Traktorske kose

Cemu sluzi onaj lanac sa kukom sto se dobije uz roacionu kosacicu (poljakinju)? Ne mogu nigde da nadjem upustvo pa da malo proucim.
Tomo taj lanac sluzi da se rastereti hidraulik,zakacis recimo u najnizu tacku ispod toplinka(nastelujes prvo lanac na koju ti visinu odgovara) i onda jednostavno spustis poluge a kosa ostaje da se drzi na lancu.Cale kad kosi Poljakinjom i imt 539 uvek je na taj nacin rastereti dok ja ne koristim taj lanac nikad a imam ga i na Kverneland rotacionoj koja je malo teza od Poljakinje i nikad problema.
 
Da li neko ima iskustva sa ovimTinaz rotacionim kosacima?Kazu kopija Sipa.E sad ja se dvoumim izmedju Tinaza i Poljakinje.Cene su priblizne ali treba i za kasnije imati u vidu rez delove.
 
Bolje kose nego obicne, ali ipak nije to to. U zadnje vreme sam u potrazi za kosom pa sam se svega nagledao i probao. Mslim da su bubnjare neprikosnovene sto se brijanja tice.
 
Uzeo sam jesenas poljakinju lisicki z-178, nisam dobio nikakvo upustvo za montazu zastitnih limova i cerade. Ima jedan L profil sa tri rupe nemam ideju gde on ide, ono ostalo sam zakljucio iz slika, pa ako neko zna nek podeli.
 
34ijvc2.jpg
[/IMG]
260vf2d.jpg
[/IMG]
Ovo je u pitanju
 
To ide na zadnji deo lima da ojaca lim koji stoji iza male remenice na kosi. Znaci paralelno sa bubnjevima.
 
Poz planiram da kupim poljsku 042 imam imt 542 znaci trebalo bi da je nosi e sad pitanje cujem da imaju neke turske pa neke turske-poljske a mene zanima poljska odkud sad to da ima turska poljska il je ova il je ona tako bi trebalo valjda da bude?
 
Ma to su na izgled 99% iste kose. Razlika je samo u limovima oko bubnja. Kod nas jedan radi sa poljakinjom 1,65m i 542 ili 549. Ide lepo samo treba paziti u transportu po losem terenu. Hoce malo da skakuce prednji kraj traktora.
 
Pa dobro polako nema zurbe!inace danas nasao na ubu 130 000 sa kardanom!cekam da mi banka odobri kredit pa idem da kupujem taman da kosim sa njom a ovu moju da dam na oglas!
 
Nazad
Vrh