Traktorske kose

Da, i ova je zakačila panj... Nego, pošto kod mene nema u blizini neko ko ih popravlja, moraću za vikend da probam sam, kad stigne deo, da zamenim.
Ali pošto je ovo na krajnjem, spoljnem disku, ovo kućište dole ujedno i nosi ležaj od šestougaone osovine, pa da li je neko menjao i da li mora da se pomera i šestougaona osovina, tj da se raskačinje "daska" sa tanjirima od reduktora... ?
Hvala
cc16d5ed5a89ca38161b168038d0a892.jpg
9282f50429fada94b122129d1eae6097.jpg
cea7ce1de29a039958cd5f8f1394edd0.jpg
ff2605abc7f78bfb66d6f4b7861b38eb.jpg


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Interesuje me gde mogu da nadjem drzace nozeva za rotacionu kosu H.NEIMEYER,pokidao pet komada,ako moze neki kon.tel.unapred zahvalan,po mogucstvu sto pre ostao u livadi
 
Druze to je meni puklo na poljakinji pre 3_4 godine i ja to izvario i gas i evo jos drzi

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ili su toliko loše gume ili čoveka mrzi da skida lance. Nisam viđao da neko kosi sa lancima, moram priznati :osmeh:
 
Da i ja ostavim okasneli odgovor.
Lanci su tu zbog losih guma najpre, zadnje nove gume stoje i cekaju prednje, a i kod mene nije nikakva ravnica, vec prava strana.
Univerzal se igra sa kosom , ali zna da ga zanese u strani.
 
Vladimir92 i vilkinson da li ste ubrzavali kardan na Universalu?Ja sa mojim ne kosim jer mu je kardan spor i 540 obrtaja postiže tek na 2200 obrtaja motora i kada je parcela neravna hoće bubrezi da otpadnu što beli što crni.
 
Ja nista nisam ubrzavao a sudeci po majstoru koji ga odrzava, deluje bespotrebno jer D-115 motor tada ostvaruje najveci obrtni moment.
A i svejedno zbog strane najcesce 4-om kosim, tako da kod mene nema otpadanja ni belih ni crnih .:haha:
 
Ni ja nisam nista ubrzavao,malo veci gas nego na 539 i kosi lepo. Malo kosim sa njim,posto mu je hidraulik grublji i neokretan je,samo ga kacim kad su livade bas strme kao ova.
Vikinson,a sto zadnje gume cekaju prednje?
Meni zadnje celave a prednje skoro nove.
 
Imam Farh km22 rotacionu kosu 1.65 vec nekih 10tak godina i doslo vreme da se menjaju donji diskovi! Da li je neko kupovao i sta preporucujete, u krokusu poljski 4500din a plamen i termometal 9500din?
 
Nazad
Vrh