Traktorske kose

Ako uzimas poljsku potrudi se da bude 1.65m jer kod 1.35m ume da gusi ako je bas jaka masa zbog malog prostora izmedju bubnjeva. Mada ako vec radis u brdu moja preporuka ti je da gledas neku sa bocnim sklapanjem, zbog transporta. Svaka sa dva diska je teska za transport za mali traktor, jer pravi vagu, ali opet zavisi koliko imas za kosenje godisnje.
 
Poljska kosa ima 365kg, ali nije u tome stvar, vec predstavlja problem njena duzina u transportu. Isto vazi za Sip.
 
Uglavnom je brdovit teren. Selo je na obroncima Stare Planine, tj prvo kada se krene od Knjazevca ka S.P.
Nasao sam ovamo u blizini IMT 627.794 dupleks za 600e u odlicnom stanju. E sad ne znam kako ona kosi i da li glavi. Ili je bolje da nadjem neku sa diskovima. Ne razumem se u traktorske kose, do sada sam samo kosio sa IMT-506. Tako da je po mom misljenju bilo koja traktorska kosa veliko rasterecenje za mene a i dosta bi ustedeo na vremenu. Ako nije problem da mi neko preporuci tacno neki tip kose, pa bih na snovu toga imao neku predstavu sta da trazim?

Da nađeš gaspardo ili superiror talijanke dupli nož 2 metra možeš tjerat.
I pičiš drugom brzom 539 ju neće osjetiti nikad bolje košnje.
 
165 ima 365kg,a ova 135 je verovatno laksa,ali upravu si hoce da gusi jedino da skine ceradu

Nisam siguran da ce mu skidanje cirade pomoci da manje gusi, ali makar ce lakse videti kada se nagomila trava pa ce blagovremeno i odreagovati pre nego sto krene da namotava oko bubnjeva, Mada nisam pristalica uklanjanja zastitnih ramova i cirada sa roto kose, pogotovo ako radi s njom traktor bez kabine. To je napravljeno sa razlogom.
 
Nisam siguran da ce mu skidanje cirade pomoci da manje gusi, ali makar ce lakse videti kada se nagomila trava pa ce blagovremeno i odreagovati pre nego sto krene da namotava oko bubnjeva, Mada nisam pristalica uklanjanja zastitnih ramova i cirada sa roto kose, pogotovo ako radi s njom traktor bez kabine. To je napravljeno sa razlogom.

A to sto se tice gusenja kada kosim. Da li bi manje gusila ako idem sporije, Ili to nema veze sa tim? Da li je bolje da kosa ima vise diskova da bi radila bolje? Verovatno da.
 
A to sto se tice gusenja kada kosim. Da li bi manje gusila ako idem sporije, Ili to nema veze sa tim? Da li je bolje da kosa ima vise diskova da bi radila bolje? Verovatno da.

Mogu ti reci samo za kose sa dva diska jer sa njima imam dosta iskustva. Da bi manje gusila moras ici brze, jer se na taj nacin pokosena masa ne zadrzava ispred bubnjeva vec prolazi izmedju tako da nema zagusenja. Ako i pri tome zagusuje onda je jedino resenje da ne hvatas kosom ceo zahvat. Time ces smanjiti kolicinu mase koja prolazi izmedju bubnjeva.
 
Drugovi,interesuje me vase misljenje i iskustva sa kuhn kosacicom sa 6 diskova 2,4m sirine nasao sam povoljno i u dobrom stanju pa me interesuje da li valjaju te kosacice prednosti i mane iste. Kazu u mom ataru da su bolje sa 4 i 5 da ova sa 6 diskova lose prati teren itd..
 
E kod mene nema cirade ni peraja za odgrtanje, samo one ,,kante'' na prvom i zadnjem disku. Ona peraja samo smetaju, bezveze skupljaju otkos da se sporije susi, a ceradu je lepo imati mada ja do sada nisam imao nikakvih problema a kosio sam sve i svašta.
 
Nazad
Vrh