Traktorske kose

r2rcsj.jpg
da li neko zna koliko koštaju ovakve kosačice
 
ja sam imao takvu kosacicu i prodao sam je za 200e, inace se moze naci u palanci 15og cena im je oko 300e

to je oltova zadnja kosacica inace pravi pakao :zli: :zli: :zli:, bezi od nje sto dalje, ja sam je imao i na kraju sam poslusao onu narodnu - prodaj sto ti najmilije i nemoj vise da se mucis kad vec imas sta da prodas - i kupio sam poljsku rotacionu sa dva dobosa 165
 
a kada naidjes na krticnjak, onda moras da iskljucis kardan, podignes, vratis u nazad, da sidjes, da ocistis rukama lepo gde je nabilo, da se popnes krenes, preskocis, ukljucis kardan i nastavis do sledeceg krticnjaka ili mravinjaka, pa

opet polako celu tu operaciju ponovis, ja sam jednom 40 ari kosio cetiri i po sata, bio sam krticnjak i mravinjak, a trava visoka pa ne vidis gde su, nego samo vidis ne kosi, ostaje

a treba i da imas jednu kosu u rezervi i nitne i podloske, pa siljke, pa i one uske sto drze kosu hoce da puknu, ma pakao kad ti kazem

jos kad ostane neki spic, hoce da nabija na vrh kose, pa opet moras da sidjes da cistis

ne kupuj to makar kosio rucno
 
Eh momci imam PZ 165 rotacionu bubnjastu dva bubnja(diska),a u ponudi imam neku koju nisam vidio diskastu uvežena iz švedske u dobrom stanju ali mi rekoše da je u donjem kućištu remen nisu zupčanici pa me to malo zbunjuje,da li je to moguće i kakva je to kosa zahvat je 185 ove a cijena je 500€ polovna.Nalazim se u mjestu gdje je teren poprilično neravan,naget a imam zetora 4718,kažu da je ova diskasta lakša od bubnjaste..... :sta:
 
remenje u donjoj konzoli nisam sreo :sta: vidio sam diskastu sa 2 diska a pogon dole u konzoli je lanac , vrlo inteligentno rješenje , jeftina za održavanje do bola , čovjek mi za nju tražio 350e

u svakom slučaju ja sam kada sam se odlučivao za kupovinu probao obje i bez imalo dileme sam se odlučio za diskastu , jeste malo komplikovanija ali vrijedi truda


a prije toga sam imao bočnu OLTovu koju sam namontirao na vladimirca , iskreno da kažem bio sam zadovoljan sa njom ALI samo za lične potrebe , bila je u super stanju i radila je solidno
ali ja imam potrebe za uslužnom košnjom i tako da rotaciona mi pravi ::novac::
išao sam uslužno i sa ovom oltovom ali nije to to , poklonio sam je šuraku kada je on kupio vladimirca jer sam je i ja dobio za dž

opet kažem nekome za svoje manje potrebe može da zadovolji
 
Ja je imam i dan danas tu istu Oltovu,ali slabo sa njom kosim kad je veca trava onda treba dvoje da samnom idu jedan da odgrce a drugi da skida sa siljka velikoga i zuba do njega :zli: svako malo se nabije dodje mi da sam sebe :udri: ali gdje je dobro ravno i trava normalna ide lijepo.Snjom kosimo kad fali koja kosa kad smo u ekipi onda se zakaci pa ovaj sto snjom radi cijeli dan uskace i iskace iz traktora ako je trava veca.Inace 3 dana godisnje radi.najveci je problem s njom kositi slamu neznas od kud bi krenuo i kamo bi kosio i kako :udri: :udri: :udri: kako god okrenes nabija se pa napred pa nazad pa mlatni snjom od zemlju pa uletio kamencic slomio noz pa otpalo pero na siljku pa ajde kuci vari prenitavaj kosu jer se i zub oskrnuo ma cijela zajebancija.Ali sve skupa dobra je bila nije dala u selo dok se nije diskasta uzela a da sam skidao sve po kalendaru to jesam skoro svaki drugi dan.
 
