Traktorske kose

Al pazite ovo ako zalomite usrali ste motku al nacisto.
@landini rotacionu prvu smo nabavili sigurno prije 13 14 godina i i jedna i druga su se se isto skidale, a ako se imbusi istrose sjekac i polako u krug ide i tako (zadnje skidanje se nije dao jedan saraf :)
 
Zato ti treba malo bolja burgija, fi6 ili fi8, ne treba veća. Sa ovim možeš da izvadiš i zalomljene vijke. Jednom kupiš ekstra dobru burgiju za desetak evra i miran si.
Alat za vadjenje srafova koji su zalomljeni ili proklizali. Taj alat moze da odvrne srafove samo koji nisu momacki stegnuti. Ja sam kupio i probao. NIje problem probusiti sraf koliko je problem da ti alat nepukne u rupi. Otkine se ko sraf i onda je problem zabusiti. Recimo ti otkines sraf 12 mm zabusis ga 6 ili 8mm ide u kontra smeru puca alat ko ledenica. Nista bez grejanja. To je moje iskustvo ...
 
Poslednja izmena:
Tako oštećen imbus se najlakše vadi ovim alatom za vadjenje zalomljenih vijaka, nisu uopšte skupi.

LEVE-BURGIJE-izvrtaci-set_slika_O_836799.jpg


Uzmeš dobru bugiju i malo zabušiš kroz otvor gdje bi došao imbus ključ, ubaciš ovu alatku i odvrneš ga bez ikakvih problema, posle kupiš nove imbus vijke i staviš ih i riješena stvar.
Ja sam ove odvijace dobio u Holandiji kao poklon na izlasku iz prodavnice alata
 
Ja sam prosle godine kupio GS Superior 394 noviji tip polovnu, u odlicnom stanju 1150e. Kosacica kosi kao luda, nema da stane bez obzira šta kosi i na uslove kosenja.
Imt 539 je nosi i ne oseća.
Dubravina je rađena po liceneci GS Superior stariji tip i dobra je, hoće malo da nahvata blato ali ne staje.
 
Kod nas nema ta je firma inače u banani.
Razlika je i kvaliteti i u kosama nemaju iste zube i tako.
Imao sam gramip običnu ošla u željezo što se tiče njih nikad više u moj dvor.
Ko kupuje bolje neka da malo više pa gaspardo uzme.
 
Nazad
Vrh