Traktorske kose

Од кад имам Пољакињу покосио сам око 600-700 јутара детелине само сам мењао лежајеве на вертикалним осовинама и ништа више,још увек коси.Иначе ја кад косим ручним гасом одредим обртаје мотора и до завршетка кошења парцеле га не смањујем и гледам да је што мање подижем од земље док радим,јер мислим да стално одузимање гаса и додавање су смрт за сваку ротациону коачицу,осовине се брзо разлокају на кајлама и ето квара врло брзо....
 
Hvala svima na odgovorima ,Poljakinju sam pozajmljivao od druga i sto se mene tice meni bolje netreba a koliko sam upucen cenovno je najpovoljnija i jos ako ima i povracaja pa di ces bolje:ppozdrav:
 
Samo treba napomenuti da nova SIP kosta kao 2 poljakinje. Ja imam Sip 165G vec nekih 10 godina. Mijenjano: 2x lezaja na maloj remenici, vertikalna osovina, Lezajevima u soljama na oba tanjira. Tanjiri potroseni i izvareni sa 3 mm limom i tako kose evo 3 godine. Prednost sipa je po meni ja mislim kvalitet, i rasklapanje sa sjedista, ne mora se izlaziti. prednost poljakinje kupis jednu poderes kupis drugu za isto para a prvu imas za dijelove
 
Poljakinja i SIP je velika razlika!!!!
Od kbžvaliteta do tehničkih rešenja, onih gusanih truba od poljakinje imam 10 polomljenih
A Sip i termometal imaju čeličnu trubu!!
Tako i vertikalna osovina na sip nema šanse da pukne izgleda kao BASEBOL palica!!!!
Imao sam neku FELA WERK komunal
Bila je 205cm zahvat, 2 bubnja kosio sam sa 560
Problem mi je bio OGROMAN otkos zato je prodata!!!!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Kod mene je poljakinja z042 evo već 6 sezona..za sada samo nožiće menjao ..godišnje pokosi preko 25ha,u svim otkosima i travama.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Nisam ja rekao da je poljska SMEĆE!!
Ali SIP je mnogo bolji!!!
Pokosim oko 100ha godišnje, detelina, sudanke,graorice, livade(nasipa) malina
Po mom iskustvu ili GASPARDO SUPERIOR
ili neka diskosna, BUBNJARE slabo šire otkos, ako je masa velika teško se suši!!
A prošle god sam kosio sa ČEŠLJAROM GASPARDO OLT, malo je muka polog deteline, ali ostalo je vrh!!!



Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Samo treba napomenuti da nova SIP kosta kao 2 poljakinje. Ja imam Sip 165G vec nekih 10 godina. Mijenjano: 2x lezaja na maloj remenici, vertikalna osovina, Lezajevima u soljama na oba tanjira. Tanjiri potroseni i izvareni sa 3 mm limom i tako kose evo 3 godine. Prednost sipa je po meni ja mislim kvalitet, i rasklapanje sa sjedista, ne mora se izlaziti. prednost poljakinje kupis jednu poderes kupis drugu za isto para a prvu imas za dijelove
Ova moja je stara garda.Jedino ona ima prelaz sa piramide na diskove koji je težak ko otrov pa ga prilikom transporta vežemo sa lancem za građu...Preko glavne horizontalne osovine ima cev kao neku zaštitu.Mazalice su tačno na mestima gde su pužni zupčanici.Ima 3 bubnja kao 135-a i brže se suši masa.Moraću je prodati ako prodam zetora jer nam treba manji traktor a ne bih da je teram sa 82-om ali sigurno kupujem polovnu SIP od 135 ili 165.
 
Samo treba napomenuti da nova SIP kosta kao 2 poljakinje. Ja imam Sip 165G vec nekih 10 godina. Mijenjano: 2x lezaja na maloj remenici, vertikalna osovina, Lezajevima u soljama na oba tanjira. Tanjiri potroseni i izvareni sa 3 mm limom i tako kose evo 3 godine. Prednost sipa je po meni ja mislim kvalitet, i rasklapanje sa sjedista, ne mora se izlaziti. prednost poljakinje kupis jednu poderes kupis drugu za isto para a prvu imas za dijelove
Mislim da treba i 3 poljakinje a za 205 i više.
 
Imam imt običnu kosu, zadnje kačenje. Za moju sirotinju odlična. Samo ili nije za balerinu ili moja balerina nije neka dosta ostaje. Moguće je da su prsti kruti pa bi uzeo drugu balerinu sa tanjim oprugama, koja ima manje krute prste a i 3 komada na jednoj ruci.
 
Mislim da treba i 3 poljakinje a za 205 i više.
Ja jednom nesto slicno izneo u ovoj temi, mnogi me napali uz argument, "ne znas ti sta je moja poljakinja pojela"
Ja bio klinac kad su moji kupili Sip, i dan danas ide bez kvarova, lezaji samo menjani.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Ja jednom nesto slicno izneo u ovoj temi, mnogi me napali uz argument, "ne znas ti sta je moja poljakinja pojela"
Ja bio klinac kad su moji kupili Sip, i dan danas ide bez kvarova, lezaji samo menjani.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Delova koliko hoćeš.Nije skupo održavanje.Malo je kvarova.Naravno da se neće pojaviti oni koje je pojela poljakinja.Ja sam imao LIFAM-ovu koja je duplo jača od poljakinje.Nova kupljena.Bolje je rešena od SIP-a ali su konstruktori stavili slabe šrafove koji drže osovine i padaju diskovi.Jedno 4,5 puta sam ja doneo disk kući dok nisam umesto 8,8 što je stavila fabrika stavio 10,9 i rešio problem.Zamislite - nova stvar a kvari se.Više ni novo nije novo.
 
Po meni poljakinja zaista ne izgleda lose i radi lepo dok je nova nema sta ali mislim da je mnogo "mekanija" od sipa.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Sip i termometal su dtvarno INSTITUCIJA za Poljakinju
Imao sam svašta, Superior je majka mara, nju koristim za polog, inače olt Gaspardo češljara zadnja
539 ide 2 brza 1500_2000 obrtaja i vatra
Komplet remont 120e
Pokosimo baš baš puno što nasipa, deteline, sudanske,mišlingera,malina, sirka po strnjištima baš mnogo!!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Meni za D.F 185 trebalo 770 e za dva donja tanjira plus pdv, carina i ostali troškovi iz Italije.Za tu cenu kupio novu Poljakinju koja za mojih 40kj godišnje ima da traje dok je mene.
 
Meni za D.F 185 trebalo 770 e za dva donja tanjira plus pdv, carina i ostali troškovi iz Italije.Za tu cenu kupio novu Poljakinju koja za mojih 40kj godišnje ima da traje dok je mene.
Normalno ako ti za 2 donja tanjira treba ko za novu, da ćeš kupiti novu.Za moju bih mogao kupiti 8 novih tanjira.Zar ti misliš toliko malo da traješ-40 jutari nije baš tako malo.Radi se samo o kvalitetu SIP-a i poljakinje.A i cena novih govori sve.Ja kada moju sa 3 mala bubnja zakačim za zetora odmah imam i servo.
 
Baća jebi je kad mi se raspe u sred njive!!!!!!!
Pukne gusana truba, ožulja osovunu i otpadne ceo bubanj!!!!
A sip i termometal imaju čelične trube ojačane i mnogo deblje osovine!!!!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nazad
Vrh