Traktorske kose

Oni su izvozili još u 60-im. Njihov RUR 80 je bio prisutan u mnogim zapadnim poljoprivredama.
images
 
Imam Sip Roto 170D vec nekih 10-ak godina. Pokosim oko 4ha godišnje s njom. Za sad je dobro, nisam imao nikakvih problema.
Razočarao sam se, kad sam pročitao, da u koritu nema ulje, već da se podmazuje samo preko 4 mazalice smještene ispod poklopaca diskova.
U uputstvu piše da se podmazuje svakih 100 sati. Ja obično podmažem jednom godišnje ali ne veliku količinu (po uputstvu 5g masti u svaku mazalicu).
Da li neko zna, da li ova mast, koja se ubaci kroz mazalicu, služi samo za ležajeve diskova ili kroz neke kanale izađe i na zube zupčanika koji leže u koritu?
Nije mi jasno kako zupčanici mogu raditi tako nasuvo. Kosa ima specifican zvuk kad se zaleti, nekako zvoni.
Da li je to tako i kod ostalih koji imaju ovu kosu?
 
Poslednja izmena:
Nezz ali meni se čini da je to dugo 100 sati da podmazuješ.
Ja strižnu svakih dva sata rada podmažem.
I to s crvenom.masti fuchs renolite.bfx.
 
Ja opet striznu koja ima svega 3 mazalice mazem jednom u sezoni a pokosi godisnje oko 30ha
Nezz ali meni se čini da je to dugo 100 sati da podmazuješ.
Ja strižnu svakih dva sata rada podmažem.
I to s crvenom.masti fuchs renolite.bfx.

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
a nezz ja sprašim skoro 5 kila te masti na balirku i kosu.
I nije mi žao trošak 50 eura .
Ali za sada 5 sezona bez popravka.
 
Pa I balirku namazem na 2-3000bala

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Naj kraci interval za podmazivanje na svim masinama je 10h
Sta treba po tebi da podmazujem na 3 radna sata?


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja masine koje imaju dosta mazalica i lanaca, kombajn, presa, berac svako jutro komplet podmazujem...
 
Svaki dan izmedju 2.2-3ha berem. Lance mazem uljem i 2-3 puta dnevno. Teska sam
ti ja “ picajzla” kad su masine u pitanju. Ja se drzim kako se ponasas prema masini tako ce i ona tebi. U Utorak vece uhvati me kisa u njivi sa kombajnom, u srijedu ujutru sam ga oprao kompletan...
 
Svaki dan izmedju 2.2-3ha berem. Lance mazem uljem i 2-3 puta dnevno. Teska sam
ti ja “ picajzla” kad su masine u pitanju. Ja se drzim kako se ponasas prema masini tako ce i ona tebi. U Utorak vece uhvati me kisa u njivi sa kombajnom, u srijedu ujutru sam ga oprao kompletan...
Eto vidim sve kad mi kazes da Lance mazes uljem, sve mi je jasno, kristalno jasno!
Ulje je smrt za Lance!!!!!!
Pogotovo da su uvek masni od ulja!!!


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Jasno ili ne, kod mene u kombajnu u kabini ima posuda u koju se sipa ulje da se podmazuje lanac na bubnju. Ujutru ga namazem sa masti i toku dana pustam ulje na njega.. :ppozdrav:
 
Jasno ili ne, kod mene u kombajnu u kabini ima posuda u koju se sipa ulje da se podmazuje lanac na bubnju. Ujutru ga namazem sa masti i toku dana pustam ulje na njega.. :ppozdrav:
Koje ulje se sipa?
I kojim upjem mazes berac?
Veruj da ja znam jel davno sam to imao na lexionu na lancu kipe

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
I mene na fakultetu učili da je smrt za sve lance koji rade u prljavštini da budu stalno masni. lance treba DOBRO namazati uljem za lance i potom OBRISATI krpom lanac iz vana da ne bude mastan. Nikome od nas nije bilo jasno zašto pa nam je profesor to fino objasnio u par jednostavnih rečenica pa smo vidjeli da ta priča i te kako drži vodu.

Meni se smiju dan danas u selu kad lance mažem LANCOL uljem za motorke. Kažu da bacam novce, da imam prerađenog motornog ulja koliko hoću a ja kupujem friško ulje da mažem lance. Ljudi su vazda bili biseri i velikoj većini ne vrijedi govoriti kako da rade jer "valjda oni naj bolje znaju".
 
Jedna dobra stvar za Lance je NAFTA 90%nafte 10%ulja
Doboljno je agresivno da OPERE lanac od prasine, a opet ga podmaze
I jako slabo lepi novu prasinu!!!
Preradjeno ulje je isklucivo za grejanje radionice!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh