Traktorske kose

Ja sam pre remonta uradio za tri godine nesto oko 200 hektara,a koliko je pre mene uradila ne znam. Posle remonta prosle godine i ove godine oko 50 hektara pokoseno,ni zagrejala se nije posteno. Govorim o kunovoj sa 4 diska. Imam dve. Jednu bih prodao,jer sam nabavio sa 6 diskova da ubrzam proces rada,ali bi prodao losiju spoljnjeg stanja jer ovu remontovanu koristi moj deda po potrebi,pa da ja ne bih razmisljao da l bi mogao da kosi ili ne. Kosio sam sto niko nije hteo,zagrtana kukuruzista,dzombava strnista i kojesta jos druge lepe trave i deteline,doduse za malo vise para. :osmeh:
 
nzm sta da radim u velikoj sam dilemi . mnogo para treba da ulozim da bi moju doveo u red . a za 10ak dana treba da kosim 3 travu a ja nemam cime a da placam to mi se jos gore ne isplati .
 
Trazi kunovu kosu sa 5 diskova. Moja preporuka. Ako nesto nije jasno javi se na P.P. Mocice rajka da radi opusteno s njom. Ja sa 6 diskova zahvata 240 cm radim sa 70 ks,a jedno vreme je terao 558 bez problema.
 
Kolege moze li mi neko reci koja je dimenzija remena za kosilicu "Poljakinju" Z 042 165 cm ?
 
Sjećam se da mi je neko pričao da je taj kaiš problem, dug je valjda preko 6m i jako je skup te se teško nalazi. Ne znam cifre jer je to bilo davno ali sjećam se tih detalja.
 
Da li ima nekog iz Stare Pazove,da zna nekog ko je radio u Lifamu.Treba mi donji disk na kosačici 135 zahvat.Ne mogu da ocenim po čijoj su licenci radili.Ne bih samo znog diska da bacim dosta dobru kosačicu.

- - - - - - - - - -

/www.youtube.com/watch?v=Dv6QbkuPjdI
 
Trebalo bi da je licenca PZ.


KPF735615_1.jpg
 
Razmišljam o kupovini kosačice za svoje potrebe, imam IMT 539 i kosio bih 3 ha godišlje i do sad nisam imao ni koristio traktorsku kosu. Ovde se piše većinom o roto kosačicama, prvo sam razmišljao o nekoj sa 4 diska ali iskreno me plaši stanje zupčanika, ležaja, osovina na polovnoj kosi, par drugara mi savetuje da kupim duplex kosu i da se dobro pokazala, pa me zanima šta mislite o ovakvoj kosi,konkretno baš ovakav model koji je na slikama, kakva su iskustva vaša sa njom i koliko se kreću cene za njih ....
Hvala
kosacica-duplex-2.png


kosacica-duplex.png
 
Slazem se sa Pankin.Bolje uzeti gaspardo ili Gramip.Imam gramip od 2009,jos kosu nisam ostrio,a godisnje kosim oko 4ha.
Ima komsija tu imt,lepo ona kosi,ali trazi posle svakih 1 do 2ha da se ostri.
 
Promenuo kosačicu. Za Lifamovu 135 uzeo SIP-ovu 195 sa 3 diska.
Ne znam da li izbor dobar.
Vidim da na reduktoru ima mazalica-ne znam da li ide i ulje ili samo mast
Ima li neko da je radio sa ovakvom kosačicom
 
Biće.Sa zetorom 5911

- - - - - - - - - -

[TABLE="class: fileInfo"]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #119EFF"]
[TD="class: fileName"]IMG_20151009_180835.jpg[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Nazad
Vrh