u skida osovina.Konusni zupčanici su ispravni ali noževi se sudaraju pa moram 3-i disk da pomerim.Ne znam šta se desilo.Na Lifamu su bila kućišta iz dva dela pa se lako skidala osovina.Ovde mi je poprilično nejasno.

Zorane ja sam cesku 165 zahvat remontovao kompletno. Ne znam da li je isti princip i na Sip-u. I ne razumem kojiu osovinu zelis da izvatis,Vodoravnu ili jednu od one dve sto stoje uspravno?
 
Pogonsku,na kojoj se nalaze tanjirasti zupčanici da bih došao do vertikalnih osovina da naštelujem da se noževi ne sudaraju.
 
Eee ovako onda,imate dva cepa jedan na kraju tog vodoravnog kucista gde je osovina i jedan na pocetku. Prednji deo kosacice,sve osim tanjira i tog vodoravnog kucista gde je osovina moze da se podigne gore da bi ste dobili prostor na prednjem cepu kucista. Ili ako vas ne mrzi imate sa svake strane po 2 srafa mislim za 24 kljuc gde mozete da odvojite kosicicu na pola. E sada osovina,pozadi ima matica sa osiguravajucom platnom i lezaj,kad to odpustite poterajte osovinu ka napred jedno 5-10 cm da bi ste izvadili uskocni prsten kod prvog konusnog tanjirastog zupcanika kad njega izvadite poterajte osovinu jos napred da skinete konusno tanjirasti zupcanik koji pogoni zadnji disk.Onda bi trebalo da je osovina rasterecenja i lagano izbijanje osovinu ka nazad i mora da izadje.
 
Odakle je teraš napolje-sa zadnjeg ili prednjeg dela.Moja je sa 3 diska pa imam 2 osovine ali mi je važno da skinem baš ovu o kojoj ti pišeš jer manja dobro stoji
 
Mora od prednjeg dela ka zadnjim,jer je prednji kraj osovine tanji i ne moze proci kroz lezaj koji se nalazi iza (prvog) pogonskog konusnog zupcanika. Ali da bi terali osovinu napolje na zadnji kraj,morate je poterati 5 cm napred radi uskocnog prstena koji se nalazi na pocetku prednjeg dela osovne.
 
Nije seger ali je slicno tome. Ovo je od neke vrste celicne zice istog oblika(okrugao) kao seger ali bez onih usica za seger klesta. On udje zajedno sa osovinom u taj prvi konuso tanjirasti zupcanik.
 
Nazad
Vrh