Traktorske kose

U total trejdu turska 3800KM tako nesto je komsija platio prosle godine. Dobio kardan sa jednosmijernom spojnicom uz nju. Dosta kvalitetnija od poljakinje. Zavisi koliko ces radit sa njom. Ako je za tvoje potrebe moze poljakinja glat. Ako dosta usluga radis onda ipak idi na kvalitetniju varijantu.
Ova je isto u total trejdu, mislim da su najjači što se tiče traktora i priključnih mašina na našem prostoru... kupio sam od njih traktor i par priključnih mašina i jako sam zadovoljan.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
15782571_1628839627417632_1606207043_n.jpg


Današmje prinove kod drugara.
 
Lepo za videti. Svi se zadovoljavamo polovnom uglavnom izradjenom mehanizacijom, jer se obicno nema novca za novo. Sve pohvale za pocinkovanu Majevicu. Ako sam dobro video ima i vazdusne kocnice tako da se moze registrovati.
 
Ljudi ja sam još u dilemi dali da kupim rotacionu kosu 135 ili 165cm (najverovatnije poljakinju) , razlika u cijeni je mala a tu kosu bi nosio 539. Pa još jednom pitam dali neko ima iskustva sa 165cm na 539? Da napomenm da treba kositi dosta velike nagibe...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Mora do sezone da odlucim i kupim :)

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Imam i ja dosta jaci traktor ali 539 je sila za kosidbu, okretan,lagan,brz...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
S obzirom da kazes kako imas parcele koje bi kosio na nagibu, jos jedan razlog za 135. Ja sam jedno vrijeme kosio sa 165 turskom i Torpedo 48, bome ga je ljuljala u transportu.

Za 539 ti je zakon diskasta rotaciona, ide bez problema sa 165 (4 tanjira/diska)..
 
Ljudi ja sam još u dilemi dali da kupim rotacionu kosu 135 ili 165cm (najverovatnije poljakinju) , razlika u cijeni je mala a tu kosu bi nosio 539. Pa još jednom pitam dali neko ima iskustva sa 165cm na 539? Da napomenm da treba kositi dosta velike nagibe...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
Ja koristim tu kombinaciju mada imam i 558 ali nekako mi je lakse da kosim sa 539. U radu nemam problem sa nagibima jedino u nosenju hoce malo na usponu da poskakuje ali nista strasno. Jedan mali teg napred mislim da bi resio problem. Ja nisam stavio i nisam imao problema mada imam solidne nagibe... Takodje neznam da li bi sa 135 mozda gazio traktorom otkos pa kad je vlazno bilo bi problema. Sa 165 nema tih problema....
 
Ja koristim tu kombinaciju mada imam i 558 ali nekako mi je lakse da kosim sa 539. U radu nemam problem sa nagibima jedino u nosenju hoce malo na usponu da poskakuje ali nista strasno. Jedan mali teg napred mislim da bi resio problem. Ja nisam stavio i nisam imao problema mada imam solidne nagibe... Takodje neznam da li bi sa 135 mozda gazio traktorom otkos pa kad je vlazno bilo bi problema. Sa 165 nema tih problema....

ferguson ne gazi otkos od 135
 
Ma izgleda da mi je najbolje uzeti ovu 165 jer razlika u cijeni je jako mala.. a. Ako bude zezalo u kosini stavim teg ili na drugi traktor kosa...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
I ja planiram da uzmem poljakinju ako ne ove onda nadam se sledeće godine , imam ferguson 539. Zvao sam Nomeks , 110000 din je cena i može da se dobije povrat 40 % od države. Može valjda i na kredit, preko banke.
 
A poljakinja je valjda najlaksa kosa

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Ova od 1,65m je valjda oko 400kg. Ali okrece za transport i pravi veliku vagu. Po kaldrmi i u vecem brdu i 542-9 hoce da cupka ako se ne pazi. Ja sam je uzeo za Rakovicu i malog Torpeda, pa cu videti kako se nosi TD sa njom. Rakovica se igra sa njom. Kupio sam je pre svega da odrzavam svoje njive i ako uleti sta da nekom nesto pokosim. Za kvalitet vreme ce reci svoje. Jedino sto skuplja otkos, ali dobra stvar je sto moze i da kosi ostrugu i malo jaci korov.

Mihailo, daje li drzava jos te subvencije? Bile su valjda do sredine Novembra. Nas je kostala 113.000 dinara plus kardan na koji nema 40% povracaja.
 
Ja sam gledao i prodavac mi rekao da je poljakinja 165 teska 320kg

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh