Traktorske kose


Milose jel ti ovo imt kosa sa 3 diska.Jesil kosio sa njom i kako si zadovoljan kvalitetom.Ja kupio istu ovakvu prije 10 dana i pokosio sa njom jendo 3-4 dunuma i odma mi pusta ulje na 3 disku sigurno nesto otislo ili mozda ima neki visak ulja posto sam ja dosipao malo:cekam sad da dodju ovi iz servisa al kako je pocelo nece doci ni za mjesec.Jesil se ti susreco sa ovakvim problemom kad?Pozdrav.....
 
Pozzz svima , pre neki dan dok sam kosio otkacio mi se jedan drzac i otpao sa sve nozem sa rotacione kose DEUTZ FAHR , dali neko zna gde mogu kupiti taj drzac ??
 
314uvb4.jpg
 
a koliko snage crpi taj priključak ? kako sam razumio imaju dva tipa te sprave , sa valjcima i sa nešto nalik udaraljkama
ako neko može malo da pojasni
 
Ma Savo ja sam gledao na jednoj kuhn sto je dosla iz francuske postoji remen i na dve glavcine dva valjka koja se okrecu u suprotnim pravcima i kroz njih prolazi detelina.Ali verovali ili ne kosacica je 1.60 a IMT 558 nije mogao ni da je pipne pa su ljudi skinuli mehanizam i sad voze bez njega i 558 se igra u kosenju.
 
Evo @savoris ja ću pokušati da objasnim, ali samo pokušati.
Najhranljiviji deo lucerke ili neke trave koja se kosi je list, a najmanje hranljiva je stabljika, to je svima poznato.Pri košenju je najteže ispresovati seno tako da nam list ostane na stabljici jer se neravnomerno suše.Kada se stabljika osuši list je već otpao i imamo samo stablo za ishranu životinja.Zato se koriste mlatilice i gnječilice da se što je moguće više izjednači vreme sušenja lista i stabljike.
Što se tiče utroška snage potrebno je nešto više snage za pogon gumenih valjaka kod gnječilice i mlatilica kod lomilice.
 
ma uredu je , razumijem ja ZAŠTO se koristi ta sprava radi ravnomijernog sušenja
ali me zanimaju neke praktične stvari , koliko snage ? smanjuje li se brzina kretanja? koliko je teža i tako ti detalji , funkciju razumijem , gnjiječiti ili mlatiti , cilj je isti
 
Ajde onda praktično objašnjenje:
Claas diskosna kosačisa DISCO 300
potrebna snaga za pogon sa kondicionerom 51 kW masa 870 kg
bez 40 kW masa 610 kg
Ima još podataka, ali mislim da je i ovo dovoljno.
 
Evo BCS roto kosa sa valjcima.Slikana je dok je bila u kvaru.Goni je što se tiče kardana i IMT-539 al je preteška da je 539 nosi.

imgp0484.jpg
 
BCS je jedna od naj naj kosa.Ova oko 15 godina kosi bez kvarova.I sad nije imala neki velik kvar.Zamjenjeno par ležajeva.Cijena joj je oko 1000eura polovna.
 
Nazad
Vrh