Traktorske kose

Pošto su polovne kosačice u pitanju to ti je mačka u džaku.
 
Idem sutra pogledati dve kosačice Sip, jedna od 165 cm dva bubnja i jedna od 185 cm sa tri bubnja,kojoj dajete prednost i na šta da obratim pažnju šta najčešće odlazi na njima?

Obrati paznju da tanjiri nemaju puno lufta u kajlama(levo desno) i donji tanjiri da nemaju lufta u lezajevima,ako imaju klate se gore dole. Trazis da upali na prazno i videces sve golim okom,ne sme mnogo vibracije da ima kad radi na prazno,ali vibrira negde je nesto krivo ili nije u centru pa baca.
 
Ma ona se strese i baca ako nisu nozevi jednako potroseni a kamoli nesto drugo. Digni je i odozdo pogledaj da nisu poderani donji tanjiri i ovo sto ti je kolega napisao obrati paznjui to je to. Ne bi trebalo da se cuje nikakavo kucakanje samo da ravnomjerno zuji i to je to 165 ( za nju pisem)
 
Idem sutra pogledati dve kosačice Sip, jedna od 165 cm dva bubnja i jedna od 185 cm sa tri bubnja,kojoj dajete prednost i na šta da obratim pažnju šta najčešće odlazi na njima?

Ta sa tri bubnja je 205.Ja imam takvu.Zavisi za koje površine ti treba.meni je za 3,5 jutra mnogo ali ne mogu nikako da nađem da menjam ili prodam.Ima jedna u oglasima i nije skupa Ja veujem da bi za male pare mogla da se dotera
https://www.polovniautomobili.com/prikljucne-masine/12682853/sip-170

Taj most nove nemaju,nego samo šipku.Pogledaj to,ako su tanjiri ok.Da uložiš i 500e isplati se
 
Nije se valjda uzel pokvarila?...
Probaj i uporedi sa sipom,drugar sto ima sip 165(malo starije) i moje uzel ma pljunute iste kad ih; vako gledas..
E sad neznam iznutra,nisam otvarao jos,pa da proversvam..
 
Stigo pojovljaj, 190cm Vicon sa kondicionerom -udaraljke samo one plasticne. dosad smo se igrali sa sipovom 135icom


Imali ko ideju gde nabaviti te plastike ? Inace jako lepo za sad radi al valjalo bi popuniti doata ih fali
a4bcc947cebfad0a6ac0fd8696d2fa85.jpg
6f13087b3e47624d982bd76fff8e3860.jpg
e626ea05225e02674d2afaa381b7727c.jpg
a883854402b9c8db4a3f8bd683f20a4d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Druze nema svrhe da kupujes te plasticne udaraljke jer nemaju svrhu u lucerki,one su za trave.
Ja imam vucenu cm 270 i skinuo sam kondicioner,dzabe trosi snagu
Inace ima ih u SATTO beograd,oni su zastupnici za vikon ali su jako skupi

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Druze nema svrhe da kupujes te plasticne udaraljke jer nemaju svrhu u lucerki,one su za trave.
Ja imam vucenu cm 270 i skinuo sam kondicioner,dzabe trosi snagu
Inace ima ih u SATTO beograd,oni su zastupnici za vikon ali su jako skupi

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока

Zar ne doprinosi baš ništa brzem sušenju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
HITNO potreban odgovor Bočna traktorska kosačica IMT

pukla je osovinica ekscentra koji gura letvu kose
Šta se ovde radi kad te ovo snađe u jeku sezone....
 
Poslednja izmena:
Rešeno.
Osovinica sa poštarinom oko 2000
zamajac ubi čekićem desni navoj-odvija se remenica-skini- drži kleštima osovinu-odvija se zamajac
Izbi parče i demontiraj sejger navrtku podlošku...
Nabi osovinicu i zapertluj
navi zamajac
postavi ležaj podlošku i navrtku te osiguraj navrtku postavi šešir i seger
Navi remenicu
GOTOVO
Obriši znoj i popij kafu-kosi kosi kosi
 
Пре 3 дана сам косио са агроспринтом 1.65цм око 3,7 хектара...Лепо је косила полегло и баш густу траву. Када ми је спао 1 од 4 каиша сишао сам да наместим случајно угледао ово
14c3d1419af1b6fb1c139613399b8676.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Dobro, sto nije odletela remenica...

Imam pitanje za iskusnije kolege. Gledam ovih dana rotacione kosacice. Ne bi kupili tursku, vise sam za poljske. Takodje mislim da je 165 bolja opcija od 135. Sta je razlika izmedju ove dve Z-042 i Z-178 (ja ne vidim znacajnu razliku, pa ko poseduje, mozda zna vise)?

Radi se o ovima (oglase sam nasao, primera radi):

https://www.polovniautomobili.com/prikljucne-masine/4139680/mio-poljska-kosa-165-novo

i

https://www.polovniautomobili.com/prikljucne-masine/10341080/poljska-kosa-165cm

Hvala na odgovorima!
 
Izgleda da ima vise tih 042. Znam da je lutrija - na zalost ni novo nije ono sto je bilo, sad kad kupis novu kosu, kao da kupis polovan auto... ne znas sta ce da naidje, sta dobijes...
Svakako hvala na sugestijama, videcemo sta ce biti na kraju.
 
велики је проблем што код нас већина машина долази у кутијама па их овде склапају...кад само били гледали да купимо нов трактор мајстори склапали један (нећу рећи марку) кад на крају богами остаде доста делова вишак. каже ваљда главни мајстор или шта ли је већ не брините се лично ћу се постарати да вам трактор стигне без вишкова па онда се окрене осталим мајсторима каже не брините и овако ће да се поправља док је у гаранцији... а да не причам да скоро све косе долазе у деловима..

послато са sm-a520f уз помоћ тапатока
 
Nazad
Vrh