Traktorske kose

Isti slucaj sam i ja imao na PZ 165 posle navarivanja poceli na tom disku stalno crkavati lezajevi, takodje nisam verovao ljudima kad su mi pricali.
 
Ne može.Mora dobar var jer ipak cela kosačica leži na tom tanjiru i klizi po njivi na njemu.Kod mene je problem bio u pod tanjiru koji niko nije hteo da mi napravi po uzorku a iz originala komad koštao 380 evra+troškovi pa se ubacivao lim i vario što je rezultiralo kapitulacijom kosačice kroz nekoliko sezona,sva se rastresla i raspala jadna.
 
Izlizao se pa pogledao. Danas sam kupio krug od nekog poboljšanog lima prečnika 50cm i 3mm debljine. Napraviću i navariti novo srce.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
Bolje bi ti bilo da staviš malo deblji lim od 5mm.Malo će tandrkati ali upališ radio i teraš.Meni je takav krpež služio na lifamki jedno,7,8 godina,nisu crkavali ležajevi.Još se držao na 2 šrafa.Ako možeš,bolje kupi nov-jer tu se poremeti balans (ako nije skup).Ja sam morao da krpim jer za lifama nije bilo gde da se kupi.Ako hoćeš da ti duže traje.
 
Gdje kupiti zastitnu ceradu za krone am 242 kosu?
Nalazim samo za 165 i 185 kose,ne i 240..
Hvala
 
Rotaciona bubnjara NA POLJSKA i IMT nikad više u moju avliju, može vicon sa 2 diska na lanac, i claas corto
Do tada samo GASPARDO!!!!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
SIP je zakon za ove naše prostore.Teže se kvare ako se dobro održava i ima rezervnih delova što je vrlo bitno.Po meni-bolja je polovna Sipova nego nova poljakinja.
 
S leva na desno, Radura, Gerpol, neki noname. Radura je najvise pokosio ubedljivo.
bh8w6.jpg
 
Samo nova pa makar i Kineska.
Ne bih se složio da je novo uvek bolje.Pišem iz iskustva.Na novoj Lifamovoj koja je jača od poljakinje nakon pola jutra otpao disk.Ovu sad što imam SIP-ovu je matora - 205cm i radi kao singerica.Kad sam je kupio-dao sam lifamovu i 600E i mogao sam kupiti novu poljakinju.U početku sam imao problema sa držačima noževa koje sam promenuo i od onda samo menjam noževa.Sad je jedini problem što nam je malo velika za 2,3 jutra deteline.
 
Meni je Poljakinja trenutno treća po redu rotaciona kosačica u dvorištu i odgovorno tvrdim da je novo,novo.
 
Meni je Poljakinja trenutno treća po redu rotaciona kosačica u dvorištu i odgovorno tvrdim da je novo,novo.
Nisi stradao pa je normalno da tako misliš.Svako ima svoje iskustvo.Ja sam imao problem i sa kosačicom,presom i beračem.Kupio sam ih nove iz uverenja kao i ti da ću biti miran ali nije tako bilo.Kupio sam kempericu polovnu pre 12 godina-promenuo 1 ležaj.Prikolice od 3 i 4 tone isto matore ko biblija i lepo idu i služe,kupljene polovne.Sva mehanizacija mi je kupljena polovna i sve lepo radi sem te 3 mašine koje sam kupio nove.Sada rade dobro ali sam u startu propišao majčino mleko od kvarova.Svako ima svoja iskustva i ništa ne treba tvrditi sa sigurnošću.Kakav je bio materijal pre a kakav je sada.Ova moja SIP-ova je teška ko 2 poljakinje.
https://www.youtube.com/watch?v=Xsdcjk_RJR8
 
Nazad
Vrh