miroslav94 je napisao(la):
r2rcsj.jpg
da li neko zna koliko koštaju ovakve kosačice
Daleko je lepa kuca!Upravu je @ cika Jova.I ja sam isto uradio kao i on.Moju staru sam prodao za 140 evra bez kardana i kupio Poljakinju i jos ocekujem povracaj 40%.Me bezi,samo kad se setim....sa njom sigurno ne bih ni pomislio da idem da kosim u 16h na 6.5jutara na oko 8km od kuce. ::namigivanje::
 
jeste, al zato pocnes sa njom da kosis oko 13h i oko 15:30 vec si zavrsio ::namigivanje::
, jer pocinje da otpusta trava i dalje kosenje bi bio cist mazohizam :udri: :zli:
 
savoris je napisao(la):
remenje u donjoj konzoli nisam sreo :sta: vidio sam diskastu sa 2 diska a pogon dole u konzoli je lanac , vrlo inteligentno rješenje , jeftina za održavanje do bola , čovjek mi za nju tražio 350e

u svakom slučaju ja sam kada sam se odlučivao za kupovinu probao obje i bez imalo dileme sam se odlučio za diskastu , jeste malo komplikovanija ali vrijedi truda


a prije toga sam imao bočnu OLTovu koju sam namontirao na vladimirca , iskreno da kažem bio sam zadovoljan sa njom ALI samo za lične potrebe , bila je u super stanju i radila je solidno
ali ja imam potrebe za uslužnom košnjom i tako da rotaciona mi pravi ::novac::
išao sam uslužno i sa ovom oltovom ali nije to to , poklonio sam je šuraku kada je on kupio vladimirca jer sam je i ja dobio za dž

opet kažem nekome za svoje manje potrebe može da zadovolji


i mene zbunjuje remenje u donjoj konzoli,i ima remenje koje vertikalno stoji,ustvari po jedan remen,kažu jedan dole i jedan ovaj vertikalni pa onda kardan,remenice jedna manja druga veća zbog broja obrtaja i kosilica diskasta koju mi nude ima 5 diskova.....razmišljam da bi bilo dobro probati je na licu mjesta ali mi problem što je jako daleko od mene,ne znam šta da radim :sta:
 
Kani se remenja sa zupcanicima pizdarija a ne remenje,jos kako je kvalitetno pa ces ako vise radis 3 puta mijesecno ga mijenjati i cupati kose sa glave a svakoga svetca ces se sijetiti pa makar pop slusao te :haha: :haha: :haha:.To je moje iskustvo sa remenjem.Oltova kosa je odlicna kad nekoga slusas tko nije probao nista drugo i kod nas ljudim za 10 krava sa njom i nakose ali bolje svetce od popa poznaju jer ih stalno spominju osim tko ima dvije-tri krave pa polako a sve uz kucu.Meni je i ova prespora razmisljam o necemu boljem sto je prilagodjeno terenu mome i finansiji.
 
encho,ja mislim da prenos preko remenja nije dobar,znaš kakav je kvalitet remenja,pa će proklizavati.Kod mene za prenos služe tanjirasti zupčanici i ona mora da se okreće.To je moje mišljenje,nisam video kosačicu pa ti reši kako misliš da je najbolje
 
Sve je to netko proračunao, kod mene je prijenos u kosi s zupčanicima, a od pogonske osovine s kriketom do reduktora s remenom. Remenje je staro bar 8 godina, 4 ili 5 komada, ima španer s oprugom, nikad nije proklizalo, ako i dođe gusto prvo zaguši motor pa proklizi lamela kvačila na traktoru. Istina da treba i jači traktor, ali radili s čim smo imali, budemo vidjeli sad kako će ići.

Osobno nikad takvo nebih uzeo, ali i ovi što spale remenje, hm, za traktor određene snage ide i kosa određenog zahvata. Lako je mom kumu spalit remenj na bubanj kosi zahvata 185 kad kosi s IMT-om 577 koji nepita u kojoj je brzini samo urla i ode a kosa se puši..
 
U pravu si Petre ja kad sam sa Ursusom 360 kosio i svojom diskastom nekakvu graoricu koja je kao vuna sva 4 remena sam spalio na njoj jednostavno se zapalilo iako je naspanato a i ima spaner koji sam doteze zato snjim izbijegavam kositi osim kad bas moram baru trava tvrdja od celicne zice ili neku graoricu ali radje se sa 335 promucim nego strgam remenje i kosu.Kad je dijetelina u pitanju onda 335 manje-vise drugom sve to nosi zavisno od terena.
 
Ok momci ovim vašim odgovorima ste mi pomogli da ne kupujem ovu sa remenjem,neka stoji još uvijek pz kod mene,i meni se više svidja ona sa tanjirastim zupčanicima u konzoli,onome čini mi se nema smrti,gledao sam jednu rastavljenu......Hvala vam :ppozdrav:
 
A kazi te mi ,posto planiram da posejem jedno dva jutra lucerke a da kosim jedno 2 jutra pored toga ,planiram da kupim jednu kosacicu teren je ravan , pa dali da kupim klasicnu kosacicu ali neznam kakvu
i dali radi posao
 
Nazad
Vrh