Traktorske kose

zmaj133rm

Novajlija
Učlanjen(a)
9 Sep 2008
Poruka
14
Kakve imate traktorske kose, da li ste zadovoljni s njima?

Da li su bolje zadnje traktorske kose ili one bočne.
 
Ja imam Kunh GMD 55 .Rotaciona sa diskovima greda sa donje strane , 5 diskova , 2m radne širine . Strašna mašina bubnjaste rotacije nemogu ni da primirišu. Zetorom 4 brzinom što je negde oko 12 km/h . Oko 25 min/kj. Lucerka je lepo razbacana i lako i brzo se suši. :cao:
 
Imam IMT-ovu rotacionu sa 4 diska kupljena u Padeju prosle godine! Jako lepo ocuvana! Sad sam kupio Solingen 185 cm radnog zahvata sa 2 radna tela! Mozda prodam IMT ako se ova dobro pokaze!
 
@ mityoo - Od koga si je uzeo ? Jel to IMT sa osovinom (sa okruglim diskovima) ili sa ovalnim diskovima (licenca KUHN , IMT Boljevac ih
pravi kosioni aparat šalju francuzi kao i noževe koji koštaju 280 din - uradio preko 100kj i ni nevidi se na njima) . :cao:

@kriszti - dozvoli da te ispravim GMD44 sa 4 diska :cao:
 
@ Kiki
IMT je sa okruglim diskovima! Neznam kako se zove tip od koga smo kupili ali je jako malo radila ta kosa i u super je stanju! Mozda ce ti pomoci ako kazem da je ofarbana u sivu temeljnu!
 
@mityoo - prodavaj taj tip kosačice to je jedan od velikih promašaja IMT-a (IMT804.185 i IMT627.712 sa 3 diska 1.3m zahvata ,
IMT627.716 sa 4 diska 1.65m zahvata, IMT627.771 sa 6 diskova 2.6m zahvata ) , ima vratilo koje pogonisve diskove . Vratilo
hoće da se uvrne , pukne ... a sve to dolazi od krivljenja i umora kućišta (daske) .

Jedino što vredi od IMT kosačica je KUHN licenca oni šalju komplet kosioni uređaj iz Francuske .
IMT Boljevac pravi samo noseći ram (IMT627.926 sa 4 diska 1.6m zahvata ili KUHN GMD44 , IMT627.927 sa 5 diska 2m zahvata
ili KUHN GMD55 , IMT627.928 sa 6 diskova 2.4m zahvata ili KUHN GMD66 ) .

I baš gledam IMT označavanje mašina nisu ko sav normalan svet da ta oznaka i znači nekom ko gleda sa strane , nego nema veze sa zdravom pameti .
 
Ja već duže vreme razmišljam o gnječilici , video sam je u košnji lucerke !
 
Evo sličica, ali se nevidi baš najbolje

BCS 504, 2.2m, hidraulično dizanje, 5 diskova
ing508.jpg
 
Gnečilica je prava stvar istisne svu vodu iz lucerke i izlomi stablo tako da kad se osuši izgleda kao list lucerke !
 
ZNAM RADIM 4GOD SA NJOM ALI NAŠIM LJUDIMA (BAR U MOM SELU)TO JE TEŠKO OBJASNITI JER ONI JOŠ RADE SA OBIČNIM
 
Za todora imam slikicu a Kiki ce morati malo da saceka dok odem da uslikam... Verovatno sutra jer cu ici da cestitam baki dan zena..
 
Pa Todore jesil pitao za tip kosacice? Slikica ti odgovara na pitanje! To je znacka sa kosilice!
A da "Kiki nebi dugo cekao" evo drugar bio sam vredan! :cao:
 
E , druže stvarno si ekspresan ! To je znači ono što si pričao . Da li se diskovi okreću na kojima ide kosačica (SIP , Termometal ...)? Ili su dva diska spojena međusobno i ne okreću se ?
 
Donji diskovi su stojeci, znaci ne vrte se i spojeni su na sredini! Tako da ima lezajeve i dole ispod radnog tela te je manje opterecenje na lezajevima a samim tim se obezbedjuje duzi radni vek lezaja a samim tim i cele masine!
_________________________________________________Post je spojen: [time]Sun Mar 8 14:57:29 2009[/time]_________________________________________________
@ Todor
Marka je Rasspe solingen, a tip neznam tacno treba da procitam sa plocice koji je broj!
 
Nazad
Vrh